2019 m. sausio 22 d. 07:56 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

2009-ųjų "Metų klaipėdiečiai": balsas į balsą

(6)

 

Iki Metų klaipėdiečių rinkimų balsavimo pabaigos liko mažiau nei savaitė. Gruodžio 3 d. 12 val. paaiškės, kas taps 2009-ųjų Metų filantropu, Metų šviesuoliu, Meniška siela, Garbės klaipėdiečiu ir Jaunuoju talentu.

Šiose penkiose Metų klaipėdiečių rinkimų nominacijose varžosi 15 nominantų. Tai - dienrščio "Vakarų ekspresas" skaitytojų pasiūlyti garbingi, protingi, talentingi, gerus darbus be atlygio darantys klaipėdiečiai, verti mūsų pagarbos, dėmesio ir padėkos, verti Metų klaipėdiečių vardų.

Džiaugiamės, jog jau penkioliktą kartą dienraščio "Vakarų ekspresas" organizuojami Metų klaipėdiečių rinkimai tapo visuotine miestelėnus suburiančia akcija.

Balsavimas už Metų klaipėdiečius prasidėjo spalio 16 d. Per pirmąsias 10 dienų už kandidatus vien tik interneto portale www.ve.lt buvo balsuota beveik 19 000 kartų. Tūkstančiai balsų atiduodami ir SMS žinutėmis.

Šiuo metu Metų filantropo nominacijoje pirmauja Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas.

Metų šviesuolio nominacijoje vos keli šimtai balsų skiria Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2-ojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vyresnįjį tyrėją Marių Vaičikauską ir Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėją, Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos skaučių komisarę Daivą Nakrošienę.

Garbės klaipėdiečio nominacijoje pirmauja istorikas Vacys Vaivada, nominuotas už teminių renginių "Vakarai su senąja Klaipėda" ir "Žemaitijos istorijos puslapiai" organizavimą.

Aršiausia kova vyksta tarp jauniausių kandidatų. Meniškos sielos nominacijoje prieš dizainerį Rodioną Petrovą vos keliasdešimt balsų persvarą turi šokių kolektyvo "Intrus" vadovas, choreografas Mindaugas Lekauskas.

Jaunojo talento nominacijoje kova balsas į balsą vyksta tarp dainuojamosios poezijos kūrėjos Kristinos Muravjovos, sukūrusios klaipėdietišką roko operą "Eglė žalčių karalienė" ir Eduardo Balsio menų gimnazijos mokinės, smuikininkės, daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatės Eglės Urbonavičiūtės.

Daugiausiai balsų surinkę Metų klaipėdiečiai bus pagerbti iškilmingo vakaro "Pramogų banke" metu.

Kandidatai

Nominacija "Metų filantropas"

Susanne KETTLER-RIUTKENEN, "Salvation Army" ("Išganymo armija") Lietuvoje vadovė

Anot S. Kettler-Riutkenen, dažnai atrodo, kad visuomenė nepastebi senelių, ligonių, vaikų. Bet Viešpats juos labai myli. "Krikščionių uždavinys yra būti Dievo rankomis čia ir šiandien", - teigia moteris, o jos vadovaujama "Išganymo armija" gerus darbus daro kasdien. Nuo 2001 metų, kai moteris iš Vokietijos į Klaipėdą buvo atsiųsta atkurti prieš karą čia veikusią religinę bendruomenę, "Išganymo armija" tiesia pagalbos ranką benamiams, rengia užimtumo programas uostamiesčio jaunimui, vaikams. Bendruomenėje dirbantys savanoriai stengiasi aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, dalyvauja Klaipėdos švarinimo akcijose, renka ir dalina maistą skurdžiai gyvenantiems. "Malonu gyventi mieste, kai galime padėti jo gyventojams ir kai žmonės dėkoja šypsenomis", - sako S. Ketler-Riutkenen.

Antanas TAMKEVIČIUS, UAB "Klaibuta" generalinis direktorius, ROTARY klubo "Maris" prezidentas

A. Tamkevičius nominuotas už pagalbą Eduardo Balsio menų gimnazijai. Pasak šios gimnazijos direktoriaus Gintauto Misiukevičiaus, A. Tamkevičius jau trečius metus nuolat remia gimnaziją. Šiais metais jis padėjo išleisti vaikų kūrybos albumą "Mokykla, kurią globoja mūzos", skirtą gimnazijos 25-mečiui, dviem gabiems gimnazistams skyrė stipendijas, kad jie galėtų tobulintis meistriškumo kursuose.

Arūnas GRUŠAS, Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas

A. Grušas nominuotas už Baltijos pilkųjų ruonių gelbėjimą, gydymą ir grąžinimą jūrai. Ne vieną naktį Arūnas praleido slaugydamas sergantį gyvūną ar rizikavo savo sveikata, tvarkydamas jo žaizdas. Iš tiesų A. Grušas gelbėja ir gydo ne tik ruonius, bet ir įšalusias į ledą gulbes, sužeistus bebrus, kitus laukinius gyvūnus, kuriais niekas nesirūpina. Kiekvienais metais du tris mėnesius dieną naktį A. Grušas rūpinasi dirbtiniu būdu perinamais pingviniukais. Juos prižiūri, maitina specialiai ruošiamu maisteliu. "Sutinku, kad gyvūnai gali pridaryti bėdos žvejams, sudraskyti jų tinklus ir suėsti žuvį, bet reiktų nepamiršti, kad būtent jie yra tikrieji jūros šeimininkai, o ne žmogus", - sako A. Grušas.

Nominacija "Metų šviesuolis"

Marius VAIČIKAUSKAS, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2-ojo policijos komisariato Viešosios policijos inspektorius

Ne vienus metus geriausiojo Lietuvos apylinkės inspektoriaus konkurse dalyvavusiam klaipėdiečiui Mariui Vaičikauskui vis pritrūkdavo laimės, tačiau atkaklus pareigūnas šiemet pasiekė savo ir po kelių bandymų iš eilės vis dėlto įrodė, jog yra vertas šio titulo. Inspektorius triumfavo konkurse, pademonstravęs puikias žinias ir praktinius sugebėjimus.

Kipras PALDAUSKAS, VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadybininkas, buriuotojas, Lietuvos buriavimo mokymo asociacijos prezidentas, "The Tall Ships' Races Baltic" regatos vadybininkas.

Nuominuotas už didžiulį indėlį organizuojant nepakartojamą renginį Klaipėdoje Jūros šventės metu. "Jeigu buriavimas žmogų užkabina - tai visam gyvenimui. Tas vėjo, laisvės pojūtis, atitrūkimas nuo kasdienių rūpesčių ir bėdų... Vėjas išpučia rutiną, išvalo sielą. Padeda suprasti, ką nori daryti, kaip turi gyventi. Stichijos sutramdyti neįmanoma, tu tik prisitaikai. Tai buvo vaikystės svajonė, kuri tapo tikrove, kai atsidūriau Klaipėdoje. Kai išgirdau, kad Klaipėdoje planuojamas burlaivių festivalis, tiesiog paskambinau į savivaldybę, pasakiau, kad noriu ir galiu tai padaryti", - sako K. Paldauskas.

Daiva NAKROŠIENĖ, Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja, Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos skaučių komisarė, "Vilties" bėgimo savanorių koordinatorė.

Nominuota už šviečiamąjį darbą, skautybės propagavimą ir šiuolaikišką krikščioniškųjų vertybių sklaidą. "Visi mes krikščionys, o Dievo pajutimas ateina per gamtą. Nemoku pasakyti, kiek daug mes gauname. Ir kai suvoki, kad tai Dievo dovanos tau, supranti, kiek daug pats turi kitiems atiduoti. Kai duodi skauto įžodį, tavęs klausia: "Kokios materialinės naudos tikiesi?", ir tu sakai: "Jokios." Tai yra tarnystė. Paskyriau save skautybei visam gyvenimui, dabar nėra kur trauktis. Tai mano misija", - teigia D. Nakrošienė.

Nominacija "Meniška siela"

Rodionas PETROVAS, dizaineris

R. Petrovui, šiemet apsigynusiam bakalauro laipsnį Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje, gyvenimo kelią padėjo pasirinkti paauglystės pomėgis. Prieš dešimtmetį drauge su bendraminčiais jis bene pirmasis Lietuvoje ėmėsi žygių už grafitų legalizavimą ir papuošė nykius pietinius Klaipėdos kvartalus spalvingais paveikslais, o vėliau pradėjo grafitų konkursų tradiciją, kuri šiemet išaugo į pirmąjį oficialų Lietuvos grafitų čempionatą, uostamiestin sutraukusį gatvės dailininkus iš įvairių šalies miestų ir užsienio.

Žygimantas RAZMUS, muzikantas

Nominuotas už idėją suburti Klaipėdos bigbendą. Ž. Razmus groja saksofonu ir klarnetu, yra grupių "The West Coast", "DixXband" narys, groja Karinių jūrų pajėgų orkestre. Dalyvavo džiazo muzikos projektuose "Monika Jazz ir grupė", "Rolling Stones" latina jazz stiliumi", kaip solistas koncertavo su valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru "Trimitas" ir kt. "Burtis draugėn per krizę yra labai patogu. Visi mano, kad tai neįmanoma, tad susirenka labiausiai tikintys. Manau, visa ko esmė yra noras kurti. Jis veja pirmyn, verčia imtis veiklos. Kai jam paklūsti, viskas plaukia sava vaga, ir tuomet ima atrodyti, kad visos aplinkybės dirba tau", - sako Žygimantas.

Mindaugas LEKAUSKAS, choreografas

M. Lekauskas puikiai pažįstamas įvairiausio amžiaus klaipėdiečiams, kurie neįsivaizduoja savo laisvalaikio be Lotynų Amerikos arba šiuolaikinių šokių. Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių mokyklą išėjęs Klaipėdos universiteto Menų fakulteto absolventas nūdien vadovauja Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo "Saulutė" šiuolaikinių šokių kolektyvui "Intrus" bei studijai "Fuego". Jis siekia, kad Lietuvos uostamiesčio vardas pasklistų kiek įmanoma plačiau, tad su jaunaisiais šokėjais nuolat dalyvauja tarptautiniuose konkursuose, o Klaipėdoje šiemet surengė tradicija tapsiantį Baltijos šalių mėgėjų salsos čempionatą "Baltic Salsa Show Cup".

Nominacija "Garbės klaipėdietis"

Artūras DAMBRAUSKAS, Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų choro "Cantare" vadovas, pedagogas

Pasiūlytas už ilgametį darbą su šaunių klaipėdiečių kolektyvu, chorinės muzikos tradicijų stiprinimą. A. Dambrauskas 12 metų dirbo Vilniaus konservatorijos Klaipėdos fakultetų (dabar - Klaipėdos universiteto Menų fakultetas) Chorvedybos katedroje. Pastaruoju metu dėsto dirigavimą bei chorines disciplinas Lietuvos muzikos akademijos Kauno fakulteto Muzikos didaktikos ir dirigavimo katedroje, dirba Vilniaus chorinio dainavimo mokykloje "Liepaitės", tačiau kiekvieną savaitę porai dienų iš Vilniaus važiuoja į Klaipėdą - repetuoti su Žvejų rūmų choru "Cantare". Šiam kolektyvui A. Dambrauskas vadovauja nuo 2000-ųjų. "Cantare" surengė daugybę koncertų, lankėsi tarptautiniuose festivaliuose Austrijoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kitur, laimėjo ne vieną aukštą įvertinimą. Šiuo metu šis kolektyvas yra vienas stipriausių mėgėjų chorų Lietuvoje. Šiais metais "Cantare" užėmė antrąją vietą nacionaliniame chorų konkurse "Lietuvos balsai".

"Dažnai pasitaiko, jog kolektyvai egzistuoja tik dėl to, kad juos vienija vadovai. Pastariesiems pasitraukus, kolektyvai išyra. Mane džiugina, kad "Cantare" nariai patys sprendžia, ko jiems reikia. Kitas dalykas, traukiantis mane į Klaipėdą dirbti su "Cantare", - muzikos idėja. Nieko negaliu padaryti, bet esu šio meno patriotas. Choras - tai gili tradicija, kurioje telpa viskas: bendruomeniškumas, patriotizmas, laisvalaikis, saviraiška", - savo veiklą apibūdina A. Dambrauskas.

Raimundas ZENKEVIČIUS, AB "Smiltynės perkėla" kelto "Nida" motoristas upeivis

Nominuotas už tai, kad išgelbėjo skęstantį žmogų. "Buvau pas kapitoną ant tiltelio. Tik išplaukėm, matom, - krantine važiuoja žmogus su dviračiu, paslysta, trenkiasi į knechtą, dviratis - į vieną pusę, o jis - į vandenį. Žaibiškai sureagavom, ir viskas. Iš pradžių kabliu užkabinau, nes žmogus jau "ėjo" po vandeniu, prispaudėm prie krantinės, užmečiau gelbėjimosi ratą, išlipau ant krantinės ir ištraukiau. Nebuvo sunku. Paskui padėkojo visai kelto įgulai. Bet tai mūsų pareiga, paprasčiausias žmogiškumas reikalauja padėti patekusiam į nelaimę", - sakė R. Zenkevičius, beje, gyvybę išgelbėjęs ne vienam žmogui.

R. Zenkevičius - ir daugkartinis Lietuvos galiūnų sporto čempionas, 1994 m. yra laimėjęs pasaulio galiūnų diržą, kuris Kanadoje saugomas banke, buvusios Sovietų sąjungos svarsčių kilnojimo čempionas ir t.t.

Vacys VAIVADA, humanitarinių mokslų daktaras

Jo organizuojami teminiai renginiai "Vakarai su senąja Klaipėda" ir "Žemaitijos istorijos puslapiai" nutiesė tiltus tarp Klaipėdos krašto ir Žemaitijos, atvėrė abiejų regionų praeities bei dabarties skirtumus ir panašumus. V. Vaivada yra humanitarinių mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Istorijos katedros dėstytojas, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas, Žemaičių kultūros draugijos valdybos narys, Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkas, Alternatyvios paveldo apsaugos komisijos narys. Nuo 2008 m. kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje organizuoja Klaipėdos visuomenei skirtą istorijos paskaitų ciklą "Vakarai su senąja Klaipėda".

Nominacija "Jaunasis talentas"

Kristina MURAVJOVA, dainuojamosios poezijos kūrėja

Pasiūlyta už sukurtą klaipėdietišką roko operą "Eglė žalčių karalienė". Studijos "Grock" narės Kristinos vardas ir jos kuriamos bei atliekamos lyriškos dainos per pastaruosius kelerius metus ne kartą skambėjo Klaipėdos dainuojamosios poezijos renginiuose, muzikos projektuose, kurių didžiausias - roko opera "Eglė žalčių karalienė". K. Muravjova buvo viena iš šio studijos "Grock" projekto iniciatorių ir pagrindinio vaidmens atlikėja. Šiuo metu dainuojamosios poezijos kūrėja Vilniuje studijuoja psichologiją.

Eglė URBONAVIČIŪTĖ, smuikininkė, Eduardo Balsio menų gimnazijos mokinė, tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė

"E. Balsio menų gimnazijos dvyliktokė Eglė Urbonavičiūtė šiuo metu profesionaliausia ir daugiausia pažengusi iš mano mokinių, - pristato ugdytinę mokytoja Kristina Kupšienė. - Ji turi visus įmanomus muzikinius apdovanojimus Lietuvoje, yra grojusi solo su Tverės simfoniniu kameriniu orkestru Maskvos tarptautiniame festivalyje "Maskva sutinka draugus". Su didžiuliu pasisekimu koncertavo solo su Sauliaus Sondeckio vadovaujamu orkestru Austrijoje, Reino bazilikoje. Norint pasiekti tokių aukštų rezultatų, reikia talento ir nuoseklaus darbo. Eglės atvejis - idealus."

"Įstojau į E. Balsio gimnaziją tikėdamasi mokytis chorinio dainavimo. Bet noras smuikuoti nustelbė viską. Dalyvavau įvairiuose respublikiniuose muzikos konkursuose - tai laimėdavau, tai pralaimėdavau... Buvau jautri, pančiojo scenos baimė, bet su tuo susitvarkoma. Iš tiesų festivaliuose pasitikrini, ko esi vertas, pamatai, kas yra kas. Bet euforija atslūgsta, ir tavęs laukia naujos užduotys, įtampos, kitos viršukalnės. Menininkas nuolat dildo sieną tarp to, ką gali, ir to, ką norėtų pasiekti", - sako Eglė.

Romanas KLEMENCOVAS, dizaineris

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedros ketvirtojo kurso studentas Romanas yra laimėjęs tarptautiniuose dizaino konkursuose Londone, Maskvoje, Kaliningrade, Tunise ir kt. Apdovanotas už profesionalumą ir konceptualumą. Šiais metais sukūrė inovatyvią, ekologišką pieno pakuotę, kuri bus naudojama Didžiosios Britanijos rinkoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

respect

2010-05-02   07:40

visi šaunuoliai

Lek

2010-05-02   07:40

Nu ne visi saunuoliai, kaip bebutu gaila, bet Lekauskas tai arogancijos ir pasiputimo virsune, todel nemanau, kad uz ji balsuosiu.

Rita

2010-05-02   07:40

O as balsuosiu uz Mindauga, daugiau tokiu zmogeliuku, ir tikrai gyvensim sauniau.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Raganų kalno sukakčiai paminėti - ypatingos šviesos nuotrauka, foto

Neringa, Šiais metais Raganų kalnui, vienam iš lankomiausių objektų Neringoje, sukanka keturiasdešimt metų.

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Ar Karklei reikalingas dar vienas muzikos festivalis? nuotrauka, foto

Renginiai, Atšilus orams, muzikos festivaliai it magnetas traukia vasaros linksmybių išsiilgusius muzikos ir...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...