2019 m. balandžio 24 d. 15:23 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Tėvai sunerimo dėl vaiko pinigų

(2)

Tėvai sunerimo dėl vaiko pinigų nuotrauka, foto

TERMINAS. Pagal išmokų vaikams įstatymą, išmokos vaikams mokamos už praėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 25 dienos. Įprastai savivaldybės visas socialines išmokas/pašalpas pradeda mokėti nuo einamojo mėnesio 10 iki 25 dienos.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Nors nuo Naujųjų metų vaikui skiriama išmoka didėjo nuo 30 iki 50 eurų, tačiau šį mėnesį banko sąskaitas pasiekė praėjusiais metais nustatyto dydžio vadinamųjų vaiko pinigų mėnesinės išmokos. Dėl to socialiniuose tinkluose kilo pasipiktinimo banga.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Strategijų, prognozės ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Ablačinskaitė patikino, kad 50 eurų išmokos bus mokamos vasarį.

"Atkreipiame dėmesį, kad sausio mėnesį išmokos vaikams yra mokamos už praėjusių metų gruodžio mėnesį (30 eurų), vasarį bus mokamos už sausio mėnesį (kiekvienam vaikui - 50 eurų, neįgaliam vaikui - 69,92 euro, papildoma išmoka vaikui iš gausios ar nepasiturinčios šeimos - 20 eurų)", - "Vakarų ekspresui" atsakymą pateikė J. Ablačinskaitė.

Jeigu tėvai jau yra pateikę prašymą šiai išmokai gauti, naujo prašymo teikti nereikia.

Naujas prašymas turėtų būti teikiamas tais atvejais, jei gimė dar vienas vaikas, šeima tapo gausi arba sumažėjo vidutinės pajamos vienam šeimos nariui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė priminė, kad gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams išmoka kiekvienam vaikui šiais metais sieks po 70 eurų (50 eurų + 20 eurų). Gausia laikoma tokia šeima, kuri augina 3 ir daugiau vaikų, nepasiturinčia - kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 183 eurai, bet į pajamas neįskaičiuojama išmoka vaikui ir 15-35 proc. su darbo santykiais susijusių pajamų priklausomai nuo šeimos sudėties.

2019 m. sausio 15 d. duomenimis, iš viso yra pateikta prašymų dėl 523,3 tūkst. vaikų. Prašymai patenkinti dėl 518,7 tūkst. vaikų. Iš visų pateiktų prašymų priimta 99,2 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

"Išmoka vaikui mokama už praėjusį mėnesį ir gali būti grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad įgijus teisę į išmoką vaikui nuo 2019 metų sausio 1 dienos, pavyzdžiui, net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2019 metų lapkričio mėnenį, išmoka bus išmokėta nuo 2019 metų sausio 1 dienos, jei tuo metu jau buvo įgyta teisė ją gauti (vaikas buvo jau gimęs)", - rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakyme.

Informacija gyvenantiems Klaipėdoje

Prašymus dėl išmokų vaikams skyrimo ar nutraukimo (pasikeitus gyvenamajai vietai, pradėjus gauti išmoką kitoje valstybėje ir kt.) galima teikti elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt arba Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyryje pagal išankstinę registraciją I-IV nuo 8 iki 17 val. (pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val.), V - nuo 8 iki 12 val.
Pareiškėjai gyvenantys šiaurinėje miesto dalyje (nuo Kalotės iki Baltijos pr.) priimami Vytauto g. 13. Išankstinė registracija: elektroniniu būdu Klaipėdos miesto portale www.klaipeda.lt arba http://registracija.klaipeda.lt, tel. (8 46) 41 08 40, elektroniniu paštu parama.centras@klaipeda.lt arba informacijos kabinete.
Pareiškėjai, gyvenantys pietinėje miesto dalyje (nuo Baltijos pr. iki Rimkų gyvenvietės imtinai) priimami Laukininkų g. 19A. Išankstinė registracija: elektroniniu būdu Klaipėdos miesto portale www.klaipeda.lt arba http://registracija.klaipeda.lt, telefonu (8 46) 32 46 96, elektroniniu paštu parama.filialas@klaipeda.lt arba informacijos kabinete.
Išsamesnė informacija teikiama telefonais:
Vytauto g. 13 - tel. (8 46) 41 08 40
Laukininkų g. 19A - tel. (8 46) 32 46 96

Žymos: vaiko pinigai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

To mr

2019-01-18   10:03

IP: 185.11.26.161

Iki 25, parašyta gi

mrr

2019-01-18   08:34

IP: 82.135.247.229

tai kada mokės už gruodį?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Rytoj ir poryt didžiojoje Lietuvos dalyje padidės miško gaisrų rizika, nes, kaip...

Padidėjo miško gaisrų rizika nuotrauka, foto

Pamirškite prieš tai mus lepinusią šilumą, nes tai, kas laukia jau netrukus,...

Orai: užplūs vasariškos šilumos banga nuotrauka, foto

„Rašau jums norėdamas papasakoti, o gal ir atkreipti dėmesį, į vieną...

Sumokėjo ir už tai, kad taupė nuotrauka, foto

Ketvirtadalis apklaustųjų mano, kad per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo tiek Lietuvos ekonominė,...

24 proc. gyventojų mano, kad finansinė padėtis pablogėjo nuotrauka, foto

Prie Klaipėdos – „smėlio audra“? nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį autostrada prie Klaipėdos važiavę žmonės galėjo pastebėti keistą gamtos reiškinį –...

Dėl paminklo karalienei eina kryžiaus kelius nuotrauka, foto

Klaipėda, "Tai turėtų tapti turistų traukos centru, juk tai - toks grožis!" -...

Stasio Domarko jubiliejus virs švente visam kraštui nuotrauka, foto

Kultūra, Žymus dirigentas Stasys Domarkas švenčia 80-ąjį gimtadienį. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvas...

Sėkmės inkilėlis 2019 nuotrauka, foto

Klaipėda, Pavasariui budinant gamtą, norisi puošti ne tik savo namus, bet taip pat...

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 22 min.

Kultūra, Paskelbta prieš 39 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 41 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...