2018 m. lapkričio 19 d. 12:18 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Ant "Gintarinio kablio" užkibo net vėjas

Festivalis

Savaitgalį Juodkrantėje jau penktąjį kartą poilsiautojai smaginosi tradiciniame festivalyje "Gintarinis kablys", kuriame mirgėjo daugybė muzikinio pasaulio žvaigždžių.

Vasarotojams nuotaikos nesugadino ir stiprus, vos scenos nenuvertęs vėjas, tad publika šėlo iki paryčių.

Praradimus skaičiavo tik iš marių išniręs Neptūnas - ši barzdota mitologinė būtybė buvo priversta atiduoti savo gražiąją dukterį Jūratę, kuri kibo į parankę stipriausiam Neringos žvejui.

Nuolat tobulėja

Žvejo šventės tradicijos - senos, tačiau anksčiau ši fiesta buvo švenčiama mažuose Neringos žvejų būreliuose. Tai būdavo tarsi vietinio lygio paminėjimas, apie kurį mažai kas kalbėdavo.

Prieš penketą metų šventę ėmus organizuoti bendrovei "Promo plius" ir renginį pakrikštijus "Gintariniu kabliu", fiesta ėmė augti, išsivystė į muzikos festivalį ir tapo "Promo plius" vizitine kortele.

"Mes didžiuojamės, galėdami organizuoti "Gintarinio kablio" šventę Juodkrantėje. Matome, kad čia širdis atsigauna visiems - ir muzikantams, ir sceną aptarnaujančiam personalui, ir organizatoriams, ir gausiai susirinkusiems poilsiautojams bei patiems žvejams", - "Vakarų ekspresui" sakė "Promo plius" vadovė Mindvilė Kaušpėdaitė.

Muzikantai "Gintariniam kabliui" visada rodo išskirtinį dėmesį: dainininkas Milano savaip prisipažino mylintis šį renginį

Ji svarstė, kad nuostabią atmosferą Juodkrantėje sukuria galimybė atsipalaiduoti, nes šiais laikais žmonės visada kažkur skuba, daug dirba, o Neringoje visi rūpesčiai paliekami užnugaryje.

"Todėl "Gintarinis kablys" kasmet vis auga, tobulėja. Muzikantai bei techninio aptarnavimo personalas veržiasi į šį renginį. Pastebime ir tai, kad į festivalį kasmet plūsta ištikimi poilsiautojai - jie mėgsta šią šventę. Daugumai žmonių renginiai Neringoje asocijuojasi būtent su "Gintariniu kabliu". Džiugu, kad mes taip pat prisidedame prie šio unikalaus gamtos kampelio populiarinimo Lietuvoje ir pasaulyje", - teigė M. Kaušpėdaitė.

Organizatorė prasitarė, kad 1998 metais įsteigta bendrovė "Promo plius" yra viena pirmųjų renginius organizuojančių bendrovių Lietuvoje.

"Mes užaugome, sustiprėjome ir nuolat tobulėjame. Toks ir yra mūsų tikslas. Imamės organizuoti įdomius, novatoriškus, prestižinius renginius. Mes "nekepame bandelių". Organizuojame mažiau renginių, tačiau jie būna išskirtiniai. Įdedame visą savo energiją bei kūrybą", - atviravo "Promo plius" vadovė.

Laiškai iš marių

Šių metų "Gintariniame kablyje" karaliavo muzikantai - atskirų atlikėjų ir grupių buvo per 20.

Vienintelis penktus metus iš eilės minėtame festivalyje koncertavęs Alanas Chošnau "Vakarų ekspresui" sakė, kad pirmiausiai Juodkrantėje vykstanti šventė jį vilioja puikia renginio organizacija.

"Aš seniai bendradarbiauju su "Promo plius" ir organizatoriai niekada nėra manęs nuvylę. "Kablys" - puikus renginys, čia visuomet būna daug grupių, atlikėjų, gali pabendrauti su kolegomis, draugais. Ypač tokioje aplinkoje - Neringoje. Niekada nepraleidžiu progos čia pabūti ilgėliau", - teigė dainininkas.

Ir penktadienio, ir šeštadienio vakarą muzikantai vertė publiką iš koto nuoširdžiais ir energingais savo pasirodymais. Geros scenos žmonių nuotaikos nesugadino pūtęs stiprus, į palapines nuolat kėsinęsis vėjas.

Jo nepabūgo ir Neptūnas, kuris ryžosi išnirti iš Kuršių marių bei atsivesti savo dukterį - undinę Jūratę. Ši valiūkiškai šypsojosi žvejams, kurie rungėsi žvejo galiūno varžybose.

Vyrai ištiestomis rankomis laikė dėžes šviežiai žuviai dėti, tampė pilnus druskos maišus, adė tinklus, o po šios itin daug aistrų sukėlusios rungties Jūratę ant rankų turėjo teisę paimti nugalėtojas - Neringos žūklautojas Aleksandras Nagreckis.

"Mielas mano Kastyti, aš tik kas penkerius metus į krantą žmogaus, o ne undinės pavidalu išlipu. Teks tau dar palaukti. Rašysiu tau laiškus, susitiksime po penkerių metų", - šmaikštavo Jūratė, o Neptūno palydovai velniai stūgavo iš pasitenkinimo.

Šeštadienio nakties dangų suplėšė įspūdingas, pagal muziką "šokęs" jubiliejinis fejerverkas.

Po koncerto ir naktinės diskotekos, sekmadienį, poilsiautojams tradicišką kuršišką žuvienę išvirė Juodkrantės žvejys Algirdas Rauktys - žmonės noriai vaišinosi gardžia sriuba ir nesiruošė skirstytis.

Denisas NIKITENKA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Lietuvos savivaldybių indeksas: geriausia Klaipėda nuotrauka, foto

Lietuva, Jau septinti metai tarp didžiųjų miestų išsiskiria du lyderiai – Klaipėda...

Nusilenkė Lietuvai, muziejui įteikęs kilnią dovaną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Salantiškis krašto istorijos žinovas ir kolekcionierius 40-metis Paulius Vaniuchinas, anksčiau Kretingos muziejui...

Iš buto vagys išsinešė buitinę techniką nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienį, apie 14.00 val. atvykusi į savo butą esantį Kretingos r. Kretingsodžio...

Ruošiasi restauruoti Nidos bažnyčią nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybė ieško, kas restauruotų Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčią.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Neringa, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...