Nuo metų pradžios – 11 žuvusių darbe

Nuo metų pradžios – 11 žuvusių darbe

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo 11 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 30 pranešimų apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai. Pagal šiuos pranešimus ištirti 4 mirtini ir 20 sunkių nelaimingų atsitikimų darbe.

Be eismo įvykių, kurių metu 3 darbuotojai žuvo, per I-ąjį šių metų ketvirtį pavojingiausi nelaimingiems atsitikimams darbe įvykti buvo sandėliavimo, transportavimo, pakrovimo, iškrovimo darbai (juos atliekant įvyko 2 mirtini ir 5 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe) bei statybos darbai (juos atliekant įvyko 2 mirtini ir 3 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe). Atliekant elektros įrenginių ir tinklų aptarnavimo, miško kirtimo, techninių priemonių, mechanizmų, darbo įrenginių aptarnavimo darbus, medienos apdorojimo bei žemės ūkio darbus įvyko po 1 mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe.

Daugiausiai mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe (36 proc.) įvyko darbuotojui nukritus iš aukščio. Tokių nelaimingų atvejų per tris mėnesius įvyko 10, 4 iš jų nusinešė gyvybes. Dar 3 darbuotojai darbo vietoje žuvo ant jų užkritus daiktams ir užvirtus birioms medžiagoms, 1 buvo mirtinai traumuotas veikiančio įrenginio.

„Užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams darbe gali tik atsakingas darbdavių bei pačių darbuotojų požiūris. Jei ir vieni, ir kiti laikytųsi bazinių darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo taisyklių, mirčių bei sužalojimų būtų išvengta. Nepakanka tik pasirašyti instruktažo lape, privalu patikrinti, ar darbuotojas iš tiesų suvokia esminius darbo saugos klausimus. Pavyzdžiui, dirbant aukštyje reikia ypatingo atsargumo, o darbdavys turi suteikti ne tik visas apsaugos priemones, bet ir kontroliuoti, ar jos tinkamai naudojamos ir ar iš viso naudojamos. Prie kiekvieno darbuotojo prižiūrėtojo nepastatysi, tačiau darbdavio veiksmingai organizuota vidinė kontrolė saugai darbe yra esminis dalykas,“ – sako VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas.

Tiriant nelaimingų atsitikimų priežastis nustatyta, kad apie pusę mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe, įvykusių per 2020 m. I ketvirtį, sąlygojo darbdavio neįgyvendinti reikalavimai dėl darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo. Apie ketvirtis nelaimingų atsitikimų darbe įvyko, kai atlikdami darbus darbuotojai nesilaikė vadovų duotų nurodymų.

Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., VDI gavo 9 pranešimus apie mirtinus ir 32 pranešimus apie sunkius nelaimingus atsitikimus: mirtinų įvykių skaičius padidėjo 2 atvejais, o sunkių – sumažėjo 2 atvejais.

Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo apdirbamosios gamybos (nuo 3 iki 1 atvejų), o sunkių nelaimingų atsitikimų – statybos (nuo 7 iki 4 atvejų) ir administracinės ir aptarnavimo veiklos (nuo 4 iki 1 atvejo) įmonėse. Tačiau ir mirtinų (nuo 1 iki 3 atvejų), ir sunkių nelaimingų (nuo 3 iki 6 atvejų) atsitikimų didėjo transporto ir saugojimo įmonėse.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder