Spalvingos ir margos manikiūro tendencijos

Spalvingos ir margos manikiūro tendencijos

Manikiūras - svarbus įvaizdžio akcentas. Nemėgstančioms ryškaus makiažo ar ekstravagantiškų aprangos sprendimų manikiūras yra puikus būdas kiek paeksperimentuoti ir pasirinkti drąsų sprendimą. Pasiilgusioms spalvų ir žaismingumo manikiūro ir pedikiūro specialistė Margarita Sadauskaitė sako, jog 2014 m. pavasarį ir vasarą vyraus itin spalvingos ir margos manikiūro tendencijos.

Spalvos, spalvos, spalvos...

Spalvos. Manikiūro specialistė sako, kad su bundančia gamta maniki8ro spalvos iš pilkų, tamsių, šaltų atspalvių pereina prie ryškesnių. Šiemet bus madingi:

- Pasteliniai žalsvos, blyškiai mėlynos ir koralinės atspalviai.

- Ryškios palvos - tamsiai mėlyna, geltona, violetinė, metalo, mėlynai žalia.

- Viena madingiausių 2014 m. pavasario/vasaros spalvų - natūrali, smėlio, balintos kavos.

- Klasika išlieka – neapsiriksite pasirinkusios raudoną, juodą spalvas ar prancūzišką lakavimą. Madingas bus prancūziškas lakavimas iš dviejų spalvų, be kontrasto variantų, taip pat „ombre“ lakavimas. Spalvos turėtų derėti ir būti panašaus atspalvio. Galima derinti žalsvą ir žalią, šviesią bei intensyvią koralines ir panašiai. Svarbu nepamiršti, kad pagrindinė spalva turėtų būti šviesesnio, švelnesnio tono nei nago galiukas.

- Ilgis: madingi bus trumpi ir labai trumpi nagai.

- Forma: vyraus ovalo ir pusapskritimio formos nagai.

Žinoma, pasirinkta spalva turėtų derėti prie moters odos. Reikėtų atsižvelgti ir į nagų formą, yra žmonių, kuriems tinka tik švelni kvadratuko forma.

- M.Sadauskaitė sako, kad svarbiausia - tobulai atliktas manikiūras: sutvarkytos odelės, nagai – trumpi ir nulakuoti neutralia arba ryškia spalva.

- Kad lakas laikytų ilgiau, prieš dengiant nagus lako pagrindu rekomenduojama nuo nago plokštelės nagų lako valikliu (geriausia beacetoniniu) pašalinti riebalus, tuomet dengti 2 sluoksnius lako, pabaigoje naudoti viršutinį lako sluoksnį (top).

ĮDOMU

M.Sadauskaitė pristatė bendras vyraujančias manikiūro tendencijas, tačiau ji sako, kad besidominčioms mada turėtų būti įdomu ir tai, kad didžiausių mados pasaulio sostinių manikiūro tendencijos kiek skiriasi. Tad ji supažindina, koks manikiūras bus populiarus kai kuriose pasaulio vietose:

Paryžiuje 2014 m. vyraus natūralios, kūno, smėlio spalvos, taip pat raudoni, juodi, auksiniai tonai. Kuo natūraliau – tuo prancūziškiau, tad nagai nedekoruojami piešinėliais ar blizgučiais. Nagų ilgis - trumpas.

Londone šiemet bus populiarūs piešinėliais ir blizgučiais dekoruoti nagai. Vyraus ryškios spalvos: rožinė, mėlyna, juoda, taip pat ir natūrali kūno spalva, tačiau su piešinėliais. Čia bus madingas įvairių formų ir ilgių manikiūras.

Milane vyraus trumpi nagai, nulakuoti natūraliomis, kūno spalvomis, be jokių įmantrybių ar papuošimų.

Išbandykite ilgalaikį lakavimą

Neturinčioms ar gailinčioms laiko ilgoms manikiūro procedūroms M.Sadauskaitė rekomenduoja ilgalaikį lakavimą. „Tai labai patogu, nes manikiūras išlieka 2-3 savaites. Nereikia ilgai ir nuobodžiai džiovinti nagų lako, nes po procedūros lakas būna išdžiūvęs, o sugadinti manikiūro tiesiog neįmanoma. Ilgalaikio manikiūro blizgesys kur kas efektyvesnis ir išlieka 2 savaites, o paviršius nesibraižo. Dažniausiai moterys, pasirinkusios ilgalaikį lakavimą, jaučiasi gražesnės, patrauklesnės ir labiau savimi pasitikinčios, 2 savaites jos gali pamiršti rūpesčius dėl manikiūro - jų rankos atrodo puikiai“, - paaiškina specialistė, tačiau primena, kad pasirinkus ilgalaikį lakavimą būtinos pertraukėlės. „Tai priklauso nuo kiekvienos moters individualiai – reikia atsižvelgti į nagų stiprumą, kietumą, polinkį sluoksniuotis. Kai kurioms moterims pakanka 2-4 savaičių po poros procedūrų ir nagas atsigauna. Kada reikėtų daryti pertraukas, sprendžia meistras, pasitaręs su kliente, - šypsosi Margarita ir priduria: - Išbandyti šį malonumą rekomenduočiau visoms, kad pačios įvertintų ir turėtų savo nuomonę apie šią procedūrą. Geriausia - pabandyti, pažiūrėti, kiek laiko išlieka nagų lakas. Jei netapsite nuolatine šio išradimo gerbėja, tai bent palengvinsite sau gyvenimą prieš keliones, atostogas, šventes ir atrodysite nepriekaištingai“.

Ar žinote, kad...

Nagų lakavimo tradicija siekia 3000 m. pr. Kr. Kiniją – čia lako spalvos nurodydavo žmogaus socialinį statusą. Pasak Mingų dinastijos manuskriptų, karališkosios kilmės asmenų nagai būdavo dažomi juodai ir raudonai.

Egiptiečiai taip pat dažydavo nagus, o raudona spalva nurodydavo aukščiausią socialinę klasę. Sakoma, kad Kleopatros nagai buvo dažomi tamsiai raudonai, karalienės Nefertitės – prašmatniu rubino atspalviu.

Senovės Indijoje merginai pirmąsyk prasidėjus menstruacijoms (tai buvo ženklas, kad ji jau subrendusi santuokai), jos lūpos bei nagai būdavo dažomi šviesiai raudonai.

XX a. pradžioje atsirado pirmieji nagų lakai, jie buvo gaminami naudojant dažus, kuriais buvo dažomos automobilių važiuoklės. Pirmieji nagų lakai dažniausiai buvo raudoni ir atrodė kaip pasta, ja ilgai reikėjo trinti nago paviršių.

Už nagų lako atsiradimą moterys turėtų būti dėkingos vyrams. Čarlzas Revsonas (Charles Revson) su broliu D˛ozefu (Joseph) ir chemiku Čarlzu Lachmanu (Charles Lachman) sukūrė modernią nagų lako formulę ir 1932 m. įkūrė pasaulyje ˛inomą kosmetikos komaniją „Revlon“. Jie naudojo įvairius pigmentus, tad buvo galima išgauti daugybę įvairių lako atspalvių.

1934 m. odontologas Maksvelas Lapo (Maxwell Lappo) sukūrė dirbtinius priklijuojamus nagus.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder