2020 m. liepos 10 d. 06:11 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Baigta istorinė – pandemijos išbandyta – Seimo sesija

Baigta istorinė – pandemijos išbandyta – Seimo sesija nuotrauka, foto

© Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr..

Reklama

Antradienio vakarą, sugiedoję himną, Seimo nariai, kaip ir priklauso pagal Konstituciją, baigė pavasario Seimo sesiją.

Seimo plenarinių posėdžių salė ištuštės, pailsės nuo audringų diskusijų, o tautos atstovai išskubės pas rinkėjus, kurių palaikymo prireiks jau netrukus, per spalio 11 d. vyksiančius Seimo rinkimus.

Kol kas neprognozuojama, kad vasarą Seimui gali prireikti susirinkti į neeilinę sesiją. Tačiau politikai niekada neatmeta tokios galimybės atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, be to, viena iš galimų priežasčių galėtų būti ir šalies vadovo vetuoti įstatymai.

Metų pradžioje suformuotai politinei darbotvarkei nebuvo lemta išsipildyti, nes ją pakoregavo ir pirmą kartą naujausioje parlamentarizmo istorijoje parlamento darbus padiktavo koronaviruso pandemija.

„Darbus dar metų pradžioje planavome įprastai. Pavasario sesijoje buvome suplanavę 48 Seimo plenarinius posėdžius. Jų įvyko 52. Sesijos darbų programoje buvo numatyti svarstyti 583 įstatymų projektai, prie kurių svarstymui buvo pateikta dar 30 Seimo narių, 76 Vyriausybės ir 12 prezidento papildomų projektų. Šie skaičiai iliustruoja, kokiu tempu teko prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos. Šiandien galime pasidžiaugti darbo pandemijos metu rezultatais“, – savo kalboje užbaigiant sesiją pažymėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Jo vertinimu, ši Seimo pavasario sesija buvo istorinė, kurioje politikai pademonstravo vienybę ir susitelkimą.

„Lietuva turėjo įprasti gyventi išskirtinėmis ir bauginančiomis aplinkybėmis. Tuo pačiu metu reikėjo ruoštis ir galimam beprecedenčiam sunkmečiui. Darėme daug, kad operatyviai ir kryptingai reaguotume į pandemijos grėsmes. Tai buvo vienos prasmingiausių vienybės akimirkų. Sulaukėme kritikos dėl pasirenkamos darbo formos, bet mūsų susitelkimas diskusijose ir kompromiso paieškose tapo bene kertiniu koronaviruso pandemijos krizei įveikti“, – sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, toks susitelkimas buvo matomas komitetuose tobulinant sveikatos apsaugos sistemos galimą reglamentavimą, gerinant medicinos darbuotojų darbo sąlygas, įveikiant švietimo sistemos ir kultūros sektoriaus sunkumus karantino laikotarpiu, svarstant ir priimant finansinę pagalbą verslui, užtikrinant viešųjų pirkimų, susijusių su pandemija, skaidrumą, ES lygmens priemones, skirtas atremti sukeltą krizę bei sprendžiant žemės ūkio darbuotojų problemas. „Tai yra temos, kurios buvo mūsų dėmesio centre ir atsakomybės lauke ir bus, kol pasibaigs mūsų įgaliojimai“,– sakė Seimo vadovas.

Beje, pandemija pakeitė ir šventinius Seimo planus.

„Kai Kovo 11-ają minėjome jau smarkiai apriboję planuotas šventes, dar neįsivaizdavome, kad Steigiamojo Seimo šimtmečiu su žmonėmis dalinsimės nuotoliniu būdu“, – sakė V. Pranckietis.

Sesijos baigiamojoje kalboje jis paminėjo ir rudenį vyksiančius naujos kadencijos Seimo rinkimus.

„Šią sesiją, be abejonės, baigiame ir mintimis apie artėjančius rinkimus. Kai kitąkart čia susirinksime eiliniam posėdžiui, rinkiminė kampanija bus pasiekusi įkarštį. Dėl to, naudodamasis proga, norėčiau kreiptis į visus, kurie stebi, kurie turi mums kritikos ir turi idėjų pokyčiams ir Lietuvos sėkmei – dalyvaukite ateinančiuose rinkimuose, rinkite ir prisiimkite atsakomybę“, – paragino V. Pranckietis.

Reklama

Pasak jo, tai gali turėti daug formų – nuo savanorystės agituojant tuo, kuo tiki, iki savo kandidatūros kėlimo, nuo darbo rinkimų komisijoje iki rinkimų stebėjimo. „Kviečiu visus imtis iniciatyvos ir neatiduoti jos kitam. Jeigu nori kritikuoti ir žinai, kaip būtų geriau, – tavo vieta yra čia, viena iš 141-os. Tik taip galime užtikrinti demokratiją ir tik tokiu būdu ateities Seimai galės atstovauti kuo platesniam požiūrių ir pažiūrų spektrui. Tegu mūsų darbo prioritetu būna išliekamoji vertė“, – Seime kreipdamasis į kolegas linkėjo V. Pranckietis.

Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną.

Žymos: seimo sesija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Parlamentarams būtų pravartu pasiimti biologijos vadovėlius. Gal ten rastų atsakymą, ...

Net Seimui nebeaišku, kiek yra lyčių nuotrauka, foto

Lietuvos valstybės vėliava - kone svarbiausias valstybės simbolis. Vėliavos iškėlimas prie gyvenamųjų...

Ką reikia žinoti keliant valstybinę vėliavą? nuotrauka, foto

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad netrukus Lietuvos keliuose pradės...

VMI pradeda nuolatines patikras keliuose nuotrauka, foto

Valstybės pagalbos priemonės po karantino yra skirtos įvairioms visuomenės grupėms – darbdaviams,...

Pagalba po karantino: kas priklauso negalią turintiems žmonėms nuotrauka, foto

Liepos 10-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 4.56 val., leidžiasi 21.51 val. Dienos ilgumas 16.55...

Net Seimui nebeaišku, kiek yra lyčių nuotrauka, foto

Lietuva, Parlamentarams būtų pravartu pasiimti biologijos vadovėlius. Gal ten rastų atsakymą, ...

Uostamiestyje - Kazimiero Budrio šeimų turnyro finalas nuotrauka, foto

Sportas, Nors prieš daugiau nei metus netekome miesto garbės piliečio ir šeimų krepšinio...

Liepos 10-ąją – jubiliejinė Sofijos Kanaverskytės paroda nuotrauka, foto

Parodos, LNDM Prano Domšaičio galerijoje 2020 m. liepos 10 d., penktadienį, 17 val....

Įvairybės, Paskelbta prieš 13 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...