Kaip mesti rūkyti?

Daugelis rūkalių žino, kuo rizikuoja. Daugybė jų bijo numirti nuo vėžio. Tai jiems primena ir užrašas ant kiekvieno cigarečių pakelio. Tačiau ką jie daro? Ogi nieko, tik surūko dar vieną cigaretę.
Rūkantieji nėra pripratę prie nikotino: jie pripratę prie organizmo reakcijos į jį. Mat stimuliuodamas galvos smegenų veiklą nikotinas trumpam sumažina nuovargį, padidina darbingumą ir, skatindamas opioidų išsiskyrimą, sukelia savotišką euforiją. Nikotinas yra nuodai, nuo kurių organizmas ginasi pats.
Jis pamėgdžioja kūno chemikalus ir apsunkina natūralųjį ciklą, taip priversdamas kūną išjungti receptorius.
Sukeliamas stresas ir spaudimas, rūkorius trokšta dar vienos cigaretės. Cigaretė - tai tik lengvas nuotaikos kontroliavimo būdas. Staiga metus rūkyti apima nuobodulys, jaučiamas nerimas. Šie jausmai užvaldo kūną, tampa nepakenčiami, gali prireikti net raminamųjų vaistų. Ką daryti? Atsikratyti šio įpročio įmanoma, net ir tada, jei neturi stiprios valios. Pavyzdžiui, pasitelkus hipnozę.

Nori rūkyti - suspausk pirštus

Anksčiau hipnotizuotojai pasikliaudavo įtaiga po hipnozės. Žmogui būdavo įteigiama, kad cigaretės šlykščios, o jų kvapas kaip degančios gumos. Tačiau cigaretę pavertus "demonu" išsprendžiama tik pusė problemos, nes žmogus susidūręs su menkiausiu stresu vėl griebiasi senojo įpročio. Todėl britų hipnotizuotojai liepia klientams prisiminti itin malonią, laimingą akimirką jo gyvenime ir, apie ją galvojant, spausti kuo stipriau rodomąjį pirštą ir nykštį.
Kiekvienąsyk kai jaučiate, jog norite parūkyti, spauskite tuos du pirštus. Tai tikrai padeda, juk rūkymas - kaip refleksas. Tereikia pakeisti rutiną. Jei visada kalbant telefonu rūkote, tiesiog perkelkite telefoną į kitą vietą.

"Ačiū, bet aš neberūkau"

Hipnozė pertvarko daugelio protą. Rūkaliui pasakius, jog jis dabar mes rūkyti, protas ims "juoktis", tačiau jam tai įteigus, protas lengviau "priims" patarimą. Tai yra hipnozės esmė. Rūkantįjį užhipnotizavus, jis patiria transą ir jam išsakoma tiesa, jog rūkymas labai kenkia ir sunaikina žmogų. Seanso pabaigoje pasakojama, kaip gerai jis jausis metęs rūkyti. Po hipnozės rūkaliui pasiūloma cigaretė. Jis atsakys: "Ačiū, bet aš neberūkau". Tai pasakęs jis pats nustebs. Gydymas pavyko.

Šeši patarimai norintiems mesti rūkyti

1. Tvirtai nustatykite datą, kada mesite rūkyti, ir pasakykite ją mažiausiai trims žmonėms.
2. Surašykite visus asmeniškesnius argumentus, kodėl rūkymas jums kenkia. Pvz.: "Cigaretės palieka geltonų dėmių ant mano pirštų ir dantų".
3. Surašykite privalumus, metus rūkyti. Pvz.: "Didžiuosiuosi savimi ir nesijausiu nejaukiai prieš nerūkančius".
4. Atsikratykite detalių, primenančių rūkymą. Jei rūkydavote automobilyje, pašalinkite peleninę ir išvalykite automobilio vidų, kad jis maloniai kvepėtų.
5. Nustokite savęs klausinėti, kodėl negalite mesti rūkyti. Didinkite ryžtą, užduodami sau tokius klausimus: "Ar žinai, kaip gerai jausies metęs rūkyti?", "Kam panaudosiu sutaupytus nuo cigarečių pinigus ir energiją?". Klausinėkite savęs tol, kol pasijusite geriau.
6. Jei trokštate cigaretės, atsipalaiduokite ir giliai įkvėpkite. Pakartokite tai tris kartus. Naudokite šį būdą tik tada, kai tikrai reikia.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder