2019 m. sausio 19 d. 15:29 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Algirdas Butkevičius: "juokinga, kai namas prie ežero įkainotas 300 tūkst. litų"

(1)

Algirdas Butkevičius: "juokinga, kai namas prie ežero įkainotas 300 tūkst. litų" nuotrauka, foto

© ELTA nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad nekilnojamojo turto (NT) rinkoje yra didelė netvarka, o turto vertinimo sistema išbalansuota.

"Darbo grupės atliktas darbas parodė, kad NT rinkoje yra didelė betvarkė", - interviu LRT laidai "Labas rytas, Lietuva" trečiadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak A. Butkevičiaus, pirmiausia, paaiškėjo, kad dalis NT turto yra neregistruota, dėl ko nuslepiamos gautos pajamos Valstybinei mokesčių inspekcijai, ir turto vertinimo sistema yra išbalansuota.

"Yra tiesiog juokinga, kai matai informaciją, kada trijų aukštų gyvenamasis namas prie Trakų, ežero, gražioje vietoje, įkainotas 300 tūkst. litų, kur tikrai nesant ekspertu, galima sakyti, kad jo rinkos kaina yra 1-1,5 mln. litų", - kalbėjo A. Butkevičius.

Pasak Premjero, šiuo metu specialistams suformuluota užduotis peržiūrėti įstatyminę bazę, kad savivaldybių, išduodančių statybų leidimus, informacija būtų perduota Registrų centrui. Dėl to statybų eigoje būtų matoma, kokie objektai statomi, bei nustatyta jų reali vertė.

ELTA primena, kad Finansų ministerija artimiausiu laiku turės pateikti mokesčių sistemos pertvarką reglamentuojančius 2014 m. įsigaliosiančius įstatymų pakeitimų projektus, kuriuos reikės priimti iki liepos 1 d. Vėliau planuojama parengti įstatymų pakeitimus, kurie įsigaliotų nuo 2015 metų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pikasas

2013-05-08   08:49

IP: 78.62.86.131

Anoniminiuose "Laiko ženkluose" (lrytas.lt) kartais galima rasti ir vieną kitą taiklesnę įžvalgą. Gal jos egzistuoja "blizgančio saldainio popierėlio statusu". Skaitytojas tada mieliau "gardumyną" praryja, o kartėlis savo žalą padaro tada, kai būna jau vėlu.

Mano supratimu, "ženkluose" pozityviausias yra pastebėjimas, kad premjeras A.Butkevičius yra kur kas politiškai lankstesnis, negu jo aplinka, kaip palikimas likusi dar iš AMBrazausko laikų. Kur savo karjerą tęs V.Uskaskich, lems teismo sprendimas. Dideli pinigai gali daug, bet ne viską. Ryšiai bei įtakų zonos lemia taip pat daug. Kad ir kaip Viktoras stengėsi perimti įtaką teisėsaugos sistemai iš visaip persivadinusių "hegemono" partijos palikuonių, manau, visiškai to padaryti jam nepavyko. Teismo nuosprendis gali būti susietas su nelaisvės metais. Tai apie kokią V.Uspaskich karjera ES struktūrose galima kalbėti? Jei V.Vonžutaitė jau yra išsiųsta, tai likusių kaltinamųjų situacijai tai negalėtų turėti daug įtakos.

Gal ir klystu, tačiau V.Uspaskich, pajutęs kad bausmės kilpa veržiasi, gali vėl sprukti į Maskvą prašyti "politinio prieglobsčio". Plechanovo akademijos "auklėtinis" savas juk... Seimas nepriėmė sprendimo "kitaip suvaržyti jo teises", tad jis gali tokia malone pasinaudoti.

RETRO 2012 12 14 14:00

Negalima pamiršti, kad kažkada Algirdą Butkevičių buvo galima laikyti vilties prošvaistėle "hegemono" partijos perėmėjo "sunkiasvorio" AMBrazausko aplinkoje. Ypač tai išryškėjo, kai pastarasis tapo "neiššifruotu" Rubikono "juodosios" buhalterijos byloje AMB-u. Beje, šalia Užupyje gyvenančio, keliose eilutėse atžymėto "Abonento". Juokingiausiai atrodė "gudručių" pastangos šalia, atskira šešiaženkle eilute įrašyti žodį "Kubilas". Tik vėliau buvo susigriebta, kad puslapiai perimtoje knygoje jau buvo nufotografuoti, o tas žodis atsirado vėliau. Tada neokomunistų džiugesys iš karto atlėgo ir... viskas nutilo...

Kada prezidentas V.Adamkus mojavo "riebiu pliusu" prie A.Butkevičiaus pavardės "ruošdamasis antram rinkimų turui", tapo aišku, kad pretendentas gavo AMB aplinkos, ir ne tik jos, palaikymą. AMB aplinka buvo tada jau taip susikompromitavusi, kad bet koks kitas kandidatas tikriausiai būtų gavęs dargi kur kas mažesnį palaikymą, negu A.Butkevičius.

Bet visa tai jau praeitis. Dabartiniu periodu A.Butkevičius yra apsuptas "dinozaurinės" aplinkos glaudžiu žiedu, kuris verčia A.Butkevičių aštrinti poziciją dešinės - centro atžvilgiu. Tas "burokinis" politinis Lietuvos "centras", kuris pritarimą ir palaiminimą savo veiklai greičiausiai gavęs "kremlin" prieigose, manau, norėtų, kad trys "Baltijos sesės" vėl taptų imperijos pakraščiu. Dabartinėje situacijoje šiek tiek politiškai manevruojantis premjeras neokomunistinėms jėgoms atrodo per daug "lankstus ir silpnas". Tad ir pasityčioja iš to, kas tik netingi... (Netgi A.Sakalas -P.)

Kad A.Butkevičių prilaikytų nuo bet kokio padoresnio kompromiso, jį apsupę saugo net trys AMB kadrai - J.Oleka, J.Bernatonis ir V.P. Andriukaitis. Turėti net tris "antruosius sekretorius", kurie kontroliuoja kiekvieną naujo premjero žingsnelį - mažas malonumas naujam premjerui. Nepadidėja malonumas ir nuo to, kad koalicijos partneriais tapo tokios politinės "darbiečių" ir "paksoidų" grupuotės, kurioms "visada bus maža". Kokia raide "w" ar dvikalbe lentele prie namo tokių norų neužkiši. Šiek tiek ramina, kad paminėta "sekretorių" trijulė dar neatsirinko, kuris bus "dešine ranka". Jų tarpusavio konkurencija gali kiek slopinti kitus apetitus, neliekant daug laiko šių tenkinimui.

Dar kartą pasikartosiu, kad A.Butkevičius ir jo palyda turi žemai lenktis prezidentei, kad ji "kniaziui" su aplinka priminė tinkamą vietą. Neskaidrios lėšos gali daug, tačiau ne viską. Dar yra senų ryšių ir slaptai turimų kompromatų "vertybės". Manau, kad didžiausią įtaką teisėsaugai vis dar tradiciškai išsaugojo "hegemono" partijos palikuonys. Kovoje dėl prioritetų politikoje tai nieko gero "burokiniams" nežada. Tikrai nemanau, kad LSDP smūgiuos "į tuštumą" taip, kad partneriai visai pridustų. Juk šie reikalingi bent jau dėl skaičiaus. O štai pavadėlis su rite tokiems labai tiktų. Paspaudei pirštu - atstumas padidėja. Panorėjai trumpo - pono valia. Nors ir labai muistosi p. V.Uspaskich, kaltindamas LSDP išdavyste ir t.t., tačiau ir "kniaziaus" akyse nerimas. Keista ir netgi kiek juokinga klausyti, kaip V.Uspaskich giria naują premjerą ir koneveikia jo aplinką visaip išvadindamas. Kokios šalies interesų Viktoras neišdavė? - aišku visiems, kam nors kas nors aišku. Tikiu, kad tokių Lietuvoje - ryški dauguma. (RETRO pabaiga)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tomas Danilevičius į Klaipėdą atvežė apdovanojimą nuotrauka, foto

Sportas, Ilgamečiam dienraščio "Vakarų ekspresas" sporto žurnalistui Algirdui Auruškevičiui pagaliau į rankas įteikta...

Balinėtojai Ieva ir Leonardas: "Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis" nuotrauka, foto

Kelionės, Kelionės su vaikais - visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti,...

Kitą savaitę - šaltesni orai nuotrauka, foto

Lietuva, Savaitgalį orai bus gana ramūs. Šeštadienį netgi turėtume sulaukti saulės, LRT...

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai - jau šį rudenį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai "Klaipėdos bastionas 2019", kurių metu kariai ir civiliai...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...