2019 m. birželio 15 d. 23:34 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Patarimai

Patarimai

Kaip save motyvuoti ir pasiekti trokštamus tikslus

Kaip save motyvuoti ir pasiekti trokštamus tikslus nuotrauka, foto

© fotolia

Dauguma iš mūsų kiekvienų metų pradžioje sau kažką pažadame. Susikuriame naujų siekių ir sugalvojame naujų norų tam, kad pajustume pilnatvės ir prasmingumo pojūčius besibaigiant dar vieniems kalendoriniams metams (žinoma, tai nėra vienintelė priežastis, kodėl norime kažką pasiekti).

Atskaitos taškai nėra būtini, tačiau įrodyta, kad mes juos dažniai pasitelkiame kaip papildomą priemonę. Patarimai, kaip save motyvuoti ir pasiekti trokštamus tikslus, gali būti naudingi kiekvienam iš mūsų – tam, kad judėtume tinkama linkme ir netrukus pasidžiaugtume sunkaus darbo rezultatais.

Mūsų minčių galios – neabejotinos

Nauji tikslai ir darbai turėtų prasidėti nuo ramių ir nuoširdžių apmąstymų. Jeigu tikėsime, kad sėkmė mus aplankys, būtinai taip ir nutiks. Minčių galia yra labai didelė, o sėkme tikintiems žmonėms sekasi labiau. Pagalvokime apie tai, ką savo sunkiu darbu ir tikėjimu pasiekėme anksčiau, – tai padės optimistiškai nusiteikti ir pasiruošti naujiems tikslams.

Supraskime savo vertybes

Labai svarbu suprasti, kas mums reikšmingiausia. Siekiai turi būti paremti mūsų vertybėmis. Pavyzdžiui, jei mums labiausiai rūpi palaikyti gerus šeimos santykius, tuomet tikslai turi būti susiję su šių santykių puoselėjimu. Jeigu mums svarbus darbas ir pasiekimai karjeros srityje, tuomet tikslai turi atspindėti trokštamą pasistūmėjimą šiame gyvenimo skyriuje. Tik svarbiausiomis vertybėmis paremti tikslai gali motyvuoti, o rezultatai – nuoširdžiai džiuginti. Jei mums itin svarbi šeima, o visą savo energiją atiduodame kilimui karjeros laiptais, tai galiausiai suprasime, kad savo energiją eikvojome ne ten, kur reikia. Pavyzdžiui, nors ir tapote skyriaus vadovu, santykiai su artimu žmogumi žlugo, ir galiausiai pasijutote nelaimingi. Žinoma, sėkmės galima tikėtis ne vienoje gyvenimo srityje, tačiau būtina nuosekliai prie to dirbti.

Suformuluokime aiškius tikslus

Kruopščiai apmąstykime, suformuluokime ir užrašykime naujus savo tikslus. Įrodyta, kad tikėjimas savo galimybėmis ir siekių užrašymas ant popieriaus daug kartų padidina tikimybę pasiekti tai, ko trokštame. Mūsų tikslai turi būti realūs, bet jie negali būti ir per lengvai pasiekiami. Tyrimais įrodyta, kad didžiausią stimuliaciją sukelia „šiek tiek aukščiau pakelta kartelė“. Tikslai turi būti aiškūs ir konkretūs. Pavyzdžiui, noras „atrasti savo pašaukimą“ skamba per daug abstrakčiai. Verta tokį tikslą suskaidyti į mažesnius siekius arba idėjas, pavyzdžiui, galime pamėginti tapti savanoriais kūdikių ar gyvūnų prieglaudoje, išmokti jau seniai dominusio kompiuterinio programavimo ar tiesiog perskaityti asmeninio tobulėjimo knygą. Tai mums gali padėti suprasti kelią į savo gyvenimo prasmę. Svarbu ne tik pagalvoti apie ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus, bet ir nustatyti jiems terminus.

Stebėkime savo progresą

Supraskime, kad nebus jokios naudos, jei užrašysime savo tikslus užrašų knygelėje ir ją atsiversime tik metų pabaigoje. Tikriausiai ir vėl susitaikysime su tuo, kad nieko nepasiekėme, ir pažadėsime sau pamėginti kitais metais. Kad taip nenutiktų, būtina stebėti progresą. Vieni žmonės apgalvoja savo siekius kiekvieną rytą, kiti – kas savaitę ar mėnesį. Kiekvienas mūsų galime susigalvoti savo taisykles, tačiau jei nuoširdžiai norime pasiekti tai, ką užsibrėžėme, tiesiog privalome vis peržvelgti savo sąrašą. Jį galime atnaujinti ar pakoreguoti, kaip tik norime, tačiau patariama dažniau padrąsinti save siekti daugiau ir rečiau susitaikyti tik su daliniais tikslų išpildymais.

Įvertinkime rezultatus

Neturėtume būti sau per griežti, tačiau negalime būti ir per daug atlaidūs. Atėjus siekių įvertinimo terminui privalome peržvelgti, ką pasiekti pavyko, o ko – ne. Jei nenuleisime rankų, tuomet anksčiau ar vėliau džiaugsimės savo pasiekimais. Būtina atsiminti, kad nesėkmės taip pat gali atnešti naudos – galbūt suvoksime, ką darėme ne taip, ir nukreipsime savo jėgas teisinga kryptimi.

ALFA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Patarimai

Artėjant vasaros atostogoms, vaikų užimtumas tampa daugelio tėvų rūpesčiu. O ir patiems...

Jaunieji klaipėdiečiai kviečiami į kartingų būrelį nuotrauka, foto

Vis labiau puošiame gėlėmis palanges, balkonus, vazonus su įvairiais augalais deriname prie...

Sodinkime ne daugiau kaip trijų spalvų augalus nuotrauka, foto

Šiandien 18 valandą Klaipėdos aerodrome įvyks aviacijos šou. Į pasirodymus pakvies akrobatinių...

Šiandien Klaipėdos aerodrome įvyks aviacijos šou nuotrauka, foto

Pledas puiki namų stiliaus detalė ir jaukios šilumos atributas, ypač kai vėsu...

Kaip išsirinkti tinkamą pledą? nuotrauka, foto

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

Sovietinė Palanga: diskoteka ir bausme naktį įžengus į pliažą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visi keliai vėlyvojo sovietmečio vasarą vesdavo į Palangą. 

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos...

Agluonėnuose duris atvėrė grožio salonas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Agluonėnuose skleidžiasi grožio paslaugų žiedas. Praėjusią savaitę Priekulės gatvėje duris atvėrė salonas...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 4 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...