2020 m. rugsėjo 27 d. 05:46 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Patarimai

Patarimai

Kaip vaikui mokytis anglų kalbos namuose? 5 mokytojos patarimai tėvams

Reklama

Uždarytos mokyklos ir visas mokymosi procesas perkeltas į virtualias klases kompiuterio ar telefono ekrane. Jei anksčiau tėvai ribodavo vaikų laiką prie ekranų, dabar šis iššūkis bus sunkiau įveikiamas. Bet į kiekvieną situaciją, pasak anglų kalbos mokytojos A. Jankauskaitės, galima pažvelgti kūrybiškai ir atrasti ne vieną sprendimą, kaip net vaikui to nepastebint mokytis ir stiprinti užsienio kalbos įgūdžius namuose. Ji pateikia 5 būdus, kaip sudominti atžalas mokytis ir tinkamai juos motyvuoti.

1. Pasitelkite muziką – taip lengviau įsimenami ne tik nauji žodžiai

„Mokantis anglų kalbos, kaip ir bet kokį kitą dalyką, svarbiausia yra atkreipti dėmesį į įgimtus vaiko polinkius ir gabumus tam, kad mokymasis būtų ne atskiras procesas, o motyvuojantis ir su tinkamu iššūkiu“, – į tai pirmiausiai skatina atsižvelgti specialistė ir priduria, kad kalbos integravimas į kasdienybę, dalykų susiejimas turės teigiamą įtaką mokymosi procesui.

„Jei vaikas imlus muzikai, galbūt jam patiks dainuoti ar net parašyti anglišką dainą? Nemažai kalbos struktūrų gali atrodyti sudėtingos, kai jas mėginame paaiškinti, tačiau su muzikos pagalba jos įsimenamos daug efektyviau“, – sako mokytoja Aušra.

Nuo 3 iki 6 metų vaikams mokymosi procesas turėtų būti panašus į tai, ką jie daro laisvalaikiu, kai žaidžia. Mokytoja pataria, kad taisyklėms čia dar gerokai per anksti: „Tokio amžiaus vaikams svarbu stimuliuoti jusles – uostykite, lieskite, pieškite, žiūrėkite, bėkite, klausykite, ragaukite – kuo daugiau juslių stimuliuojama, tuo įvairiapusiškesnis tampa mokymosi procesas. Tokiuose metuose jie yra vedini smalsumo – išnaudokite jį. Atraskite pasaulį kartu ir nebūtinai viena kalba.“

2. Drauge pasportuokite – pagerinsite ir fizinę sveikatą, ir mokymosi procesą

Kai kiekvienas šiandien rūpindamasis savo ir aplinkinių sveikata turėtų likti namuose, reikėtų nepamiršti ir kuo daugiau judėti. Fizinis aktyvumas gerina ir smegenų veiklą bei kognityvines funkcijas. Anot mokytojos, į tai integravus ir mokymąsi greitai pastebėsite rezultatus.

„Judėjimui dabartinėje situacijoje turime skirti tikrai didelį dėmesį. Tą drąsiai galima daryti visai šeimai drauge, o įtraukus anglų kalbos žodyną, pagerinsite ne tik fizinę būklę, bet ir kalbos žinias. Pasitelkite estafečių tipo užduotis, kurių metu mėtomas kamuolys ar žiedai. Tokių priemonių neturite namuose? Pažvelkite į tai kūrybiškai – gal į šias užduotis galima integruoti kitus buityje esančius daiktus, pavyzdžiui, rašiklius, dangtelius, nedūžtančius indus, pagalves?

Jei vyresni vaikai domisi skirtingomis sporto šakomis, pabandykite juos sudominti per jas. Galite surengti nedidelį futbolo ar krepšinio čempionatą, kurio metu kalbėsite tik angliškai“, – vardija suaugusius ir vaikus anglų kalbos mokykloje Kinijoje mokiusi ir prieš metus į Lietuvą sugrįžusi A. Jankauskaitė.

3. Kūrybinės užduotys – pieškite, gaminkite korteles

„Jei vaikams patinka piešti, duokite jiems užduotį arba drauge pasigaminkite žodžių korteles. Efektyviausi būdai yra tie, kurie mėgdžioja gimtosios kalbos mokymosi procesus – kalbos vartojimą natūraliose situacijose. Esant galimybei, namuose kalbėkite angliškai. Galbūt kartu sukursite kulinarijos laidą, kurioje kiekvienam produktui apibūdinti padės sukurtos žodžių kortelės? O gal paprasčiausiai angliškai paprašysite paduoti tą žalią puodelį su rytine kava? Mes visi geriausiai mokomės stebėdami aplinką“, – pataria šiuo metu Vilniuje anglų kalbos mokykloje „Intellectus“ dirbanti mokytoja.

Nuo 7 iki 10 metų vaikai, anot jos, nori būti suaugę, tad jiems neretai patinka vaidinti suaugusiųjų gyvenimo situacijas. Žaidimo metu sukurta parduotuvė, restoranas ar gydytojo kabinetas – efektyvus būdas mokytis ir užsienio kalbos. Be to, šiame amžiuje svarbu pasivaržyti, tad išsiaiškinus, kas vaiką motyvuoja, galima sukurti namuose atskirą taškų sistemą ir visiems dalyviams skirti po apdovanojimą.

Reklama

4. Išmaniosios technologijos atveria daugiau galimybių 

Specialistė pataria į išmaniąsias technologijas žiūrėti kaip į pagalbininkes, net jei norite, kad vaikai kuo mažiau laiko praleistų prie ekranų: „Tokios programėlės kaip „Kahoot“ ar „Quizlet“ gali tapti žaismingu būdu įtvirtinti žodyną ar net gramatikos subtilybes. O pakeitę kalbos nustatymus televizoriuje, kompiuteryje, telefone, žaidimų konsolėse, pamatysite, kad ne tik vaikai, bet ir jūs greitai išmoksite naujų žodžių.“

Anot jos, 11–17 metų paaugliams labai svarbus draugų palaikymas ir priklausymas bendraamžių ratui, tad tinkamai prižiūrimas naudojimasis socialiniais tinklais taip pat gali būti priemonė mokytis. „Youtube“ platformoje išgarsėję asmenys dažnai paliečia paaugliams aktualias temas, kalba yra natūrali, o ir šarmo jiems nestinga.

„Jei norite, kad vaikai papildomai ir sistemingai mokytųsi anglų kalbos, bet trūksta laiko įsitraukti patiems į šį procesą, tą visada galima patikėti profesionalams. Paskelbus karantiną, anglų kalbos mokykloje, kurioje dirbu, per keletą dienų persiorientavome į nuotolines pamokas ir vaikams toks mokymosi būdas itin patinka. Jau po mėnesio matome, kad jie įgyja ir asmeninių įgūdžių, kurie anksčiau buvo mažiau lavinami – savikontrolės, savarankiškumo, disciplinos, savarankiško mokymosi (angl. autonomous learning). Kas gali būti geriau mokytojui už savarankiškai gebančius mokytis mokinius?“, – pastebi anglų kalbos specialistė.  

5. Pasitelkę angliškus filmus ir knygas, lavinsite kompleksinius įgūdžius

Atrodytų įprastas ir visiems gerai žinomas būdas mokytis užsienio kalbos, tačiau, pasak mokytojos, neretai užmirštamas.

Reklama

„Knygos ir filmai – puikus būdas sustiprinti užsienio kalbą, ypač tuomet, kai jų temos ar personažai nejučia priverčia vaikų akis sužaižaruoti. Taip galima pagerinti ne tik tarimą, lengviau įsiminti žodžius, bet ir plėsti dominančios srities žinias. Šį metodą nesunku pritaikyti skirtingam amžiui – internetinėse platformose gausu įvairaus ir edukacinio turinio.

Kai skatinsite vaikus mokytis, nepamirškite ir tinkamai pagirti. Tai labai svarbu, kad ir kokio amžiaus jie būtų. Taip pritaikysime augimo mąstysenos principus, kuomet giriame ne už rezultatą, ne aklai, bet už pastangas, padarytas klaidas ir mokymąsi iš jų“, – teigia anglų kalbos mokytoja A. Jankauskaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Patarimai

Vasarai šuoliuojant paskutinėmis savaitėmis stilistė Olga Wiseman dalinasi grožio paslaptimis. Jūsų dėmesiui...

10 grožio ritualų su stiliste Olga Wiseman nuotrauka, foto

Kurti ir puoselėti gražius santykius poroje – nuolatinis darbas. Kiekvienas turime skirtingus...

Porų ginčai dėl finansų: kaip jų išvengti? nuotrauka, foto

Įkvėpti savo vaikus laikytis subalansuotos mitybos ir mankštintis galima ir be...

10 idėjų sveikesnei mitybai ir aktyvesniam laisvalaikiui nuotrauka, foto

2007–2015 metų serialas, pelnęs net 5 auksinius gaublius ir begalę apdovanojimų...

5 įtraukiantys serialai apie verslą ir pinigus nuotrauka, foto

Karinis konfliktas - beveik neišvengiamas nuotrauka, foto

Pasaulis, Tai, kas šiuo metu vyksta Baltarusijoje, yra milžiniško geopolitinio žaidimo ...

Moliūgų tiek daug, kad nei panešti, nei pavežti nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Drukių kaime Priekulės seniūnijoje erdvioje sodyboje įsikūrusi Violeta Athorn nedramatizuoja dėl koronaviruso....

Radailiuose kurdami dinozaurų parką verslininkai kreipėsi net į legendinės Godzilos gamintojus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kodėl Radailių kaime (Klaipėdos raj.) prieš septynerius metus atsirado dinozaurų parkas,...

Keliaujanti „Žemaičio gitara“ – darbėniškių roko grupėje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Darbėnų gimnazijos moksleivių suburta grupė „All forever“ praėjusį savaitgalį Vilniuje renginio...

Pasaulis, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...