2018 m. lapkričio 17 d. 11:55 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Patarimai

Patarimai

Namo aplinka: pagal Jurgį - ir kepurė

Įsivaizduokite, kaip vaikštinėjate basi po vešlų sodą šalia savo svajonių namo... Veja švelni kaip triušiuko kailis, joje neauga jokios pienės anei dagiai, o natūraliais akmenimis grįstų takelių nerausia kurmiai. Dideli medžiai užstoja kaimynus ir teikia malonų pavėsį, gėlių salos pačios tinkamai auga pagal aukštį, habitą, faktūrą ir spalvas bei susilieja į reikiamas kompozicijas žiūrint iš perpektyvos. Ausį glosto tykiai čiurlenantis fontanas, vidur kiemo baseine turškiasi vaikai... Svarbiausia - jokio vargo ir darbo. Vaikštinėji sau ir mėgaujiesi gyvenimu.

Sakysite, visa tai - sapnas? Gražus tingaus mieščionio sapnas, nes gyvenime taip nebūna? Vadinasi, esate iš tų, kurie nuo pradžios iki galo namo aplinką susitvarkė savo rankomis. Beje, "susitvarkė" - ne tas žodis, nes iš tiesų tai nesibaigiantis procesas.

Pabuskime iš sapno ir grįžkime į realybę. Aplink namą yra tiek darbo, kad ne visada lieka laiko net pasigrožėti to darbo vaisiais, jeigu viską nori padaryti pats. Pasėji veją - pridygsta kiaulpienių, pasodini krūmą - jis neprigyja, braškių lysvėse džiūgauja piktžolės, trinkelės išsiklaipo, tvora griūva, laiptai byra... O juk svajojome,kad tai bus poilsio oazė kūnui ir sielai! Kada ilsėtis, jei nematyti darbų pabaigos? Apie skaudamą nugarą ir naktimis tirpstančias rankas net nekalbėkime... Bet negi atsisakysi viso šio gėrio bei grožio - savo kiemo, savo medžio, savo tvenkinuko..?

Kaip susikurti gražią, komfortišką ir ilgaamžę aplinką per daug nepervargstant, patarimo kreipėmės į specialistus.

Komfortas ir estetika

Dažnai taip būna, kad tingus miesčionis, išsikraustęs į nuosavą būstą, jaučiasi patekęs į spąstus: per daug darbo. Kaip susikurti gražią ir komfortišką aplinką jai nevergaujant? - paklausėme UAB "Megaplantas" kraštovaizdžio specialistų.

Pastaruoju metu iš tiesų pastebime dvi žmonių kategorijas: tai miesčionys, kurie nori mėgautis gražia aplinka minimaliai ja rūpindamiesi, ir tie, kurie į rūpestį želdiniais žvelgia kaip į meditacijos ir atsipalaidavimo būdą po įtempto darbo.

Ir tie, ir tie siekia, kad aplinka būtų komfortiška, estetiška bei patogi (funkcionali).

Į kokią formą tai bus "supakuota" - kiekvienas renkasi individualiai. Vieni pageidauja lanksčių plastiškų formų, kiti griežtesnių architektūrinių...

UAB "Gerbūvio sprendimų centras" nuotr.

Minimalios priežiūros reikalaujančią aplinką galima suprojektuoti naudojant specialias medžiagas, pridengiančias gruntą (nuo pikžolių), mulčiuojant skaldele, pušų žieve arba parenkant kiliminius augalus pomedžiuose (ar siauruose tarpuose, kur nepasieks žoliapjovė) - jie sudarys tankų sąžalyną neleisdami augti pikžolėms. Daržo lysves siūlytume įrengti pakeltas: patogu prieiti, prižiūrėti.

Profesionaliai suderinti daugiamečių tarpusavyje "nekonkuruojančių" augalų deriniai išliks stabilūs ne vienerius metus, o tai irgi reikalauja mažiau priežiūros.

Prieš sėjant veją rekomenduojama įrengti automatinę laistymo sistemą. Ji sumažins laiko sąnaudas sodo priežiūrai.

Aplinka kuriama žmogui, kuris gyvens joje, tai nėra kraštovaizdžio architekto saviraiškos priemonė, todėl labai svarbu įvertinti šeimos poreikius, pomėgius, tiesiog išgirsti, ko tikisi užsakovas. Projektuotojas, įvertinęs vidinę aplinką bei išorės veiksnius, ieškos tinkamiausių sprendimų.

Ką būtina žinoti prieš apželdinant sklypą prie namo augalais? Kartais išlaidos sėkloms, sodinukams, auginiams nueina perniek...

Norint tinkamai suprojektuoti gyvenamąją erdvę, kuri atitiks žmogaus poreikius, pirmiausiai reikėtų įvertinti esamą situaciją: vyraujančius vėjus, saulėtumą, dirvožemio struktūrą, dirvos drėgnumą ir kt. Tuomet parinkti želdinius, tinkamus augti toje aplinkoje.

AUGALAI. Šiuo metu galima įsigyti daugybę įvairių augalų, tačiau būtina žinoti jų poreikius: drėgmei, saulėtumui, dirvos sudėčiai.

Dažnai mėgėjai želdintojai daro tokią klaidą: sodina augalus į jiems netinkamas augavietes, kitaip tariant, netinkamai parenka augalus mūsų klimato zonai. Šiuo metu jau galima įsigyti daugybę įvairių augalų, kurių kiekvienas reikalauja tam tikrų sąlygų. Būtina žinoti augalo poreikį drėgmei, saulėtumui, dirvos sudėčiai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Patarimai

Lapkričio pirmoji – Visų Šventųjų diena – ne už kalnų, todėl dabar...

Patarimai, kaip paruošti kapus lapkričio 1-ajai nuotrauka, foto

Astrologinė prognozė rugsėjo 5-ajai, trečiadieniui AVINAS. Gali pasireikšti jūsų rūpestingumas,...

Trečiadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Vasara – smėlėtų kojų ir maudymosi kostiumėlių sezonas. Nors ir atėjo ...

5 patarimai: ką daryti, jeigu skęsti nuotrauka, foto

Kai šeimoje atsiranda naujagimis, tuo pačiu gali atsirasti ir tėvų noras ...

Patarimai kaip netapti supertėvais nuotrauka, foto

Vagys iš automobilių darbuojasi toliau nuotrauka, foto

Kriminalai, 2018-11-13, apie 04:05 val., Klaipėdoje, Kauno g., suveikus automobilio signalizacijai, pastebėtas nepažįstamas vyras, kuris...

Liūdnai pasibaigusios regatos tyrime įtariamųjų kol kas nėra nuotrauka, foto

Jūra, „Tyrimas dar nėra baigtas, dar yra atliekamas, laukiama specialistų išvadų. Dalis...

Baltijos šalių universitetų diplomai bus pripažįstami automatiškai nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas planuoja ratifikuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą, kad šių šalių aukštųjų...

Pasipriešinimas aktyviam vokietininkų judėjimui nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Klaipėdos kraštui autonomijos teisėmis susivienijus su Lietuva, uostamiestyje kūrėsi naujos lietuviškos organizacijos....

Kriminalai, Paskelbta prieš 25 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...