2019 m. vasario 21 d. 08:05 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Seimas taikosi į "Laisvės TV"?

Seimas taikosi į "Laisvės TV"? nuotrauka, foto

© Stasio Žumbio nuotr.

Seimas antradienį ėmėsi pataisų, kurios plečia Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) įgaliojimus, opozicija įžvelgia grėsmę interneto televizijai „Laisvės TV“.

Seimas po pateikimo pritarė pataisoms, kurios LRTK leidžia taikyti sankcijas internete turinį platinantiems nelicencijuojamų radijo ir televizijos programų transliuotojams. Įstatymas įpareigoja asmenis, norinčius verstis nelicencijuojama televizijos programų transliavimo veikla, pranešti apie tai LRTK.

Pataisos LRTK leistų atlikus tyrimą ir nustačius, kad „asmenys, teikiantys Lietuvos vartotojams televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, pradėjo vykdyti šią veiklą nepranešę LRTK, duoda privalomus nurodymus informacijos prieglobos paslaugų teikėjui skubiai pašalinti informacijos prieglobos paslaugų teikėjo saugomą informaciją, naudojamą vykdant veiklą, apie kurią komisijai nebuvo pranešta“.

Opozicija įžvelgė grėsmę, kad tokios pataisos kelia grėsmę žurnalisto Andriaus Tapino įkurtai interneto televizijai „Laisvės TV“.

„Ar tokie projektai kaip „Laisvės televizija“, kiti internetiniai video dienoraščiai, kuriuos transliuoja „youtube“, „vimeo“ ir kitos platformos, yra nelicencijuojamos, ar aš teisingai suprantu, kad LRTK dabar juos turės reguliuoti, monitorinti  ir stebėti jų turinį, o jei nepraneš apie transliacijas, jiems gresia administracinė atsakomybė ir kreipimasis į „youtube“ ir kitas platformas dėl transliacijų nutraukimo?“ – klausė liberalė Aušra Armonaitė.

Projektą pristatęs Seimo Kultūros komiteto vadovas „valstietis“ Ramūnas Karbauskis teigė, kad „tai yra daugiau šnekama apie tuos dalykus, kurie susiję su informacija, filmais, kurių negalima rodyti, kuriems nėra teisės suteikta, ne tiek sutelkta į tuos pavyzdžius, kuriuos jūs paminėjote, kurie kuria naują produkciją, nepažeidžia mūsų visuomenės interesų, autorių teisių ir taip toliau“, – atsakė R. Karbauskis.

Klausimą pakartotinai uždavė socialdemokratas Algirdas Sysas: „Ar „Laisvės televizija“, kuri parodė mitingą, nukreiptą prieš valstiečius žaliuosius, ir jūs ten dalyvavot, ar šitos naujos nuostatos uždaro jiems kelią, ar neuždaro?“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas R. Karbauskis teigė, kad „tai jokiu būdu nesukels problemų „Laisvės televizijai“, tai nėra į tai orientuota“.

Reaguodamas į pateiktas pataisas „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas komentare feisbuke linkėjo sėkmės registruojant „youtube“ turinio kūrėjus, o tuo atveju, jei pataisos nukreiptos prieš vieną juridinį asmenį, teigė, kad „jau buvo bandymų mus išjungti“. 

„2016 metais prieš rinkimus jau buvo bandymas įstatymu mus išjungti. Buvo daug grubesnis, paradui vadovavo Darbo partija ir pažiūrėkit, kuo viskas baigėsi. Dabar subtiliau, tikiuosi, Seimo nariai paklaus pateikėjo, ar pataisos nenutaikytos prieš vieną konkretų juridinį asmenį“, - paskelbė A. Tapinas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Gyventojų, besidžiaugiančių gerėjančiu gyvenimu, šalyje daugėja. Per pastaruosius metus 3 proc....

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų nuotrauka, foto

Įvertinusi atliktą tyrimą ir papildomą informaciją, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)...

LRTK „Simpsonus“ paliks ramybėje nuotrauka, foto

Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Antradienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcines monetas, skirtas Užgavėnėms, -...

Į apyvartą išleidžiamos Užgavėnėms skirtos monetos nuotrauka, foto

Lietuva - tarptautinėse žvejybos kontrolės misijose nuotrauka, foto

Jūra, Vakar į misiją Baltijos jūroje Europos žuvininkystės kontrolės agentūros laivu "Lundy Sentinel"...

Dalia Ibelhauptaitė: aš negaliu pralaimėti nuotrauka, foto

Kultūra, Moteris režisiere būti negali, bet gali pabandyti – su tokia nuomone susidūrė...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Veiviržėnų gimnazistams – profesoriaus L. Mažylio įžvalgos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nepriklausomybės Akto signataro Jurgio Šaulio atminimą puoselėjanti jo vardu pavadinta Veiviržėnų gimnazija...

Kultūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...