2019 m. balandžio 20 d. 17:13 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Komentarai

2018-10-06, 12:29

15min, BNS

Svarbu

2018-10-07   11:48

IP: 188.69.197.96

Taip ramiai gyvenom kol mus nepadare propogandos irankiais:( Ka tie ka anie

Pagyvenęs

2018-10-07   08:34

IP: 90.131.44.233

Man vienodai,tas Vanagas gerieti ar blogietis buvo,tai jau praeitis. Bet kad mano palaikus po tiek metų kažkokie gaidžiai tasytų ir krapštinėtų tikrai nenorėčiau. Ir tie jo ,,artimieji" -gėda man už juos, kad taip negerbia mirusio atminimo. Čia politinis aktas,o ne pagarba.

Elfas

2018-10-06   23:24

IP: 90.140.166.231

Tame pačiame kaime gyveno ir žuvusio partizano būrio vado slspyvardžiu Štormas,ar Šturmas,dabar nebepamenu,švogeris.Labai darbštus žmogus buvo,bet kad turėjo paėmęs partizano seserį į žmonas,niekada kolūkio nebuvo nei skatintas,nei apdovanotas,nors vietiniams pijokėliams buvo segami medaliai ir įteikiamos kelių rublių premijos.Vat taip va.

Elfas

2018-10-06   23:08

IP: 90.140.166.231

Ta proga, parašysiu ir aš ką mačiau senelių kaime sovietmečiu.Jau viskas buvo nusistovėję,sovietizmas buvo pačiame įsigalėjime,ir tuo laikotarpiu teko matyti savo akimis du tikrus gyvus,senstelejus stribus,to kaimo gyventojus.Vietiniai gyventojai juos vadindavo skrebais.Vienas lietuvis,mažiukas,rudomis neramiai bėgiojančiomis akimis,visąlaik vengdavęs žmonių.Net kaimo parduotuvėje nestovėjęs eilėje,jei ten būdavo žmonių.Antrasis,slavų kilmės,atvirkščiai,skandalų mėgėjas,amžinai girtas,keldavęs ranką prieš savo šeimos narius ir kaimynus.Kaimo žmonės parduotuvėje šnabždėdavosi į juos šnairuodami.Nebuvo jie savi kaimo lietuviams ir tuo gūdžiu sovietmiečiu,tą aš pats savo akimis mačiau.

Buvau 3 metų vaikas,

2018-10-06   21:44

IP: 109.40.128.65

kai į virtuvę įsibrovė gauja vyrų. Vienas iš jų nukreipė į mane savo "šmaiserį" ir užbliovė, gyvulišku balsu: aš tave nušausiu šunyti! Nes pažadintas triukšmo drįsau praverti virtuvės duris ir paklausti, kas čia darosi. Kaip vėlai sužinojau, jie ieškojo kito vaiko, KAD NUŽUDYTŲ! Bet tam "partizanui" buvo tas pats, ar tai tas vaikas, kurį jie norėjo nužudyti už tariamas "tėvų nuodėmes", ar visai kitas vaikas, toj troboj, kur jie to vaiko ieškojo. Ir pagal kokį "karo lauko įstatymą" turi būti žudomi vaikai? Vos per atsitiktinumą likau gyvas, nes mano brolis turėjo apgamą, kaip ir aš. Jei ne apgamas, būčiau lavonas ir "neterščiau čia", partizanų garbės. Ar tai "karo lauko įstatymai" įgaliojo tą tipą šaudyti vaikus be atodairos, iki šiol nežinau? Nesu priešiškas Lietuvai, net atvirkščiai. Bet to, kas tada įvyko, pamiršti negaliu...

Klp

2018-10-06   20:50

IP: 86.100.19.131

Kad girdejau jis vaikus zude,jeigu tai tiesa, tai turi buti geda net apie ji kalbeti,zudikas ir taskas.

įdomu

2018-10-06   20:25

IP: 145.239.165.168

tai, kad Juozas Streikus atmetus liriką pats pripažino, kad žudė beginklius žmones, ir kad jis tai darė, vadindamas juos išdavikais pagal savo karo lauko įstatymus nepaneigia ir nepateisina šito fakto. Miškinių bijojo VISI kaimo žmonės, o ne "buvusi saugumiečiai ir išdavikai". Visi, norintys taikiai gyventi, bijojo miško bandytų su jų išgalvotais karo lauko įstatymais, plėšimais, naktiniais reidais, padegimais, pjovimais ir t.t. Jokie tikrieji patriotai taip nesielgtų, tuo labiau prieš savo tautos atstovus. Kitas reikalas - kai esi banditas ir bandai pateisinti savo banditiškus veiksmus.

audrinas

2018-10-06   19:51

IP: 78.57.132.127

Kai buvo suteiktas paskutinis žodis – vienas paskutinių Lietuvos partizanų Juozas Streikus kalbėjo dvi valandas. Jis kaltino. Nesigynė, nieko nepaneigė, net akivaizdžiai išgalvotų kaltinimų. Į teisėjo klausimą “Už ką žudėte tarybinius piliečius?” - Juozas atsakė:
- Aš nieko nežudžiau. Mes baudėme mirties bausme, remdamiesi mūsų karo lauko įstatymais ir ne tarybinius piliečius baudėme, o išdavikus. Nė vieno nenušovėm, kas netarnavo saugumui, neišdavė partizanų, nežudė jų šeimų, nedegino mūsų namų ir netrėmė į Sibirą savo tėvynainių. Jūs drįstate mus kaltinti? - klausė teisiamasis.- Už ką? Ar tai aš su savo vyrais įsibroviau į Rusijos platybes, gal mes, lietuviai, trėmėme rusus į negyvenamus šiaurės ledynus? Gal mes jus užpuolėme, jūsų namus plėšėme? Tai jūs atėjot į mūsų žemę, užgrobėt mūsų sodybas, pelenais pavertėt daugybę namų, tai jūs šaudėt į mus. Mes tik priešinomės, gynėme savo kraštą, savo laisvę, mes buvome priversti imtis ginklo. O ko jūs tikėjotės? Jūs mus žudysite, o mes privalom tylėti kaip avinėliai?

įdomu

2018-10-06   19:41

IP: 145.239.165.168

kokie šio ir kitų išdygusių "didvyrių" žygdarbiai, kovojant prieš rusų "okupantus"? Dar labiau įdomu, kaip jie "kovojo už savo Tėvynę" su vokiečiais?

Zemaitis

2018-10-06   19:30

IP: 93.135.170.100

pagarba Partizanams ,kovojusiems ir atidavusiams savo gyvybe uz Tevyne Lietuva ,
o su visomais isgamomis net neverta diskutuoti .Lietuvos Partizanai nevaziavo i Rusija nesaude rusijoje zmoniu .....neatiminejo ju turto ,o tik gyne Slies-Tevynes teritorija nuo okupantu nuo raudonojo maro ,kuris naikino Lietuvos Tauta ,prievarta treme i Sibirija ,atiminejo is zmoniu turta ,maiista ,saude vaikus,senelius, moteris,raudonieji prievartavo moteris ir mergaites.Tai buvo sovitiniai issigimeliai ,gruobonys.
Visiems Lietuvos Partizanams ir visiems Partizanu rysininkams bei jus remejams didele Pagarba .Teko sovietinius rauduonuosius issigimelius matyti pokario metais

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Nuo šeštadienio galima žvejoti lydekas - baigiasi mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis...

Jau galima žvejoti lydekas nuotrauka, foto

Lipimas laiptais yra paprastas būdas padidinti savo kasdienio fizinio aktyvumo lygį, net...

Tarptautinė diena be lifto skatina žmonių fizinį aktyvumą nuotrauka, foto

Iki Velykų likus mažau nei savaitei, daugelis jau gali pasigirti ne tik...

Lietuviai ruošiasi Velykoms: kiaušinių kasdien nuperkama vis daugiau nuotrauka, foto

Vyriausybė trečiadienį patvirtino nacionalinį oro taršos mažinimo planą. Nors daugiausia ...

1000 eurų automobilio keitimui, milijonai – krosnims nuotrauka, foto

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Klaipėda, Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Pasaulio šalių lyderių keistenybės nuotrauka, foto

Įvairybės, Pasaulio galingųjų pomėgiai, įpročiai ir pažiūros kartais būna visiškai neįprasti ir nebanalūs.

Uostamiestis nori būti geriau pasiekiamas nuotrauka, foto

Klaipėda, Iškart po Velykų, savaitės pabaigoje, Klaipėdoje vyks tarptautinė konferencija turizmo klausimais, kuria...

Sergėjus Maslobojevas vedė mylimąją nuotrauka, foto

Klaipėda, Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje pora įteisino savo sąjungą po ilgametės draugystės.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...