2019 m. vasario 17 d. 12:30 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Priėmė sprendimą dalyvauti Prezidento rinkimuose

(8)

Priėmė sprendimą dalyvauti Prezidento rinkimuose nuotrauka, foto

Vygaudas Ušackas.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas trečiadienį paskelbė savo sprendimą - jis dalyvaus kitų metų prezidento rinkimuose.

Čia skelbiamas jo išplatintas tekstas:


Priėmiau galutinį sprendimą dėl dalyvavimo 2019 m. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose. Jį skelbiant norėsiu ne tik atvirai paaiškinti savo motyvus, bet ir atskleisti aplinkybes, paskatinusias mane apsispręsti būtent taip.

Sprendimas dėl dalyvavimo rinkimuose bus paskelbtas trečiadienį, rugsėjo 5 dieną, lygiai 12.00 val. prie Kauno pilies, greta Laisvės kario. Džiaugiuosi kviesdamas čia atvykti iš savo gimtojo Skuodo.

Galutinį sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose priėmiau per pastaruosius mėnesius, sulaukęs tūkstančių Lietuvos žmonių žinučių, išsakančių požiūrį dėl dabartinės situacijos valstybėje. Savo laiškuose žmonės skatino, prieštaravo, išsamiai ir lakoniškai atskleidė svarbiausias Lietuvą apnikusias problemas.

Ypač džiugu ir netikėta buvo per pastarąjį mėnesį sulaukti JAV ir Didžiosios Britanijos lietuvių bendruomenių palaikymo. Vieningų laiškų, po kuriais pasirašė per 2 tūkst. iškiliausių Kauno, Klaipėdos, Šaulių ir Vilniaus žmonės – kultūros, mokslo, medicinos, pilietinių, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovų. Taip pat tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovotojų organizacijų nariai.

Skaičiuoju, kad šiuo metu vienu ar kitu būdu savo nuomonę man išsakė daugiau nei 10 tūkst. žmonių ir šis skaičius vis dar sparčiai auga. Už tai esu nepaprastai dėkingas.

Todėl tikiuosi jų supratingumo, palaikymo ir nepertraukiamo ryšio ir po rugsėjo 5 dienos. Nes svarbiausias visos Lietuvos bendruomenės tikslas – yra sutelktas darbas kuriant Lietuvos ateitį ant tvirtų moralinių pamatų.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

APIE:

1964 m. gimiau Skuode. Kur tremtinys tėtis Raimundas išvažiavo gyventi, siekdamas sulaukti kuo mažiau okupacinės valdžios dėmesio. Mama - mokytoja.

1982 m. baigiau Skuodo 2-ąja vidurinę mokyklą.

1985 m. įstojau į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą.

1989 m. tapau vienu Lietuvos studentų sąjungos atkūrėju.

1990 m. rengiau straipsnius „Atgimimo“ laikraščiui. Baigiau Vilniaus universitetą, stažavausi Oslo universitete (Norvegija) politikos mokslų ir ekonomikos srityje.

1991 m. – stažavausi Orhuso universitete (Danija) politikos mokslų srityje ir pradėjau dirbti neseniai įkurtos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. Pirmojo Lietuvos užsienio reikalų ministro Algirdo Saudargo pavedimu tapau pirmuoju atkurtos valstybės diplomatu, kuruojančiu Lietuvos santykius su Europos Sąjunga ir NATO.

1992 m. tapau Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijos ir NATO patarėju.

1996 grįžome į Lietuvą, kur buvau paskirtas URM politikos departamento direktoriumi.

1999 m. tapau buvau užsienio reikalų viceministru

2000 m., Lietuvai pradėjus aktyviai siekti narystės Europos Sąjungoje, tapau pirmuoju šalies vyriausiuoju derybininku dėl narystės ES.

2001 m. buvau paskirtas Lietuvos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi JAV, kur svarbiausia užduotimi buvo užtikrinti šios supervalstybės paramą strategiškai svarbiausiam šio amžiaus Lietuvos tikslui – narystei NATO.

2003 m. už darbą Lietuvai buvau apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi,

2004 m. S. Balzeko lietuvių kultūros muziejaus Čikagoje buvau paskelbtas „Metų žmogumi“

2006 m. inicijavau jaunimo pilietiškumą ir istorinę atmintį puoselėjantį projektą „Misija Sibiras“. Sėkmingai įvykdęs Lietuvos valstybės misiją JAV, buvau paskirtas Lietuvos ambasadoriumi Didžiojoje Britanijoje.

2008 m., kilus ekonominei krizei, grįžau į Lietuvą, kur buvau paskirtas Užsienio reikalų ministru.

2010 m. tapau Europos Sąjungos specialiuoju įgaliotiniu ir Bendrijos misijos vadovu Afganistane. Tai aukščiausias ES diplomatinis postas, kurį iki šiol yra užėmęs Lietuvos atstovas. Buvau paskelbtas gimtojo Skuodo garbės piliečiu.

2013 m. buvau paskirtas Europos Sąjungos ambasadoriumi Rusijos Federacijoje ir paskelbtas Ukmergės rajono garbės piliečiu.

2014 m įteiktos Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto Garbės daktaro regalijos

2017 m. baigiau diplomatinę tarnybą ES ir grįžau į Lietuvą, kur tapau Kauno technologijos universiteto Europos instituto direktoriumi.

Šeima: žmona Loreta, su kuria „Atgimimo“ redakcijoje susipažinome prieš 28 metus. Sūnus - Raimundas, užbaigęs mokslus Didžiojoje Britanijoje ir grįžęs į Lietuvą tapo Lietuvos kariuomenės savanoriu. Dukra - Paula, baigė biologijos ir mitybos specialistės (human nutrinion) mokslus Didžiojoje Britanijoje.


Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sigizmundas-Virginijai

2018-09-04   00:23

IP: 78.57.243.223

Miela,ponia ,Virginija.Kai kalbate,tai prašau kalbėkite už save -vienaskaita.Turėkite savo nuomonę.Ji gerbtina. O aš norėčiau ,kad šis žemaitis vyras būtų Lietuvos prezidentu.Tai jis gelbėjo klaipėdiečius jūrininkus iš kalėjimo JAV(samdė advokatus,lankė kalėjime ir ištraukė juos iš ten ) Tai jis ištraukė klaipėdiečius jūrininkus,kai buvo pakliuvę į nemalonę Somalio piratams.Tai jis puoselėjo krepšinio lygų susikūrimą Londone ir Čikagoje,tai jis skatino ir inicijavo "Misija Sibiras "pilietinę akciją -vykti tremtinių kapų,tai jis rizikavo ir dirbo Afganistane ir kt. valstybėse(patirtis didelė).Tad štai- mums reikia ,kad LR prezidentu būtų apsišvietęs žmogus,turintis tarptautinį diplomatinio darbo stažą ,o šaknys žemaitiškos yra labai gerai.Kad tėvas tremtinys -tik pliusas.O ko Tamsta nenori arba ko nori? Tai jau visiškai (bent jau man ) neįdomu.Tauta mokės pasverti visus pliusus ir teisingai pasirinkti.Reikia laiminčios Lietuvos.Reikia nebesimurkdyti "savo sultyse",o reikia proveržio-investicijų,gyvenimo kokybės gerėjimo,ūkio tvarkymo arba inicijuoti ,kad grįžtų emigrantai namo. Airija sugebėjo?Sugebės ir laimės Lietuva.

Jonas D.

2018-09-03   23:39

IP: 86.38.15.107

O ta ,,spekuliantė'' komjaunuolė Virginija niekaip nepraeina.Anaa nepatink tėkrė vyraa-žemaite... Sveikinam rimtą pilietišką žmogų Vygandą !

Virginija

2018-09-03   18:27

IP: 86.100.172.140

Manau, kad nevertas būti Lietuvos prezidentu. Nepatiko kad, pateikdamas savo biografiją jau "spekuliuoja" atseit tėvas buvo tremtinys ir matai tai pliusas. Bet gi ne tėvą renkame, ir nenorime prijaučiančių konservatorių partijai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Vyriausybė Seimui per pavasario sesiją ketina teikti beveik 130 projektų paketą, tarp jų...

Vyriausybės pavasario planuose ir maisto kuponai nuotrauka, foto

Vėliavos, herbai, himnai turi ne tik politinę, bet ir teisinę reikšmę, ...

Valstybės vėliava, herbas ir himnas – kodėl jie tokie? nuotrauka, foto

„Respublikos“ savaitės akiratyje - prieš Valstybės atkūrimo dieną itin paūmėjusios šalies aukščiausių...

Vasario 16-ąją šalies vadovai pasitinka susikiršinę nuotrauka, foto

Seimas skubos tvarka paskelbė referendumą dėl parlamento mažinimo. Iniciatoriai iš didžiausios...

Arūnas Valinskas: „Valstiečiai“ ir vėl laimės nuotrauka, foto

Nuolaidų medžiotojams nepatiks – dėl jūsų auga kainos nuotrauka, foto

Ūkis, Didelės nuolaidos tik didina vidutinę prekių kainą parduotuvėje. O nuolaidų kuponai tinkliniuose...

Algirdas Auruškevičius: "Išeinu"... 1949 06 24 - 2018 02 16 nuotrauka, foto

Klaipėda, Štai ir išaušo ta valanda, kada man tenka pamiršti žemiškus dalykus ir...

Panaudotus švirkštus – į pamiškes? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ligoniams namie panaudotų švirkštų, pasirodo, tarsi velnias kryžiaus kratosi visos institucijos, kurioms...

Klaipėdos apskrityje girtų vairuotojų netrūko nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-17, apie 03:43 val.,Klaipėdoje, Šilutės pl., sustabdytas automobilis Audi 80, kurį vairavo neblaivus (1.81...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 37 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 49 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...