2019 m. gegužės 23 d. 19:50 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Suspendavo N. Puteikį ir pašalino trečdalį narių

(5)

2019-04-25, 14:11

Vilius Petkauskas | Alfa.lt

Suspendavo N. Puteikį ir pašalino trečdalį narių nuotrauka, foto

Naglis Puteikis.

© Stasio Žumbio nuotr.

Lietuvos centro partijos (LCP) senbuviai pašalino per tūkstantį narių ir pranešė sustabdę pirmininko Naglio Puteikio narystę. Tiesa, pats politikas kolegų elgesį vadina anekdotu ir nepavykusiu perversmu.

Ketvirtadienį LCP išplatintame pranešime teigiama, kad teisėtai veikianti valdyba dėl nuolatinių melagingų pranešimų žiniasklaidoje, kitų partijos narių įžeidinėjimo ir viešo žeminimo 2019 m. balandžio 19 d. sustabdė N. Puteikio narystę partijoje ir kreipėsi į Etikos komisiją.

Motyvuojama tuo, kad partijai vadovaujantis Seimo narys diskredituoja partiją, šmeižia bei be priežasties pašalina partijos narius. Tiesa, pats N. Puteikis situaciją regi kitaip. Politiko teigimu, pranešimą spaudai išsiuntė valdybos narys Valerijus Šabrauskas ir du galios nebeturintys partijos atstovai.

Viena iš jų esą LCP Alytaus skyriui vadovavusi kandidato į prezidentus Mindaugo Puidoko štabo vadovė Laura Radzevičiūtė. Moters narystė partijoje suspenduota praėjusių metų rugsėjį.

Trečiasis maištininkas – buvęs LCP valdybos pirmininkas Alvydas Šimkus. Uostamiesčio politikas, nepaisydamas LCP nurodymų, Klaipėdos savivaldybės taryboje prisijungė prie mero Vytauto Grubliausko koalicijos.

„Šie sprendimai yra tokios pat vertės, kaip jei Šimkus būtų apsiskelbęs Lietuvos karaliumi, o Radzevičiūtė inauguruota šalies princese“, – ironizavo N. Puteikis.

Paleido trečdalį partijos

LCP vadovas Alfa.lt pasakojo, kad senoji vadovybė bandė pašalinti ne tik jį, bet ir didžiąją partijos dalį. Esą Teisingumo ministerija nepanaikino galimybės A. Šimkui valdyti LCP duomenų bazės, o šis pasinaudodamas turimomis galiomis kompiuteriu iš partijos pašalino per tūkstantį jos narių.

„(...) o jis (A. Šimkus – Alfa.lt) naudodamasis tuo per kelias dienas iš partijos savavališkai išmetė kompiuteriu daugiau nei tūkstantį narių, daugiau nei trečdalį visų LCP narių“, – kalbėjo N. Puteikis.

Paklaustas, ar tai buvo bandymas įvykdyti perversmą, N. Puteikis atsakė: „Be abejo.“ Politiko įsitikinimu, iki jam stojant prie partijos vairo 2016 m., ši buvusi niekas, o šiemet, pavykus gauti valstybinę dotaciją, senieji nariai susizgribo, kad valdžia – ne jų rankose.

LCP vadovas Alfa.lt sakė ketinantis kreiptis į prokuratūrą. Šiuo metu renkami neteisėtai pašalintų partijos narių duomenys, kad būtų galima įrodyti, jog jie savanoriškai buvo nariai. Maištą organizavę LCP nariai, tikina N. Puteikis, iš partijos bus pašalinti.

„Anekdotas. Jie mane suspenduoja, bet kaip partijos pirmininkui leidžia veikti. Stebiuosi, kad pilnaties dieną priimtas sprendimas nepaskelbė jų Lietuvos valdovais“, – sakė Seimo narys.

Kaltina klastojimu

Ketvirtadienio rytą išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad N. Puteikis tyčia ignoruoja partijos narės Rimos Stefani teisėtą prašymą pateikti 2019 m. kovo 12 d. vykusio partijos visuotinio susirinkimo dalyvių sąrašus, protokolo kopiją.

Būtent kovo 12 d. A. Šimkus neteko partijos valdybos pirmininko posto.

„Šis dokumentas (...) privalėjo per 30 dienų po 2019 m. kovo 12 d. būti pateiktas Juridinių asmenų registrui. Tačiau, kaip įtariama, dėl galimo (...) dokumentų klastojimo to N. Puteikis iki šiol nepadarė“, – rašoma pranešime spaudai.

2019 m. kovo pradžioje LCP priklausė 3,9 tūkst. narių. N. Puteikis yra vienintelis partijos atstovas Seime. LCP taip pat iškovojo 8 mandatus savivaldybės tarybų rinkimuose. Šiemet vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą pirmąjį partijos sąrašo numerį gavo verslininkas ir politikas Antanas Guoga.

LCP 2003 m. įkūrė Romualdas Ozolas. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nesek pasakų

2019-04-26   05:20

IP: 85.232.128.55

Puteikis visiškai nevykęs organizatorius ir negali vadovauti. Jis ilgai nepriima sprendimų, svyruoja, nesusitvarko darbotvarkės: susitikimai - lipa vienas ant kito. Tingi paaiškinti žmonėms, kodėl reikia imtis vienokių ar kitokių veiksmų, nors pats labai pyksta ant kitų, jeigu jo prašo veikti vienaip ar kitaip, o argumentų nepateikia. Ir visiškas jovalas yra jo darbas su popieriais. Jis visiškai nepripažįsta jokių dokumentų tvarkymo taisyklių, kartais kyla net abejonių, ar jis yra bent su tomis taisyklėmis susipažinęs. Visiškai nemoka analizuoti to, kas vyksta. Dažnai nieko iki galo neišsiaiškinęs puola žmones ir apsijuokia.

K

2019-04-25   21:55

IP: 85.232.128.55

Senai reikejo, nes tapo didziausiu juokdariu, aplekdamas net Grazuli su Sustausku..matyt alkogolio ir Afgano pasekmes

karma

2019-04-25   15:30

IP: 78.58.48.226

cia taip kaip Klaipedos konservatoriu partijoje.Jis salino visus,o dabar ji pasalino.Neblogai.Laikykis ten Puteiki?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Atėję balsuoti pakartotiniame Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose gali likti be lipduko...

Dėl klaidos VRK ragina nedalinti lipdukų nuotrauka, foto

Ketvirtadienį tęsiasi išankstinis Prezidento rinkimų antrojo turo ir rinkimų į Europos Parlamentą...

Tęsiasi išankstinis balsavimas Lietuvoje bei užsienio atstovybėse nuotrauka, foto

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Pirmadienį dalyje Lietuvos viršyti šilumos rekordai – sinoptikai žada, jog prie jų...

Pirmadienį viršyti šilumos rekordai nuotrauka, foto

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Festivalyje - užburiantis Izraelio trio „Shalosh“ nuotrauka, foto

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Daugiau nei 350 nepakartojamų pasirodymų tarptautiniuose renginiuose ir prestižinėse scenose vos per...

Klaipėda, Paskelbta prieš 49 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...