2019 m. sausio 24 d. 07:00 val., ketvirtadienis

Jūros šventė 2012

Jūros šventės pajamos ir išlaidos

(24)

Jūros šventės pajamos ir išlaidos nuotrauka, foto

Jokia institucija nėra apskaičiavusi, kokią ekonominę naudą gauna Jūros šventę organizavęs miestas.

Įvairūs vadinamųjų ekspertų ar pasipuikuoti mėgstančių politikų samprotavimai, esą Jūros šventė ir kiti į ją panašūs renginiai miestui duoda apčiuopiamos finansinės naudos, tėra būrimas iš kavos tirščių. Nei Klaipėdos miesto savivaldybė, nei kokia nors kita institucija nėra suskaičiavusi, kokią ekonominę naudą gauna tokias fiestas organizuojantis uostamiestis. Bet visi užsimerkia ir net nesvarsto, ar verta ir ateityje organizuoti masinius renginius.

Uostamiesčio savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja Dalia Pleskovienė "Vakarų ekspresui" tiesiai šviesiai paaiškino, kad jokių apskaičiavimų, kiek miesto verslas gavo pajamų arba kiek pinigų išleido šventės dalyviai, nėra atlikta. "Jei norite sužinoti tikslius skaičius, reikia skambinti kiekvienai įmonei, klausti, kiek per tas dienas padidėjo jų apyvarta, viską sudėti ir tuomet gausime tikslų skaičių. Prieš keletą metų yra kažkas mestelėjęs tokį skaičių - esą vienas Jūros šventės dalyvis išleidžia apie 100 litų. Šį skaičių padauginkime iš dalyvių skaičiaus ir gausime hipotetinę ekonominę naudą miestui", - patarė D. Pleskovienė.

Tačiau senamiesčio verslininkai svarsto, kad šiemet šventės dalyviai galėjo išleisti perpus mažiau - 50 litų.

Išlaidos ir pajamos

Prielaidos prielaidomis, o tiksliai suskaičiuoti galime tik šventei organizuoti išleistus pinigus bei iš prekybininkų surinktas lėšas, kurios pateko tiesiai į miesto sąskaitą. Šiuos pinigų srautus administruojančios viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" direktorius Remigijus Mockus sakė, kad pačiai Jūros šventei ir jubiliejiniams miesto gimtadienio renginiams organizuoti šiemet išleista beveik 800 tūkst. litų. Dalį šios sumos, 345 tūkst. litų, skyrė uostamiesčio savivaldybė, o beveik 450 tūkst. litų pavyko gauti iš rėmėjų. "Tačiau žiniasklaidoje mirgantys skaičiai, esą šventė kainavo 1 mln. litų, toli gražu neatitinka tikrovės. Miesto jubiliejaus ir Jūros šventės renginiams išleidome 792 tūkst. litų. Čia be darbuotojų darbo užmokesčio", - aiškino R. Mockus.

Jis taip pat informavo, kad "Klaipėdos šventės" į miesto biudžetą pervedė 474 tūkst. litų, kuriuos rinkliavų pavidalu surinko iš tautodailininkų, lauko prekybininkų ir lauko kavinių savininkų. Tai ir yra tikroji ekonominė nauda. Perpus mažesnė nei investuotos lėšos.

Užtat tikslaus šventės dalyvių skaičiaus negalėjo pasakyti net R. Mockus. "Į šį klausimą visuomet atsakau prieš penkerius metus atliktos apklausos duomenimis. Tuomet net 70 proc. respondentų atsakė, kad dalyvaus šventės renginiuose, o 27 proc. - galbūt dalyvaus. Be to, net 60 proc. respondentų atsakė, kad pas juos atvyks nuo 4 iki 6 svečių iš kitų vietovių. Todėl galime manyti, kad šventės renginiuose galėjo dalyvauti nuo 350 tūkst. iki 450 tūkst. žmonių", - skaičiavo R. Mockus.

Viešbučiai džiaugiasi

Apie šventės naudą verslui sutartinai kalbėjo tiek viešbučių, tiek kavinių ir restoranų atstovai.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (TKIC) direktorė Romena Savickienė "Vakarų ekspresui" sakė, kad beveik visiems į šią įstaigą atvykusiems turistams pavyko gauti nakvynę. "Aišku, pigesnių variantų pritrūko, tačiau patenkinome visų poreikius. Pastebėjome, kad daug atvykusių svečių nakvojo pas gimines ar draugus, jiems viešbučių net nereikėjo", - sakė R. Savickienė.

Didžiausio Klaipėdos viešbučio "Amberton hotel" vadovė džiaugėsi, kad per miesto jubiliejų ir Jūros šventę viešbutis buvo beveik pilnas. "Šiemet renginiai vyko ne tris savaitgalio dienas, jie prasidėjo rugpjūčio 1-ąją. Todėl ir susidomėjimas nakvynėmis viešbutyje buvo juntamas nuo liepos pabaigos. Užtat per pačias šventes tiek viešbutis, tiek mūsų kavinės ir restoranai dirbo beveik maksimaliu pajėgumu", - džiaugėsi viešbutį valdančios bendrovės generalinė direktorė Asta Jutaitė.

Jos manymu, panašaus svečių antplūdžio turėjo sulaukti visi miesto viešbučiai. "Tai buvo stebuklingos dienos. Mūsų viešbučio užimtumas siekė daugiau nei 90 proc. O tai išties įspūdingas skaičius", - džiaugėsi A. Jutaitė, tačiau konkrečių skaičių, kiek kartų šventės dienomis padidėjo bendrovės apyvarta, neatskleidė.

Užtat UAB "Nesė group" direktorė Inga Česnakienė buvo atviresnė. Ji prisipažino, kad šventės dienomis grupės kavinių apyvarta šoktelėjo 20-25proc. "Manau, kad tai tikrai geras rodiklis. Aišku, norėtųsi, kad tie skaičiai siektų ir 50 proc. Bet krizė mus nuleido ant žemės ir džiaugiamės tuo, ką turime", - sakė I. Česnakienė.

Laukia sąstingio

Daugelis kalbintų verslininkų giriasi, kad per Jūros šventę jų vadovaujamų įmonių apyvarta smarkiai šoktelėjo. Tačiau visi sutinka, kad pasibaigus fiestai apyvarta ne tik grįžo į ankstesnį lygį, bet ir turėtų smukti.

Senamiesčio verslininkų pirmininko pavaduotoja Zita Lukoševičienė teigė, kad aptarus šventės rezultatus visi sutarę, kad ji buvo menkesnė nei pernykštė. "Jei šventė būtų trukusi tik tris dienas, mūsų pajamos būtų mažesnės nei pernai. Tačiau renginiai truko nuo rugpjūčio 1-osios, todėl tai kompensavo mažesnius lankytojų srautus", - aiškino Z. Lukoševičienė.

Jos teigimu, nėra galimybių apskaičiuoti, kiek šventės dalyviai galėjo palikti pinigų Klaipėdoje. "Man pažįstamų penkių asmenų kompanija viename restorane išleido 400 litų, tačiau atėjus pas mane jų sąskaitą siekė tik 60 litų. Skiriasi mūsų kainos, skiriasi ir klientų poreikiai. Kažkas yra sakęs, kad Klaipėdoje turistai palieka nuo 100 iki 200 eurų. Tai nesąmonė. Mūsų apskaičiavimais, vidurkis gali siekti apie 50 litų", - svarstė verslininkė.

Ji taip pat apgailestavo, kad praūžus šventiniams renginiams daugelio Klaipėdos kavinių laukia sąstingis. "Per šventę žmonės atsiskaitinėjo didelio nominalo banknotais. Tai arba sutaupyti, iš "kojinių" ištraukti, arba iš bankomatų išsigryninti pinigai. Užtat dabar iki spalio mėnesio, kai prasidės šildymo sezonas, žmonės taupys. O tai atsilieps ir mūsų verslui", - prognozavo Z. Lukoševičienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Q

2012-08-10   22:29

IP: 86.100.133.14

Pritariu Orakului.

NA

2012-08-10   21:45

IP: 85.232.131.200

O KODĖL ,APIE PAJAMAS IRGI REIKIA

velniai rautų tas pajamas

2012-08-10   21:25

IP: 85.232.131.200

"Vidutinybė turi neišvengiamą savybę keisti, kadangi ji nemoka tęsti ir tam neturi talento. Ji neturi išprusimo, nes iš kur gali jį turėti? Vidutinybės savybės yra agresyvumas, arogancija, nesugebėjimas reikšti minčių"- atrodo tai labai tinkami žodžiai pagrindiniams koordinatorės veiksmams apibūdinti, nepažaboti viso ko padaryto kaitaliojimai - pastovus ir nekintantis NL arkliukas, kuriuo ji šuoliuoja virš 20 metų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūros šventė 2012

Įvairūs vadinamųjų ekspertų ar pasipuikuoti mėgstančių politikų samprotavimai, esą Jūros šventė ir...

Jūros šventės pajamos ir išlaidos nuotrauka, foto

Mažiau rimtų viešosios tvarkos pažeidimų ir daugiau jūrinės dvasios - taip apibūdinama...

Šventės įspūdžiai: jūrinės dvasios netrūko nuotrauka, foto

Antrus metus paeiliui rengiamos įmonių komandų irklavimo varžybos Danės upėje šiemet sulaukė...

Irklavimo varžybos Danėje - tarsi dalis olimpiados nuotrauka, foto

Šeštadienį Karinių jūrų pajėgų laivai P11 „Žemaitis“ ir PGL „Šakiai“su garbiais svečiais...

Per ceremoniją jūroje žuvusieji pagerbti vainikais nuotrauka, foto

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, ************** Protingos mintys: „Žmogus turi būti prieinamas aistroms, bet ir pajėgus jas...

Dziudo atstovams - šeši medaliai nuotrauka, foto

Sportas, Kėdainiuose dvi dienas vykusiame atvirame Lietuvos dziudo jaunių ir jaunučių čempionate Klaipėdos...

Liepę nugriauti naują namą, valdininkai kirto dar kartą nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiavaikė klaipėdiečių šeima tik kelias dienas pasidžiaugė žinia, kad jų naujas namas...

„Neptūnas“ nugalėjo Slovėnijos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Vyrų krepšinio klubų Čempionų lygos 12-ojo turo rungtynėse D grupėje trečiadienį...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...