2020 m. spalio 22 d. 15:14 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Atsiras daugiau balsavimo vietų užsienyje

Atsiras daugiau balsavimo vietų užsienyje nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Seimas ketvirtadienį priėmė naujos redakcijos Referendumo įstatymą, kuris koreguoja referendumo organizavimo procedūras, leidžia daugiau balsavimo vietų užsienyje.

„Kiekvienam lietuviui svarbus referendumo tikslas ir jo rezultatai. Privalome išsaugoti brolių ir seserų pilietybę, ryšius su tėvyne Lietuva. Neišbarstykime vienybės, nes Lietuvos jėga visada glūdėjo vienybėje“, – balsuoti už įstatymą kvietė Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus.

Už naujos redakcijos Referendumo įstatymą balsavo 65 Seimo nariai, prieš buvo du, susilaikė 18 parlamentarų. Numatyta, kad įstatymas įsigalios nuo sausio.

Dauguma įstatymo pakeitimų suderina referendumo organizavimo procedūras su nustatyta bendra rinkimų tvarka, pagrindinis pakeitimas – leidžiama užsienyje šalia dabartinių balsavimo vietų diplomatinėse atstovybėse steigti papildomus balsavimo punktus.

Sprendimą dėl kitų balsavimo vietų užsienyje tinkamumo referendumui vykdyti priimtų Užsienio reikalų ministerija, suderinusi su Vyriausiąja rinkimų komisija.

Pirminiame projekto variante referendumo dieną buvo siūloma pratęsti balsavimo laiką iki 22 valandos, tačiau paliktas visiems rinkimams vienodas balsavimo laikas – nuo 7 iki 20 valandos.

Reklama

Įstatymas taip pat numato, kad Seimo nutarime dėl referendumo paskelbimo gali būti nustatytas ir kitoks balsavimo laikas, bet ne trumpesnis, nei nurodyta. Seimo nutarime gali būti nustatyta ir tai, kad referendumas vyksta ne vieną dieną.

Skelbiant ar paskelbus privalomąjį referendumą, atsižvelgdamas į referendumui teikiamo sprendimo svarbą, Seimas gali pavesti Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai valstybės biudžeto lėšomis referendumo agitacijos laikotarpiu „informuoti visuomenę apie spręsti referendumu teikiamo klausimo svarbą valstybės ir tautos gyvenimui“.

Įstatymu, kaip ir anksčiau kituose rinkimuose, per referendumus nuspręsta atsisakyti „Lietuvos pašto“ paslaugų. Šias funkcijas atliks referendumų komisijų nariai ir kurjerių tarnybos.

Priimtomis pataisomis įtvirtinami griežtesni reikalavimai dėl reputacijos referendumo komisijos nariams. Pagal naujas nuostatas į referendumo komisiją galės būti siūlomas tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos pilietis.

Seimas su prezidento rinkimais yra paskelbęs referendumą dėl dvigubos pilietybės išplėtimo, tačiau nutarimo galiojimas sustojo, kol jį įvertins Konstitucinis Teismas. Jis turi pasisakyti, ar galima balsavimą rengti su dviejų savaičių pertrauka, per pirmąjį ir antrąjį prezidento rinkimų turus, kaip nusprendė Seimas.

Šiuo metu Konstitucija numato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Dvigubos pilietybės instituto išplėtimo siekia užsienio lietuviai, tačiau jie nuogąstauja, kad referendumas neįvyktų dėl mažo aktyvumo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Nuo pirmadienio keičiasi paveiktų šalių sudarymo tvarka bei izoliacijos taikymo principai. Sveikatos...

A. Veryga: izoliuotis reikės keliaujantiems turistiniais tikslais nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad, nuo pirmadienio pradedant registruoti maitinimo...

Privaloma lankytojų registracija: reikės pateikti vardą, pavardę ir telefono numerį nuotrauka, foto

Parlamente jau įregistruotas pasiūlymas, kaip kovoti su Lietuvą užplūdusiu pigiu biokuru iš...

Seime bręsta užmojai pabranginti šildymą nuotrauka, foto

Artėjant pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – dienai ir tradiciškai Europos...

Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome! nuotrauka, foto

Nuotolinis darbas – ką turi žinoti kiekvienas darbdavys ir darbuotojas nuotrauka, foto

Euras, Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją daugelis darbdavių pradėjo taikyti nuotolinį darbą, kurio metu...

Klaipėdos uostas sieks gauti lėšų tvariam vystymui nuotrauka, foto

Jūra, 378 mln. eurų – tiek tikimasi gauti lėšų iš Europos Sąjungos Klaipėdos...

A. Veryga: izoliuotis reikės keliaujantiems turistiniais tikslais nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo pirmadienio keičiasi paveiktų šalių sudarymo tvarka bei izoliacijos taikymo principai. Sveikatos...

Privaloma lankytojų registracija: reikės pateikti vardą, pavardę ir telefono numerį nuotrauka, foto

Lietuva, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad, nuo pirmadienio pradedant registruoti maitinimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...