Visi keliai veda į virtuvę

Visi keliai veda į virtuvę: tai svarbiausia namų patalpa

Kaip pasaulio keliai veda į Romą, taip namiškių - į virtuvę. Tai svarbiausia namų patalpa, nuo kurios reikėtų pradėti įrenginėti savo būstą. Antroje vietoje - miegamasis. Kodėl antroje? Todėl, kad permiegoti galima ir virtuvėje, o štai valgyti norisi kasdien...

Virtuvė - funkcionali erdvė, įkvepianti kulinariniams žygdarbiams ir sutraukianti visą šeimą prie bendro stalo. Kad čia jaustumėtės komfortiškai, interjeras turi ne tik atspindėti mados tendencijas, bet ir byloti, jog į viską turite savo individualų požiūrį.

Virtuvė mėgsta discipliną. Čia kaip niekur kitur svarbu žinoti, kas kur padėta, ir greitai tai pasiekti. Kad palaikytumėte tvarką, pirmiausiai turite protingai organizuoti erdvę. Virtuvės baldus rinkitės lakoniškus, praktiškus, konstruktyvius ir santūrius.

Šiuolaikiška virtuvė

Šiandien virtuvės baldai vis labiau primena korpusinius baldus viešbučiuose, o jaukūs kampeliai ir sofutės gali virsti puikia vieta maloniai vakaroti. Ypač populiarios spintos-vitrinos, stelažai su matinio stiklo durelėmis ir pan.

Integruota buitinė technika šiuolaikinėje virtuvėje tampa matoma tik tada, kai ką nors gaminate. Kitas variantas - buitinė technika puošia interjerą. Pavyzdžiui, šaldytuvas su veidrodiniu ar tapybiniu korpusu gali tapti pagrindiniu stilistiniu akcentu.

Vis populiarėja ergonomiška virtuvės baldų furnitūra, padedanti sutaupyti vietos, o išoriškai baldai atrodo stilingi bei elegantiški. Rankenėlės paslėptos ir veikia pagal principą "paspaudi - atidarai", stalčių galima ne tik ištraukti, bet ir sukti reikiamu kampu, vis tobulėja ir pakeliamų durelių konstrukcijos.

SKANDINAVIŠKO tipo virtuvė: natūralios medžiagos, natūralus apšvietimas, griežtos formo, vėsių spalvų paletė. Tokioje virtuvėje daugiau erdvės ir oro.

Šiuolaikiška virtuvė - tai ne tiek stiliaus klausimas, kiek protingai parinktos medžiagos,baldų ir detalių komponavimas taip, kad jos leistų minimizuoti šeimininkų pastangas.

Šiuolaikiškoje virtuvėje turi būti smulkiai apgalvotos visos detalės, kad produktai, įrankiai ir netgi receptai būtų visada po ranka.

Receptams galite pasikabinti magnetinę lentą. Ant jos galėsite klijuoti reikiamų produktų sąrašus, priminimus apie svarbias datas ir apie kitus būtinus reikalus.

Baldų pasirinkimas

Jeigu nusprendėte virtuvėje atlikti remontą, pirmiausiai išsirinkite baldus. Kartu su jais išspręskite ir klausimą dėl naujos buitinės technikos. Jos galima nusipirkti kartu su baldais, o jeigu jau turite - naujų baldų parametrus galima pritaikyti pagal ją.

Baldų asortimentas dabar toks didžiulis, kad dažnas pirkėjas pasiklysta tarp pasiūlymų ir sutrinka ieškodamas optimalaus kainos ir kokybės varianto. Taupūs žmonės dažnai išsirenka ne tai, ką įsivaizdavo.

Jeigu turite finansinių galimybių, baldams užsisakyti rinkitės firmą, kurios specialistai dalyvauja visuose įrengimo etapuose: nuo dizaino projekto iki galutinio sumontavimo. Sutaupysite laiko, nervų ir turėsite garantiją.

Trys svarbiausi kriterijai renkantis baldus:

  • kokybė (finansinės galimybės),
  • estetika,
  • funkcionalumas.

Kiek ilgai laikys baldai, priklauso nuo medžiagų, iš kurių jie pagaminti.

Trys pagrindinės medžiagos, iš kurių gaminami kokybiški virtuvės baldai (kainos didėjimo tvarka):

laminuotos medžio drožlių plokštės;

dažytos medžio dulkių plokštės;

medžio (buko, riešuto, ąžuolo, uosio, pušies etc.) masyvas.

Labiausiai pažeidžiama yra fasadinė virtuvės baldų pusė, todėl pirmiausiai atkreipkite dėmesį į tai, iš ko jie pagaminti. Žinotina, jog stalviršis turi būti ne plonesnis nei 38 mm (tai garantuos pakankamą tvirtumą). Taip pat pasidomėkite, iš kokios medžiagos pagaminti stalčiai; tvirčiausiai laikys tie, kurių šoninės sienelės metalinės.

Patogiau naudotis tokiais baldais, į kuriuos įmontuoti įvairūs mechanizmai, pavyzdžiui, ištraukiami stalčiai ir besisukančios lentynos. Tai leis jums iš karto pamatyti visą turinį - nieko nereikės ieškoti ir perdėlioti iš vienos vietos į kitą.

Patogus virtuvės baldų įrenginys yra atliekų smulkintuvas, įrengiamas po plautuve. Užsienyje toks įrenginys labai populiarus, tačiau Lietuvoje reikėtų pirmiau pasidomėti, ar nekils problemų dėl nepritaikytų nuotekų ir valymo sistemų.

Gudrybės mažoje erdvėje

Jeigu jūsų virtuvė maža, maksimaliai išnaudokite visas sienas iki pat lubų: prikabinkite spintelių, lentynėlių etc.

Kuo daugiau šviesos - tuo daugiau erdvės, todėl duris geriau rinkitės stiklines, o ant langų nekabinkite užuolaidų. Atsisakykite ir masyvių baldų.

Veidrodis, atspindintis šviesą, sklindančią pro langą, virtuvę vizualiai gali padidinti du kartus. Be to, tai patogu rytais ruošiantis į darbą: kol pusryčiams išvirs košė, pasidarysite makiažą.

APŠVIETIMAS. Dizaineriai pataria tarpusavyje derinti nevienodus šviestuvus ir juos papildyti vienos ar daugiau krypčių šviesos šaltiniais iš šono arba viršaus.

Skandinaviška virtuvė

Lietuviai yra pamėgę šį interjero stilių.

Jis santūrus, tačiau jaukus. Virtuvė šviesi, neperkrauta daiktais, be nereikalingų įmantrumų. Čia vyrauja natūralios medžiagos, natūralus apšvietimas, griežtos formos ir vėsių spalvų paletė.

Pagrindinė spalva - balta ir bet kokie jos atspalviai: nuo sniego baltumo iki pieno geltonumo ar kreminio pyragėlio. Tokioje virtuvėje daugiau erdvės ir oro.

Kad atsirastų gyvybė, derinami ryškūs aksesuarai. Skandinavai mėgsta ryškią tekstilę - spalvingus rankšluosčius, dekoratyvines pagalvėles, servetėles, mielus kilimėlius, gėlių vazonėlius ant palangių, lėkštes su įvairiaspalviais vaisiais... Pintus krepšiai taip pat dera.

Ant sienų galima pakalbinti paveikslą-plakatą, įrėmintų fotografijų, minimalistinį laikrodį.

Buitinė technika (šaldytuvas ir kt.) skandinaviškoje virtuvėje paprastai būna metalo atspalvių - jie atspindinti šviesą. Baldai - paprastų, griežtų formų, iš natūralaus medžio.

Jų spalva dažniausiai irgi balta, bet su kontrastiniu stalviršiu. Rankenėlės dažniausiai metalinės, durelėse gali būti stiklo intarpai. Fasadai - blizgūs, atspindintys šviesą.

Pagrindiniai reikalavimai baldams - talpumas ir funkcionalumas. Nieko nereikalingo!

Apšvietimas virtuvėje

Jis turi būti ryškus ir tolygus, tačiau nespiginti į akis. Vieno šviesos šaltinio nepakanka. Papildomo apšvietimo reikia darbastaliui, įvairioms nišoms, taip pat toms zonoms, ant kurių krenta šešėliai.

Apšvietimo sistema gali virtuvę papuošti, pavyzdžiui, įrengta prie baro arba spintoje-virtinoje.

Verta žinoti, kad apšvietimo tipas keičia interjero ir baldų spalvas. Šiuo metu naudojamos specialios spalvų lentelės, iš kurių galima spręsti, kaip kinta viena ar kita spalva esant šaltam (mesvam) ir šiltam (gelsvam) apšvietimui.

Esant šiltam apšvietimui, geltona sienų ar baldų spalva pasidarys minkštesnė, intensyvesnė, o "rūgštūs" atspalviai taps pasteliniai.

Jeigu virtuvės baldai geltoni, jie taps blyškūs ir pilkšvi. Žalia spalva, esant šiltam apšvietimui, įgaus švelniai salotinį atspalvį.

ERGONOMIŠKA virtuvės baldų furnitūra padeda sutaupyti vietos, o išoriškai baldai atrodo stilingi bei elegantiški.

Šalta šviesa dėl savo melsvo atspalvio žaliai suteiks jūros bangos atspalvį ir taps skaidresnė, silpnesnė.

Kaip atrodys vienas ar kitas paviršius esant vienokiam ar kitokiam apšvietimui, galite sužinoti užsukę į didelę parduotuvę, kuri prekiauja dažais.

Ten pasidairykite stendų su skirtingais apšvietimo tipais. Pakanka pakišti po jais virtuvės dažų, plytelės ar spintelės fasado pavyzdį, ir galėsite pasirinkti tinkamą apšvietimą.

Visiškai nebūtina, kad visi virtuvės šviestuvai būtų tokios pačios formos. Pakanka, kad jie būtų vieno stiliaus, pavyzdžiui, technologinio haiteko. Taip pat gali būtų tik vienodos medžiagos, iš kurių jie pagaminti.

Tačiau be šviestuvų išvaizdos, dar labai svarbi ir jų funkcinė paskirtis - ypač virtuvėje.

Dabar šviestuvams naudojamos trijų tipų lempos: įprastos kaitrinės, fluorescencinės ir šviesos diodų.

Mažiausiai akis erzina ir geriausiai spalvas atkuria kaitrinės lempos, tačiau tam pačiam šviesos srautui jos sunaudoja 5-6 kartus daugiau elektros energijos nei dujinio išlydžio lempos.

Nepamirškime, jog virtuvėje mes praleidžiame daugiausiai laiko.

Taigi rinkdamiesi lempos tipą, turėkite galvoje ir šviesos perdavimą, ir lempos temperatūrą. Nenumokite ranka ir apie patalpos apšvietimo normas.

Tam, kad virtuvė būtų apšviesta maksimaliai efektyviai, rekomenduojama pasinaudoti šiomis normomis: apšvietimui naudojant kaitinimo lempas, vidutiniškai kvadratiniam metrui turi tekti 25 vatai. Halogeninėms lempoms - 23 W/kv. m ir dienos šviesos lempoms - 6,5 W/kv. m.

Tai vidutinės apšvietimo normos. Jos padidinamos du tris kartus, jeigu norite apšviesti darbo vietą.

Kombinuodami įvairius apšvietimo tipus virtuvės interjere galite pasiekti reikšmingų vizualinių efektų. Pavyzdžiui, vizualiai padaryti virtuvę trumpesnę padės ryškus tolimiausios sienos apšvietimas. Jeigu likusios sienos apšviestos tolygiai, ji priartės prie stebėtojo ir sudarys kvadratinės patalpos iliuziją. Ir atvirkščiai: per daug suspaustą, trumpą patalpą galima "ištempti" išilginiu vienos iš kambario sienų apšvietimu.

Vizualiai praplėsti erdvę padės išilginis ir ryškus apšvietimas visos patalpos perimetru. Toks sprendimas jums leis siauros ir ilgos virtuvės sienas kiek atitolinti vieną nuo kitos.

Pasitelkus nukreipiamąjį šviestuvą, galima akcentuoti norimą virtuvės detalę, pavyzdžiui, menišką šaldytuvo korpusą.

Šviestuvų šiandien daugybė - formų, spalvų, faktūrų, dydžių, funkcijų atžvilgiu. Dizaineriai ragina nebijoti tarpusavyje derinti nevienodų šviestuvų, juos papildyti vienos ar daugiau krypčių šviesos šaltiniais iš šono arba viršaus.

Specialistų patarimai

Kaip tarp gausybės pigesnių ir brangesnių variantų išsirinkti patį geriausią ir stilingiausią.

Interjeras, kaip ir drabužiai, irgi turi savas mados tendencijas. Kokios šiandien jos vyrauja virtuvėje?

Vieną ar keletą bendrų tendencijų išskirti būtų sunku, nes interjero mados nesikeičia taip greitai kaip drabužių. Šiuo metu populiaru derinti kelių stilių elementus tarpusavyje, pavyzdžiui, pasirenkama moderni klasika.

Kodėl tokie dideli kainų skirtumai tarp baldų, kurie atrodo gana panašiai?

Kaina priklauso nuo medžiagų, iš kurių pagaminti baldų fasadai, tiek furnitūros, kurios dažnai nematyti išorėje.

Pigiausias variantas - baldai iš laminuotos medžio drožlių plokštės, aukštesnis kainos lygmuo - medžio dulkių plokštė, iš brangesnių medžiagų - medžio masyvas.

Virtuvė dažniausiai projektuojama individualiai - pagal skonį, galimybes ir poreikius, tačiau esama ir bendrų principų, kurių galbūt nežino naujakuriai...

Vertėtų žinoti, kad kaitlentės nereiktų įrengti pačiame kampe - ji turėtų būti bent apie pusę metro nutolusi nuo kampo. Taip pat kaitlentės nepatariama statyti šalia plautuvės.

Jei virtuvje planuojama įrengti salą, reiktų įvertinti, ar bus pakankamai vietos laisvai judėti aplink...

Virtuvė name turėtų būti projektuojama ir įrengiama pirmiausiai. Todėl, kad tai svarbiausia patalpa praktine prasme (valgyti norisi kasdien).

Prieš užsakant baldus, įrengiant apšvietimą, reikia tinkamai nutiesti komunikacijas - vandentiekio, nuotekų, elektros.

Taip pat svarbus ir virtuvės estetinis vaizdas, kuris turėtų harmoningai įsilieti į visą bendrą namų interjerą.

Klausiate-atsakome

Kaip išsirinkti tokį šaldytuvą, kuris labiausiai tiktų jūsų virtuvei?

Jų talpa svyruoja nuo 45 iki 600 litrų naudingojo tūrio. Realiai įvertinkite savo mitybos įpročius, apsipirkimų dažnumą, polinkį kaupti maistą, taip pat virtuvės dydį, suplanavimą.

Didesni šaldytuvai paprastai turi atskirą šaldiklį, kuriame galima ilgą laiką išlaikyti didesnį kiekį maisto atsargų.

Beje, derėtų atkreipti dėmesį į šių šaldytuvų matmenis - yra buvę atvejų, kai pirkėjai turėjo juos grąžinti į parduotuvę, nes netilpo pro virtuvės duris.

Norėtųsi, kad atidarius šaldytuvo duris produktai atrodytų taip, kaip reklamose...

Tvarkingai sudėlioti, kiekvienas savo vietoje... Norėdami šaldytuvo viduje išvengti chaoso rinkitės tą, kuriame yra numatytos vietos buteliams, sviestui, patogūs dėklai kiaušiniams, vonelės ledui, specialūs nulinės temperatūros skyriai..

Patogių šaldytuvų lentynų bei durų vonelių padėtį galima keisti ir reguliuoti, priklausomai nuo jose saugomų produktų dydžio.

Pačios lentynos gaminamos iš stiklo, plastiko ar vielos.

Patvariausios yra lentynos iš grūdinto stiklo, jos išlaiko net 25 kg svorį, sunkiai dūžta, nesibraižo, išsiliejus produktams skystis nenuteka ant apatinių lentynų. Svarbus rodiklis yra or temperatūros kilimo laikas dingus elektros srovei.

Kuo šis laikas ilgesnis, tuo geriau: maisto produktai nesuges, nepraras maistinių savybių.

Norėčiau sušaldyti didelį kiekį šviežių produktų ir kad jie išlaikytų kuo daugiau vertingų savybių...

Tuomet rinkitės šaldytuvą, turintį greito sušaldymo režimą. Šis režimas neleidžia pakilti ir jau sušaldytų produktų temperatūrai.

Tinkamai sušaldyti produktų paprastoje šaldytuvo kameroje, kur šaltis siekia apie 12 laipsnių, negalima. Tam tinka šaldikliai ir dviejų durų šaldytuvai-šaldikliai su atskira šaldymo kamera, turintys ne mažesnę kaip 3 žvaigždučių kategoriją.

Žvaigždučių skaičius rodo šaldiklių bei dviejų kamerų šaldytuvų-šaldiklių palaikomą temperatūrą kameroje.

Efektyviausi yra 4 žvaigždutes turintys prietaisai - juose temperatūra būna žemesnė nei minus 18 laipsnių Celsijaus, tad galima sušaldyti didelį kiekį šviežių maisto produktų ir laikyti juos nuo 6 iki 15 mėnesių.

Naudinga yra ir durų atidarymo krypties keitimo galimybė. Ją turi dar nedaugelis šaldytuvų.

Nuolat brangstant energetiniams ištekliams, norėtųsi išsirinkti ekonomišką šaldytuvą.

Tai suprantama, juolab kad šaldymo prietaisai įprastai suvartoja apie 25 proc. visos namų ūkyje išeikvojamos elektros energijos.

Pagal elektros energijos suvartojimą šaldytuvai skirstomi į klases nuo A+++(taupiausia) iki G (tikras energijos ryjikas). Europos sąjungoje yra draudžiama prekiauti buitiniais prietaisais, kurių energetinė klasė yra mažesnė nei A+.

Visi šaldytuvai ir šaldikliai parduodami mūsų šalyje privalo turėti elektros energijos efektyvumo etiketę, kurioje būna nurodoma ir klimato klasė.

Tai reiškia, kad šaldymo prietaisų gamintojai deklaruojamą elektros energijos sunaudojimą ir patikimą šaldytuvo darbą garantuoja esant tam tikrai aplinkos temperatūrai.

Pavyzdžiui, vidutinio klimato klasės (N) šaldytuvai patikimai dirba esant aplinkos temperatūrai nuo 16 iki 32 laipsnių Celsijaus ir ne didesnei nei 70 procentų santykinei oro drėgmei.

Elektros sąnaudos priklauso ir nuo šaldymo technologijos.

Pavyzdžiui, "be šerkšno" ("no frost") šaldymo principu veikiantis šaldytuvas naudos daugiau elektros energijos nei tos pačios energijos efektyvumo klasės bei analogiško tūrio ir šaldiklio kamerų skaičiaus "verkiančios sienelės" principu veikiantis šaldytuvas.

Elektros energiją taupyti padeda ir reguliuojamas termostatas, palaikantis pastovią pageidaujamą temperatūrą šaldytuve - ją galite nustatyti atsižvelgdami į šaldytuve laikomą produktų kiekį.

Energijos sąnaudos priklauso ir nuo kompresorių skaičiaus - šaldytuvai su dviem kompresoriais sunaudos kur kas daugiau elektros energijos nei šaldytuvai su vienu kompresoriumi.

Kuo dar pasižymi naujausios kartos šaldytuvai?

Kaip ir kiti buitiniai prietaisai, šaldytuvai pastaraisiais metais sparčiai "protingėja".

Moderniausi šaldytuvai turi elektroninio valdymo sistemas, kurios nuolat tikrina šaldytuvo - šaldiklio vidaus temperatūrą, nustato ją taip, kad maistas būtų reikiamos temperatūros ir išliktų šviežias.

Elektroninio valdymo sistema su vožtuvu ypatinga tuo, kad temperatūrą galima reguliuoti kiekvienoje šaldymo kameroje (šaldytuvo ar šaldiklio) vieno laipsnio tikslumu, taip pat galima vieną iš kamerų išjungti.

Šaldytuvai su elektronine valdymo sistema garso ir šviesos signalu perspėja, jei neuždarytos durys ar dėl kokių nors priežasčių pasikeitė temperatūra.

Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį?

Į tai, kokios komplektuojamosios ir sudėtinės medžiagos buvo naudojamos jo gamybai. Geriausia, jei jos pagamintos garsių ir patikimų kompanijų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder