2019 m. vasario 21 d. 04:13 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Merų dėlionė įgauna spalvas: viename mieste - intriga

(13)

2018-10-30, 10:42

Monika Kasnikovskytė, tv3.lt

Merų dėlionė įgauna spalvas: viename mieste - intriga nuotrauka, foto

Gintautas Paluckas. Jurgita Šiugždinienė. Remigijus Šimašius. Simonas Gentvilas.

© tv3.lt

Nors dar ne visos politinės partijos apsisprendė dėl savo kandidatų kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, pretendentų į merus dėlionė darosi vis aiškesnė. Politologai jau dabar įžvelgia, kad dalies didmiesčių galvos išliks ir antrai kadencijai, bet viename mieste rinkėjų laukia tikra intriga.

Portalas tv3.lt pateikia jau žinomus kandidatus į šalies didžiausių miestų merų kėdes bei Mykolo Romerio universiteto docento Virgio Valentinavičiaus įžvalgas apie galimus rinkimų favoritus.

Kandidatai į Vilniaus miesto merus:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas – Seimo narys Dainius Kreivys. 2008-aisiais tapo Lietuvos ūkio ministru, 2016-aisiais išrinktas į Seimą.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas – partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. 2015-aisiais jau kandidatavo į sostinės merus, nuo 2015 m. eina Vilniaus vicemero pareigas.

Liberalų sąjūdžio (LS) kandidatas – dabartinis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis įpareigotas burti rinkimų komitetą. Tačiau dalis sostinės liberalų, nesutinkančių dalyvauti savivaldos rinkimuose su rinkimų komitetu, žada teikti atskirą partinį sąrašą. 2008–2012 m. buvo Lietuvos teisingumo ministras, 2012–2015 m. Seimo narys, 2015-aisiais išrinktas sostinės meru.

Darbo partijos (DP) kandidatas – Viktoras Uspaskich. 2000-aisiais tapo Seimo nariu, su DP išrinktas ir 2004-aisiais, ir 2008-aisiais. Nuo 2009 m. atsisakė Seimo nario mandato, nes buvo išrinktas į Europos Parlamentą. 2012–2014 m. Seimo narys, 2014 m. vėl išrinktas į Europos Parlamentą, atsisakė Seimo nario mandato.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas – Ramojus Girinskas. Eina partijos Žirmūnų skyriaus pirmininko, „Tvarkos ir teisingumo“ jaunimo lygos valdybos nario bei nevyriausybinės organizacijos „Europos jaunimas“ prezidento pareigas.

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas oficialiai dar nepaskelbė apie savo kandidatavimą. Kiek anksčiau Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas neatmetė galimybės, kad būtent A. Zuoką laiko partijos kandidatu rinkimuose. A. Zuokas nuo 2000 m. dvi kadencijas iš eilės buvo Vilniaus miesto meru, dukart (2004 m. ir 2008 m.) išrinktas Seimo nariu, abu kartus atsisakė mandato.

Fortūna šypsos liberalams

Kitąmet dėl sostinės mero kėdės rungsis daug spalvingų kandidatų, tarp jų beveik nėra politikos naujokų, tačiau V. Valentinavičius prognozuoja, kad būtent R. Šimašius bus išrinktas antrai kadencijai.

„R. Šimašius turi šansą būti išrinktas antrą kartą, nors prieš metus taip neatrodė. Pasižiūrėjus į konkurentų lauką, galimas daiktas, pats stipriausias konkurentas bus A. Zuokas, kuris viešojoje erdvėje plaką Šimašių labai ilgai, faktiškai nuo jo išrinkimo. Kažkiek jam pavyko pasiekti, kad Šimašiaus darbas būtų vertinamas kritiškai, nors, pasižiūrėjus atidžiau, jis ne taip ir blogai vadovauja miestui“, – tv3.lt kalbėjo V. Valentinavičius.

Anot docento, šiuose rinkimuose svarbus aspektas bus švari reputacija, o šios nei A. Zuokui, nei V. Uspaskichui išsaugoti nepavyko. Atviru klausimu rinkimuose V. Valentinavičius laiko G. Palucko šansus laimėti.

„Socdemų įtaka sostinėje nebuvo pati geriausia. Palucko dalyvavimas parodytų atsinaujinusios socdemų partijos būklę, rinkėjų požiūrį į ją. Bent kiek geresnis Palucko pasirodymas rinkimuose būtų labai svarbus jo partijai atsistoti ant kojų“, – teigė pašnekovas.

Kandidatai į Kauno miesto merus:

TS-LKD kandidatė – Jurgita Šiugždinienė. Nuo pernai gruodžio laikinai vadovavo Kauno technologijos universitetui, dabar eina universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentės pareigas. Anksčiau yra dirbusi Vyriausybės kanceliarijoje.

LSDP kandidatas – Gintaras Černiauskas. Drąsiaus Kedžio „violetinėje istorijoje“ kaip advokatas atstovavo Laimutei Stankūnaitei.

LS kandidatas – partijos Kauno skyriaus pirmininkas, dabartinis vicemeras Simonas Kairys. Jis patvirtintas ir rinkimų sąrašo lyderiu.

DP kandidatas – Martynas Maulė. Šiuo metu dirba Susisiekimo ministerijos Transporto veiklos priežiūros departamento Kauno skyriuje.

Dabartinis Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kol kas nėra patvirtinęs, ar ketina siekti antros kadencijos. Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis yra sakęs, kad partijos skyrius dar neapsisprendė dėl savo kandidato. Tačiau tikėtina, kad skyrius kandidato į merus nekels, o palaikys V. Matijošaičio kandidatūrą.

Favoritas aiškus

Vis tik V. Valentinavičius neabejoja – jei V. Matijošaitis paskelbs apsisprendęs dar kartą kandidatuoti į merus, pergalė bus jo rankose.

„Atrodo, kad nė vienas kandidatas neturi šansų jį įveikti. Nepaisant to, kad Kaune, skirtingai nuo Vilniaus, TS-LKD turi labai neblogą kandidatę J. Šiugždinienę. Bet vėl, V. Matijošaičio įsitvirtinimas šiuo metu Kaune yra labai didelis. TS-LKD belieka tikėtis geresnio pasirodymo rinkimuose į tarybą, kad frakcija padidėtų“, – patikino V. Valentinavičius.

Kandidatai į Klaipėdos miesto merus:

TS-LKD kandidatė – Seimo narė Agnė Bilotaitė. Seime dirba jau trečią kadenciją iš eilės, pirmąkart išrinkta 2008-aisiais.

LSDP kandidatas – Benediktas Petrauskas. 1992–1994 m. ėjo Klaipėdos miesto mero pareigas, savivaldybės taryboje dirba nuo 2000-ųjų.

LS kandidatas – Seimo narys Simonas Gentvilas. 2011 m. tapo Klaipėdos miesto mero patarėju, nuo 2015-ųjų – Klaipėdos miesto tarybos narys, 2016-aisiais išrinktas į Seimą.

Kol kas neaišku, ar dabartinis uostamiesčio meras, liberalas Vytautas Grubliauskas rinkimuose dalyvaus su kokia nors kita politine jėga, ar savarankiškai.

Šilta vieta giminaičiui

MRU docentas stebisi, kodėl liberalai uostamiestyje apsisprendė kelti ne gana populiarų dabartinį Klaipėdos merą V. Grubliauską, o partijos pirmininko sūnų S. Gentvilą.

„Įrodyti, kad čia yra politinis pasirinkimas geresnio kandidato, o ne artimo giminaičio statymas į šiltą vietą, būtų sunku. Aš manau, kad V. Grubliauskas, jeigu kandidatuos savarankiškai, neleis lengvai laimėti S. Gentvilui“, – prognozavo V. Valentinavičius.

Kandidatai į Šiaulių miesto merus:

TS-LKD kandidatas – Jonas Bartkus. 1990–1995 m. Šiaulių savivaldybės tarybos deputatas, 1993–1995 m. Socialinių reikalų komiteto pirmininkas. Nuo 2003 m. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys.

LSDP kandidatas – Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sitnikas.

DP kandidatė – Danguolė Martinkienė. 2008–2011 m. Šiaulių miesto savivaldybės mero patarėja. Nuo 2007 m. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narė.

Kol kas neaišku, ar perrinkimo antrai kadencijai siek dabartinis Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Sieks antros kadencijo

V. Valentinavičius neabejoja, kad būtent A. Visockas sieks tęsti darbą mero poste.

„Jis nėra kažkaip sugadinęs savo reputacijos. Greičiausiai būtų būtent jis favoritas rinkimų. O kiti kandidatai, tarp jų kažkokių ypatingų žvaigždžių ir asmenybių tikrai nėra. Dabartinio mero šansai, mano galva, yra pakankamai geri“, – kalbėjo V. Valentinavičius.

Kandidatai į Panevėžio merus:

TS-LKD rinksis iš dviejų kandidatų – Indianos Grigienės ir Mariaus Mališausko. Panevėžys bus vienintelis miestas, kur lapkričio 3–4 dienomis bus surengti atviri pirminiai kandidato į merus rinkimai.

LSDP kelia Ramūną Vyžintą. Jis ir tapo partijos savivaldybių rinkimų sąrašo lyderiu. R. Vyžintas politikoje nuo 2000 metų. Tris kadencijas dirbo miesto taryboje, buvo Panevėžio apskrities viršininkas, miesto mero pavaduotojas, laikinai vadavo miesto merą, dirbo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju.

LS kandidatas – Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos viršininkas Valdemaras Jakštas. V. Jakštas tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvavo ir 2015 m. Tąkart jį kandidatu į Panevėžio merus iškėlė A. Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).

DP kandidatas – Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Laukia intriga

Būtent Panevėžyje, anot V. Valentinavičiaus, galime tikėtis didelės intrigos, mat čia dėl mero posto daugiau šansų grumtis turi konservatoriai ir socialdemokratai.

„Tai yra šansas grįžti į Panevėžį tradicinei konkurencijai tarp socialdemokratų ir TS-LKD. Manau, būtent čia spręsis klausimas partinių sąrašų pagrindu. Panevėžys buvo kažkada TS-LKD tvirtovė, bet, skirtingai nuo Kauno, konservatoriai čia atsigauna sparčiau ir tvirčiau. Taip pat ir atsinaujinę socdemai Panevėžyje galėtų turėti šansą“, – svarstė V. Valentinavičius.

Savivaldybių tarybų rinkimai kitąmet vyks kovo 3 dieną.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

NE liberalams Klaipėdoje

2018-10-30   18:50

IP: 78.57.213.208

žurnalistai, kodėl jūs mums kišate liberalą????? jie jau yra istorija Klaipėdoje :(
darysim viską, agituosim, piketuosim tik kad nebeprileisti liberalų prie lovio. užteks marinti Klaipėdos.
žmonės atsibuskite

deja, deja

2018-10-30   18:41

IP: 78.61.189.152

paseno dabartinis meras, nebepaveža, kartoja tą pačią mantrą susitikime su verslininkais ar su mokiniais, tad ir liberalai rado naują kandidatą.gaila

2018-10-30   18:19

IP: 185.17.149.203

AR JUMS REIKIA IŠSAI?


Šiuo metu siūlome 2% palūkanų normą plūduriuojančią paskolą su tinkama galiojančia asmens tapatybės kortele, kuri turi būti patvirtinta.

Galite išsiųsti savo paskolos prašymą bet kokiai paskolai, kurios jums reikia.

Mes siūlome paskolas svyruoja nuo $ 5,000.00 USD Min. $ 50,000,000.00 USD Maks.

Mes suteikiame ilgalaikį kreditą nuo vienos (1) iki penkiasdešimties (50) metų.

Mes teikiame šias paskolos formas: projekto paskolą, refinansavimo paskolą, paskolą į verslo investicijas, automobilio ar transporto priemonės paskolą, studentų paskolą, skolų konsolidavimą, būstą paskolas, asmenines paskolas, kelionių ir atostogų paskolą, Kalėdų ir Naujųjų metų paskolą.

Susisiekite su mumis per QUICK ASSESS LOAN FIRM biurą el. Paštu: quickassessloanfirm@gmail.com

Dėkoju už jūsų globojimą!


Geriausi linkėjimai,

Kathleen Williams

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Gyventojų, besidžiaugiančių gerėjančiu gyvenimu, šalyje daugėja. Per pastaruosius metus 3 proc....

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų nuotrauka, foto

Įvertinusi atliktą tyrimą ir papildomą informaciją, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)...

LRTK „Simpsonus“ paliks ramybėje nuotrauka, foto

Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Antradienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcines monetas, skirtas Užgavėnėms, -...

Į apyvartą išleidžiamos Užgavėnėms skirtos monetos nuotrauka, foto

Namuose - sėkmingas revanšas prieš KTU nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai trečiadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse namuose nugalėjo "Kauno Ąžuolo-KTU" ekipą....

"Atlantas" jau treniruojasi ir turi trenerį nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia Vakarų regiono futbolo sirgaliams - Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo...

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų nuotrauka, foto

Lietuva, Gyventojų, besidžiaugiančių gerėjančiu gyvenimu, šalyje daugėja. Per pastaruosius metus 3 proc....

LRTK „Simpsonus“ paliks ramybėje nuotrauka, foto

Lietuva, Įvertinusi atliktą tyrimą ir papildomą informaciją, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...