2020 m. gegužės 28 d. 08:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Patarimai

Patarimai

Lietuviai suskubo rūpintis namų ir sodybų saugumu: padės net tuščia pašto dėžutė

Reklama

Karantino metu galimas didesnis skaičius vagysčių ir plėšimų iš atokiose vietose esančių kaimo sodybų ar namų, įspėja Lietuvos Policija. Todėl lietuviai suskubo rūpintis savo namų saugumu – „Bitėje“ saugumo technologijų pardavimai išaugo dvigubai.

Norint tinkamai apsisaugoti, kartu verta dėmesį atkreipti ir į paprastas smulkmenas – tvirtesnę spyną ar durų vyrius, sandarius langus ir net laiku ištuštintą pašto dėžutę. Lietuvos Policija kartu su „Bitės Profais“ dalinasi praktiškais patarimais, kaip apsaugoti savo namus per karantiną.

„Šiuo metu didžiausias pavojus kyla tiems, kas turi kelis nekilnojamojo turto objektus. Jei laiką leidžiate namuose, didesnis pavojus iškyla sodybose ar soduose likusiam turtui.

Jei saviizoliuotis išvykote į užmiestį, tuščias butas taip pat gali tapti vagišių taikiniu.

Dabar plėšikai veikia gerokai subtiliau nei anksčiau – atidžiai stebimas pasirinktas būstas, jo šeimininkų ir kaimynų gyvenimo ritmas, tiriamos galimos kliūtys, stebima viso rajono veikla net ir socialiniuose tinkluose, todėl gyventojai turi būti kaip niekada budrūs“, – įspėja Ramūnas Matonis, Lietuvos Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas.

„Namų saugumo sprendimų pardavimai karantino metu „Bitėje“ išaugo dvigubai. Klientai pasakoja norintys stebėti užmiestyje esančias sodybas, kuriose dėl karantino dabar apsilankyti negali.

Kiti baiminasi dėl koronaviruso iš užsienio grįžtančių ilgapirščių, todėl nori pasirūpinti papildomomis saugumo priemonėmis“, – išaugusį susidomėjimą namų apsauga pastebi ir „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

1. Karantino istorijomis internete dalinkitės atsargiau

Izoliacija daugeliui jau spėjo įgristi, todėl suintensyvėjo gyventojų veikla socialiniuose tinkluose. Deja, vartotojai retai susimąsto, kad ir čia gali slypėti grėsmių jų namų ir jų pačių saugumui.

„Dalindamiesi istorijomis socialiniuose tinkluose, galime suteikti naudingos informacijos nusikaltėliams.

Pavyzdžiui, paprasta žinutė, jog karantiną kartu su šeima išvykote leisti į užmiesčio sodybą, rodo, jog jūsų namuose greičiausiai nieko nėra ir namus apšvarinti užpuolikai galės be didesnių kliūčių. Lygiai taip pat pavojinga pranešti, kad karantiną leidžiate atokioje sodyboje vieni, tai gali sukelti pavojų net gi jūsų sveikatai.

Vagystės vykdomos ne tik tuščiuose namuose, bet ir juose esant gyventojams – užpuolikai gali būti ginkluoti ir taip drąsiai vykdyti savo planą“, – pasakoja R. Matonis.

Reklama

Karantino metu internete išaugo ir tiesioginių transliacijų skaičius. Jos taip pat gali atskleisti svarbios informacijos, nurodo „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas: „Už jūsų nugaros kabantis brangus paveikslas ar namų kino sistema nusikaltėliams gali padėti dar išsamiau įvertinti galimo grobio jūsų namuose kiekį.

Kartu, išanalizuoti namų ar kambario išplanavimą, patyrinėti, ar nesimato vidaus saugumo sistemų.

Todėl atkreipkite dėmesį ką, kam ir kaip transliuojate. Jei planuojate rodyti kažką asmeniško, pasirinkite transliaciją tik draugams. Taip pat galite aktyvuoti funkciją, suliejančią vaizdą jums už nugaros – taip būsite tikri, kad asmeninių detalių žiūrovams neatskleisite“.

2. Namų saugumas išmaniojo telefono pagalba

Neturint namų apsaugos sistemos, galimybė būti apiplėštiems didėja 300 proc., rodo „High Security Home“ tyrimo ataskaita. Todėl įsirengti tokią sistemą – verta, juo labiau, kad šiais laikais tai padaryti visai nesudėtinga.

„Klientai aktyviai domisi saugumo sprendimais namams, dažniausiai – išmaniosiomis belaidėmis kameromis.

Reklama

Žmonės įsigyja jas, siekdami apsaugoti savo turtą ar nuošalesnes sodybas. Sulaukėme vartotojų istorijų, kad savo namų saugumu rūpintis paskatino ir Lietuvos Policijos prognozės“, – sako K. Špiliauskas.

Kameras tereikia įjungti bei susieti su išmaniąja programėle ir jos bus paruoštos naudoti – vienu metu telefono ekrane savo namus nemokamai galėsite tiesiogiai stebėti net iš 5 kamerų.

Užfiksavusios bet kokį įtartiną judesį, kameros išsiunčia įspėjamąjį pranešimą į jūsų išmanųjį telefoną ir įjungia signalizaciją namuose, jei pastarąją funkciją esate aktyvavę

Jei po pranešimo nespėjote pastebėti nieko įtartino, galite peržiūrėti vaizdo įrašą. Jis 7 dienas saugomas nemokamoje internetinėje duomenų saugykloje, todėl neužima vidinės telefono atminties.

Vis tik, jei įrašą atsisiųsti norėsite, tokia galimybė taip pat yra.

R. Matonis skatina atkreipti dėmesį ir į standartines apsaugos priemones: „Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, durų sklendę. Užrakinkite duris visais užraktais netgi jei keletui minučių išeinate į parduotuvę.

Reklama

Išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Jei šiais aspektais pasirūpinote, pagalvokite apie apsauginės signalizacijos įsirengimą – jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.“

Saugant namų turtą, verta savo daiktus pažymėti interneto svetainėje www.pazymetas.lt, pataria specialistas. Nelaimės atveju tai padės nustatyti pavogto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

3. Kaimynas – papildoma apsaugos priemonė

Kol jūsų nėra namuose, saugumą užtikrinti gali padėti ir netoliese gyvenantis patikimas draugas ar kaimynas. Pagrindinė jo užduotis – retkarčiais patikrinti, ar nenutiko nieko įtartino ir sukurti iliuziją, kad namai niekada ilgesnį laiką nebūna tušti.

„Pasirūpinkite, kad patikimas žmogus retkarčiais nors trumpam apsilankytų jūsų namuose. Tai padės sukurti iliuziją, kad namai nėra tušti ir juose nuolat kas nors lankosi bei gyvena.

Tokį būstą stebintys vagys, siekdami sumažinti riziką būti sugauti, savo neteisėtų planų gali atsisakyti“, – teigia R. Matonis.

Reklama

Jei jūsų namus aplankyti galinčio žmogaus nerasite, bent jau palikite atviras naktines užuolaidas, kad artimiausi kaimynai ir neišeidami iš namų galėtų pastebėti įtartinus judesius jūsų namuose.

Taip pat galite paprašyti kaimynų, kad savo automobilį statytų į jūsų stovėjimo vietą ir taip sukurti apgaulę, kad nesate išvykę.

4. Svarbios smulkmenos: užuolaidos, šviesa, pašto dėžutė

Kai kurios detalės gyventojams nė nekrenta į akis, tačiau gali ženkliai prisidėti prie namų saugumo užtikrinimo.

„Dulkėmis ar smėliu užneštas įėjimo takelis ar perpildyta pašto dėžutė mums nuogąstavimų nekelia, tačiau būstą stebintiems įsilaužėliams gali nurodyti, kad namuose nieko nėra.

Prieš išvykdami pasistenkite kiek įmanoma labiau apsitvarkyti aplinką, kad jums ilgesnį laiką nebūnant namuose ji taip greitai nevirstų apleista. Jei to padaryti nespėjote, paprašykite draugų ar kaimynų pagalbos“, – sako R. Matonis.

Reklama

Gyventojams dažnai kyla klausimas, ką prieš išvykstant daryti su užuolaidomis ir šviesa namuose. R. Matonis pataria užuolaidas palikti atitrauktas, kad kaimynai galėtų matyti, kas vyksta jūsų būsto viduje ir stebėti ar nėra nieko neįprasto.

Ar palikti įjungtą šviesą? Kiaurą parą šviečiantys šviestuvai gali sukelti įtarimų, todėl verta juos išjungti.

„Dabar egzistuoja ne vienas sprendimas, leidžiantis šviesų intensyvumą reguliuoti automatiškai – išmanios rozetės, šviestuvai, telefonu valdomos šviesos lemputės.

Naudodami juos galėsite iš anksto ar nuotoliniu būdu tiesiog savo telefone nustatyti bei reguliuoti šviesų įsijungimo ir išsijungimo laiką. Tai leis sukurti įspūdį, kad namuose kažkas yra, nes šviesų naudojimas atitiks natūralų gyventojų ritmą“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Galiausiai, nepamirškite svarbių ir brangių daiktų paslėpti sunkiai pastebimose ar pasiekiamose vietose, kad netikėto įsilaužimo metu jas pasisavinti būtų sudėtinga.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Patarimai

Jau daugiau nei du mėnesius besitęsiantis karantinas pakoregavo ne vieno aktyvaus laisvalaikio...

Aplink Lietuvą ant dviejų ratų – nauji dviračių maršrutai nuotrauka, foto

Karantino metu galimas didesnis skaičius vagysčių ir plėšimų iš atokiose vietose esančių...

Lietuviai suskubo rūpintis namų ir sodybų saugumu: padės net tuščia pašto dėžutė nuotrauka, foto

Kas baisesnis: virusas ar bakterija? O kas efektyvesnis: medicinė kaukė ar respiratorius?...

Kaukės ir respiratoriai: kokie skirtumai ir ką svarbu žinoti? nuotrauka, foto

Uždarytos mokyklos ir visas mokymosi procesas perkeltas į virtualias klases kompiuterio ar...

Kaip vaikui mokytis anglų kalbos namuose? 5 mokytojos patarimai tėvams nuotrauka, foto

Lietuvoje lankysis NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupės laivai nuotrauka, foto

Klaipėda, Gegužės 28-30 dienomis Klaipėdoje lankysis trys NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios...

Klaipėdos „Akropolyje“ – dvi „Aprangos“ grupės naujienos ir atnaujintas „Telia“ salonas nuotrauka, foto

Klaipėda, Didžiausiame Vakarų Lietuvoje prekybos ir pramogų centre – Klaipėdos „Akropolyje“ – investuoja...

Susikompromitavusių prokurorų ir Ūkio banko istorijos siūlo galas – Palangos viešbutyje? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Palangos centre esantis viešbutis „Pajūris“ iš pradžių tapo Ūkio banko aferų įkaitu,...

D.Adomaitis nustebęs: apie esminį „Ryto“ sprendimą sužinojo iš žiniasklaidos nuotrauka, foto

Sportas, Vilniaus „Ryto“ sprendimas po 18 metų pertraukos palikti Eurolygos šeimą bei prisijungti...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...