Aukcione parduodamas Y. S. Laurent namas

Aukcione parduodamas Y. S. Laurent namas

 

Ruošiamasi antrajam finaliniam Yves Saint Laurent'o daiktų aukcionui, kuris vyks lapkričio mėnesį. Jau dabar išstatytas parduoti didžiojo modeliuotojo namas Tanžere, Maroke, "Villa Mabrouka" ("Sėkmės namas"). Oficiali kaina nenurodoma.

Name, kurį juosia žydintys sodai, yra penki miegamieji, pro kurių langus matyti Gibraltaro sąsiauris.

Gibraltaro sąsiauris pro miegamojo langą

Pirmasis legendinio mados kūrėjo daiktų išpardavimas "Cristie's" aukcione vyko šių metų vasarį, praėjus devyniems mėnesiams po jo mirties, - buvo parduodamos Laurent'o sukauptos meno kolekcijos: nuo Pablo Picasso, Henri Matisse, Edgaro Degas paveikslų iki 17 a. vokiečių sidabro dirbinių, senovės Romos skulptūrų, kinų bronzos dirbinių, "Art Nouveau" baldų ir 18 a. kamėjų, iš viso daugiau kaip 700 kūrinių (už 373 milijonus eurų).

"Atėjo metas atsisakyti su partneriu surinktos kolekcijos, - aukciono kataloge rašė 78 metų P. Berge. - Aš tai darau be gailesčio, be nostalgijos, nes tai buvo bendra aistra. Dabar, kai Laurent'as miręs, ji man neteko reikšmės."

Vilos interjerą, jungiantį marokietiškąjį ir europietiškąjį stilius, kūrė Paryžiaus dizaino ir architektūros legenda Jacques Grange

Iškart po meno kolekcijos išpardavimo Paryžiuje buvo surengtas jo drabužių, papuošalų, piešinių aukcionas.

Y. S. Laurent'o biografijos štrichai

Y. S. Laurent gimė 1936 m. rugpjūčio 1-ąją aristokratų šeimoje Orano mieste Alžyre. Kaip dizaineris debiutavo 19 metų - dalyvavo jaunųjų dizainerių konkurse ir laimėjo pirmąją premiją kartu su jaunuoju Karlu Lagerfeldu už vakarinės suknelės dizainą.

Žurnalas "Vogue" paskelbė kelis jo eskizus, o vyriausiasis leidinio redaktorius supažindino jį su Christian Dior, kuris iškart įžvelgė savo naujojo asistento kūryboje didį talentą.

1957 metais netikėtai mirus K. Diorui, jo padėjėjas 31 m. Y. S. Laurent ėmė vadovauti garsiausiems prancūzų mados namams.

1962 m. kartu su Pierre Berge jis įkūrė Aukštosios mados namus.

Yves Saint Laurent pirmasis aprengė moteris kelnėmis, smokingais, išpopuliarino safario švarkus ir ilgaaulius batus, o permatomos palaidinės privertė aukštuomenę priimti beveik visišką nuogybę. Jis pirmasis ėmė samdyti juodaodes manekenes.

"Tai buvo santūrus ir drovus žmogus, tačiau stipri ir didelių užmojų asmenybė", - sakė 50 metų dizainerį pažinojęs P. Berge.

ve.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder