Psichologė Jennifer Baumgartner: "Esame tai, kaip atrodome"

Psichologė Jennifer Baumgartner: "Esame tai, kaip atrodome"

Garsi JAV psichologė Jennifer Baumgartner, parašiusi knygą "Esate tai, ką vilkite" ("You are what you wear"), tvirtina, kad net menkiausios aprangos detalės atspindi žmogaus charakterį. Pagal jas esą netgi galima nustatyti, ar turite problemų dėl savojo tapatumo.

J. Baumgartner savo patirtį kaupė dirbdama amerikiečių dizainerio Ralpho Laureno kompanijoje: kad galėtų susimokėti už mokslą universitete, jai teko nemažai pastovėti prie prekystalio vienoje iš jo vardo parduotuvių. J. Baumgartner teigia pastebėjusi, kad daugybės moterų neurozė pasireiškia neadekvačiais pirkiniais.

"Labai dažnai žmogaus garderobas išduoda, kad jis konfliktuoja pats su savimi, - samprotauja psichologė, įsitikinusi, jog iš pirmo žvilgsnio gali pasakyti, "kas yra ne taip" ir padėti. Ji netgi sugalvojo terminą "drabužių psichologija".

Kai britų laikraščio "The Daily Mail" žurnalistė tuo suabejojo ir paprašė drabužių psichologę pademonstruoti savo metodą realybėje, ši atsakė: "Esate puikios figūros, tad jūsų maišo formos, neaiškaus dydžio suknelė verčia mane manyti, kad blogai pažįstate savo kūno formas ir jo nekenčiate. Ir jeigu aš turėčiau tokius tankius, sveikus plaukus - argi slėpčiau juos susegdama užpakalyje? Tai asmenybės krizė."

Pasak psichologės, drabužiai gali pasakyti kur kas daugiau, nei patys to norime. Rinkdamiesi aprangą, nesąmoningai išsiduodame, ką šiuo metu jaučiame. Kitais žodžiais, dangstydami kūną, apnuoginame sielą.

Ką tai reiškia...

Itin gili iškirptė, pasak J. Baumgartner, byloja ne tik moters drąsą, bet ir tai, kad ji siaubingai nepasitiki savimi. Greičiausiai ji turi finansinių sunkumų (ypač jei užsikabina per daug papuošalų).

PARADOKSAS. Jeigu tikėsime psichologe J.Baumgartner, aktorė Christina Hendricks - drovi moteris, kuriai trūksta pasitikėjimo savimi.

Moterys, kurios pripažįsta tik vieno stiliaus apdarus (tarkime, tik griežtą "kontorinę" aprangą arba tik garsių markių drabužius), anot psichologės, iš tikrųjų bijo gyvenimo permainų.

O jei ji kuo kruopščiausiai susisagsto visas sagas - vadinasi, nenori pripažinti, kad silpnumas yra moters jėga, slepia savo moteriškumą ir stengiasi atrodyti stipresnė už vyrus. (Kaip pavyzdį galime paminėti Margaret Teacher.)

O štai mėgstančios aukštakulnius - atvirkščiai: stengiasi panaudoti savo moteriškus kerus ir dėl to netgi yra pasiryžusios atrodyti kvailesnės, nei yra iš tikrųjų.

Moterys, kurioms svarbiau jaustis komfortiškai, nei atrodyti gražiai, rizikuoja sukelti gailestį, mat jų išvaizda išduoda dvasinį išsekimą ir nepasitenkinimą savimi.

Pamišusios dėl "brendo" (tik etiketė su garsiu vardu sušildo joms sielą) iš tiesų abejoja, ar gyvena teisingai, - aiškina psichologė. Svarbiausia "mados aukos" užduotis - kad nebūtų įmanoma objektyviai įvertinti jos potencialo ir charakterio.

Jeigu jūsų spinta lūžta nuo drabužių, nes negalite išsiskirti nė su vienu daiktu (net ir su suknele, kurią vilkėjote prieš 20 metų per išleistuves, ar nėščiosios kombinezonu), o apsirengti nėra ko, nekaltinkite spintos. Problemos slepiasi ne joje. Tikroji bėda ta, kad nesugebate prisiimti atsakomybės, priimti sprendimo. Jaučiatės tarsi akligatvyje ir nežinote, kur eiti. Chaosas garderobe dažniausiai simbolizuoja chaosą vidiniame pasaulyje, teigia J. Baumgartner.

Jeigu brandaus amžiaus moteris rengiasi taip, kaip už ją 20 metų jaunesnės merginos (mini sijonai, timpės ir pan.), vadinasi, ji bijo senatvės, mirties, o labiausiai - pažvelgti šioms baimėms į akis ir pripažinti, jog tai natūralūs procesai.

Jeigu dama rengiasi pernelyg senamadiškai, greičiausiai ji mano, kad geriausi jos laikai jau praeityje. Ji numojo į save ranka ir neturi sau išsikėlusi asmeninių tikslų.

Kai kurios moterys nekenčia parduotuvių, nemėgsta jose matuotis drabužių ir apskritai žiūrėti į veidrodį. Jos velkasi kabančius megztinius ir marškinėlius (nelygu sezonas), pirktus per akciją "2 už vieno kainą", ir džinsus arba juodas kelnes, nes yra įsitikinusios, kad "negali sau leisti" ryškios, stilingos aprangos. Priežastis - "negražus kūnas" (nors tai dažniausiai ne faktas).

Anot psichologės J. Baumgartner, šias moteris lydi kaltės jausmas, kylantis kaskart, kai jos leidžia sau palepinti save, o ne kitus.

Šio tipo moterys savo gyvenimo tikslu laiko vaikus, o sau nepalieka nei jėgų, nei laiko. Dažnai būna, kad "vaikučiai" jau baigia mokyklą, o jų mamytė vis dar rengiasi taip, lyg bet kurią akimirką gali būta ištepta vaisių tyre ar vandeniniais dažais...

Būti gera žmona ir motina - natūralus kiekvienos moters troškimas. Bėda ta, kad daugelis jų, įsijautusios į šiuos vaidmenis, pamiršta visa kita. Didžiausia "mamyčių" problema - tai atsisakymas patenkinti ir savo poreikius.

Taigi prieš pirkdamos naują drabužį, atkreipkite dėmesį į jau turimą garderobą, pamatykite dėsningumus, kurie byloja jūsų įpročius... ir nekartokite klaidų.

 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder