2020 m. rugpjūčio 4 d. 22:48 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Vyriausybė grąžina kaukes: kur jos vėl bus privalomos

2020-07-29, 14:43

Simona Voveriūnaitė, Delfi.lt

Vyriausybė grąžina kaukes: kur jos vėl bus privalomos nuotrauka, foto

© Andriaus Ufarto nuotr.

Reklama

Ministrų kabinetas trečiadienio Vyriausybės pasitarimo metu ėmėsi svarstyti papildomas apsaugos priemones gyventojams. Pasitarime ministrų kabinetas grąžino privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą viešose uždarose vietose, šie pokyčiai įsigalios nuo šeštadienio, pirmosios rugpjūčio dienos.

Tai ministrų kabinetui pasiūlė pirmadienį susirinkęs COVID-19 valdymo komitetas, reaguodamas į prastėjančią epidemiologinę situaciją.

Vyriausybės pasitarime situaciją pristatė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Jis sakė, kad privalomas kaukių dėvėjimas tam tikrose vietose bus būtinas nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios dienos.

„Įsigaliotų privalomumas dėvėti kaukes, situacija blogėja. (…) Siekiant apsaugoti Lietuvos žmones, aiškiai siunčiant verslui ženklą, kad neuždarysime, prašysime visuomenės dėvėti kaukes. Kaukes dėvėti siūlome viešajame transporte, uždarose prekybos vietose, prekybos centruose, paslaugų teikimo vietose“, – vardijo E. Jankevičius.

Ministrų kabinetui sutikus, bus pakeistas operacijų vadovo nurodymas.

Delfi primena, kad dėvėti apsaugines veido kaukes šalyje buvo privaloma tam tikru metu per karantiną, šį pavasarį jis buvo įvestas dėl koronaviruso grėsmės.

Kaip sakė premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas bus numatomos dvi išimtys, kurios bus įtvirtintos operacijų vadovų sprendimu. Jos yra susijusios su kultūros, sporto renginiais, viešojo maitinimo įstaigomis.

„Šiais atvejais nustatyti atskiri reikalavimai – dėl atstumų, ir tų reikalavimų turi būti laikomasi“, - kalbėjo Ž. Vaičiūnas.

Pasak ministro, bus griežtinama reikalavimų laikymosi kontrolė.

Vyriausybės Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys priminė, kad galioja rekomendacija dėvėti apsaugos priemones.

„Tiek vidaus, tiek lauko renginių metu ir dabar galioja reikalavimai arba išlaikyti atstumus, arba dėvėti kaukes. Ypač noriu atkreipti dėmesį organizatorių, kurie šį savaitgalį organizuos suplanuotus didelius renginius, ir ypač tuos, kuriuose didžiąją dalį lankytojų sudarys senjorų. Jau grįžkime prie kaukių dėvėjimo, ir saugokime save ir kitus“, - sakė G. Surplys.

Reklama

Nuo pat karantino pabaigos, visos viešojo maitinimo įstaigos – kavinės, restoranai ir kitos – gali dirbti kiek nori, o juose dirbančiam personalui dėvėti nosį ir burną dengiančių priemonių nebeprivaloma, tačiau rekomenduojama. Kiti reikalavimai, siekiant užtikrinti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo prevenciją – lieka.

Tai reiškia, kad verslas turės riboti lankytojų srautus, užtikrinti atstumų laikymąsi ir imtis kitų prevencinių priemonių.

Renginiams galioja atskiri reikalavimai

Kaip liepos 17 dieną nurodė Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičius nuo rugsėjo 1 d. neribojamas, leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius uždarose erdvėse rugpjūčio 16–31 d. didinamas iki 600 (vietoj anksčiau numatytų 350) asmenų, paliekant tą patį didžiausią leistiną skaičių atvirose erdvėse – iki 1000 žmonių.

Tačiau renginiai turės būti organizuojami vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai.

Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žiūrovų ir (ar) dalyvių išskyrus sportininkus, jų trenerius ir aptarnaujantį personalą. Šis atstumas tarp žmonių gali būti mažesnis, jei viso renginio metu dėvimos nosį ir burną dengiančias apsaugos priemonės.

Reklama

Atvirose erdvėse turi būti išlaikomas ne mažesnis nei 1 m atstumas, išskyrus sportininkus, jų trenerius ir aptarnaujantį personalą. Tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse atstumo apribojimai netaikomi sutuoktiniams, artimiesiems giminaičiams, įtėviams, įvaikiams, globėjams ir rūpintojams. Už šių reikalavimų laikymąsi bus atsakingi renginių organizatoriai.

Pas barzdaskutį kaukės nereikės

Taip pat kaukės nebus privalomos tais atvejais, kai paslaugos teikimas su kauke nėra įmanomas. Ž. Vaičiūnas tokiu pavyzdžiu paminėjo barzdos kirpimo paslaugą.

Kaukės nuo šeštadienio bus privalomos prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus tais atvejais, kai paslaugos teikimas su kauke nėra įmanomas. Už reikalavimų laikymąsi bus atsakingos įstaigos.

„Matydami epidemiologinę situaciją tiek Lietuvoje, tiek aplinkinėse šalyse, įvertinant rizikas ir, pirmiausia, tai, kad reikalingi savalaikiai sprendimai, yra priimtas principinis sprendimas, kad turėtų būti privalomas kaukių dėvėjimas uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus tuos atvejus, kai paslaugos teikimas su kauke nėra įmanomas“, - sakė Ž. Vaičiūnas.

Kaip jau skelbta, kaukės bus privalomos ir viešajame transporte.

Reklama

Lietuva dalyvauja bendrame vakcinos pirkime

Ministras informavo, kad Lietuva dalyvauja bendrame Europos Sąjungos vakcinos nuo COVID-19 pirkime.

„Šią savaitę reikia pateikti skaičius, kiek vakcinos reikės. (…) Reikia pripažinti, kad nėra tokios vakcinos, kuri būtų gavusi sertifikavimą, (…) bet Lietuva dalyvauja ES bendrame išankstiniame pirkime. Tam, kad tas dalyvavimas būtų sėkmingas, turime pateikti skaičius.

Buvo kalbėta apie tai, kad pirmiausia prioritetas turėtų būti teikiamas rizikos grupės asmenims, tai yra vyresnių kaip 65 metų amžiaus asmenų skiepijimui, taip pat – tiems, kurie serga bent viena lėtinių ligų, bei dirbantiems su didelio socialinio kontakto paslaugomis. Tai yra slaugos, sveikatos priežiūros sektoriai.

Antruoju etapu turime kalbėti apie kolektyvinio imuniteto įgavimą. Kalbant apie rizikos grupes – tai yra apie 40 proc. Lietuvos visuomenės. Jeigu siekiama kolektyvinio imuniteto – tai būtų apie 70 proc. populiacijos“, - sakė Ž. Vaičiūnas.

Pasak ministro, bus teikiamas prašymas dėl 70 proc. populiacijos skiepyjimo. Skiepai nebūtų privalomi, tai priklausytų nuo gyventojų apsisprendimo.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Už privalomą kaukės nedėvėjimą parduotuvėje pirmadienį nubaustas vienas žmogus, BNS informavo Policijos...

Už kaukės nedėvėjimą parduotuvėje pirmadienį nubaustas vienas žmogus nuotrauka, foto

Moksleivių ir darželinukų tėvai sunerimę: Vyriausybei atšaukus nuotolines konsultacijas su medikais telefonu,...

Į poliklinikas plūstelėjus pacientams, moksleivių tėvai nerimauja dėl privalomų sveikatos pažymėjimų nuotrauka, foto

Vaikų darželiuose ir stovyklose toliau galioja birželio viduryje nustatyti reikalavimai: kaukės...

Vaikų darželiuose, stovyklose darbuotojams rekomenduojamos kaukės nuotrauka, foto

Lietuvos kariuomenei ir NATO sąjungininkams stingant erdvės karinėms pratyboms, svarstoma įkurti...

Svarstoma kurti naują karinį poligoną Vakarų Lietuvoje nuotrauka, foto

Gatvių rekonstrukcijai – papildomas finansavimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Dviem Klaipėdos gatvių rekonstrukcijos projektams skirtas papildomas finansavimas. Klaipėdos savivaldybė...

Beirutą sudrebino galingi sprogimai, pranešama apie sužeistuosius nuotrauka, foto

Pasaulis, Du galingi sprogimai, antradienį driokstelėję Libano sostinėje Beirute, sužeidė tūkstančius žmonių,...

Europiada 2020 – drauge virtualiai nuotrauka, foto

Renginiai, Antverpenas, Belgija. Tarptautinis „Europiados“ komitetas ir jo techninė grupė su malonumu ...

Eismo apribojimai Kretingos gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Informuojame, kad nuo 2020 m. rugpjūčio 4 d. iki rugpjūčio 14 d. bus ribojamas eismas Kretingos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 22 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...