2019 m. sausio 20 d. 20:10 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Patarimai

Patarimai

Darbinis arklys: kaip moteriai sumažinti naštą, kurią ji velka?

(7)

2018-05-13, 10:59

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Darbinis arklys: kaip moteriai sumažinti naštą, kurią ji velka? nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Šiandien tokių moterų, kurios velka ant savo kupros nepakeliamą naštą, atsiranda vis daugiau ir daugiau. Regis, šalia yra vyras, todėl galėtų atsipalaiduoti, atsikvėpti. Bet taip nėra, jos toliau rūpinasi viskuo, dirba visus darbus ir nuolat skundžiasi, kad gyventi per sunku, kad jų vyrai niekam tikę, nieko nesugeba. Kas viską padarys, jeigu ne jos. Joms sunkus sustoti, liautis viską kontroliuoti.

Jeigu tokia moteris užsibrėžtų sau tikslą pakeisti savo gyvenimą ir tapti laiminga, tai ji, tinkamai pasistengusi, galėtų tą padaryti. Kaip liautis vilkti ant savo pečių per didelę naštą? Ką šiuo klausimu pataria psichologai?

Pirmiausia reikia suvokti tokio reiškinio priežastis, kodėl trapi, silpna dailiosios lyties atstovė virsta „darbiniu arkliu“. Manote, dėl to kaltas jos tvirtas, vyriškas charakteris? Visai ne. Tokias moteris išauklėja gyvenimas.

Kodėl silpna moteris įgauna vyriškos stiprybės?

Kaip visada priežasčių paieškas reikia pradėti nuo vaikystės. Tikriausiai tokia moteris turėjo motiną, kuri elgėsi taip pat: vilko pati visą naštą, dirbo darbe, augino vaikus, prižiūrėjo namus ir šeimą, viena atlikdavo visus moteriškus ir vyriškus darbus, tvarkė finansinius reikalus. O jos vyras buvo inertiškas ir be jokios iniciatyvos, parazitiškai naudojosi žmonos triūso rezultatais. Tokiu atveju moteris paprasčiausiai kartoja savo gininės scenarijų, nesąmoningai atkurdama tai, ką matydavo nuo ankstyvos vaikystės.

Ką daryti tokiu atveju?

Moteriai reikėtų priimti savo tėvus tokius, kokie jie yra ir nekaltinti jų, o pačiai suformuoti teisingą vyro ir moters elgsenos standartą. Vyras – stiprus, atsakingas ir ryžtingas. Moteris – švelni, trapi ir išmintinga. Tada bus galima pradėti sąmoningai ir nuosekliai siekti santykių idealo.

Kita priežastis, kodėl moteris prisiima sau visas problemas, yra nepasitikėjimas vyrais. Netinkamos nuostatos gali būti perduodamos nuo ankstyvos vaikystės ir atsirasti vėliau, po nesėkmingos santykių su priešingos lyties atstovais patirties.

Paprastai tokios moterys būna įsitikinusios, kad visi vyrai yra menkystos, lepšiai ir bevaliai, kuriems negalima nieko patikėti, nes jie nieko dorai padaryti negali. Žinoma, tokia moteris gali suvokti, kad kažkur yra ir normalių vyrų, bet ne jos aplinkoje. Todėl savais negalima pasitikėti, per daug pavojinga.

Ką daryti tokiu atveju?

Tokiai moteriai patartina peržiūrėti savo neigiamas nuostatas ir pakeisti jas teigiamomis. Reikia suformuluoti garsiai arba užrašyti kiekvieną mintį, kiekvieną teiginį, kuris ateina į galvą, kai ji mąsto apie vyrus, ir šalia užrašyti naują, teisingą tvirtinimą.

Pavyzdžiui, jeigu moteris užrašė: „Visi vyrai yra neatsakingi ir nerimti“, tai šį tvirtinimą reikėtų pakeisti: „Visi vyrai – atsakingi ir rimti“. „Aš negaliu pasitikėti vyrais“ – „Aš lengvai pasitikiu vyrais“. „Vyrai nesugeba priimti sprendimo ir uždirbti pinigų“ – „Mano aplinkos vyrai sugeba priimti sprendimus, būti atsakingi ir uždirbti daug pinigų“.

Tokiu būdu reikia peržiūrėti ir pakeisti kiekvieną neigiamą nuostatą, kuri glūdi jos pasąmonėje.

Dar viena priežastis, kodėl moteris gali virsta darbiniu arkliu, yra moteriškos energijos trūkumas. Dėl to jai sunku būti silpai ir elgtis moteriškai.

Ką daryti tokiu atveju?

Tokiai moteriai pirmiausiai reikia papildyti savo moteriškos energijos atsargas: leisti sau kuo daugiau ilsėtis, atsipalaiduoti, mėgautis gyvenimo malonumais. Pamiršti problemas ir tai, kad jas būtina spręsti. Išgirsti savo „vidinio vaiko“ balsą ir duoti jam tai, ko jis troško daug metų. Ir tik tada bus galima pradėti keisti savo elgseną. Juk permainoms reikia resursų, o kai moteris triūsia iki išsekimo, iš kur ji gali paimti jėgų, kad ką nors pakeistų savo gyvenime?

Svarbiausia suprasti, kad mes pačios kuriame savo pasaulį. Jeigu matysite jame tik silpnus vyrus, jums teks būti stipriai ir prisiimti visą naštą, kad išgyventumėte. Jeigu į savo pasaulį pakviesite stiprių , atsakingų, ryžtingų vyrų, tai galėsite pagaliau atsipalaiduoti ir atsikvėpti. Galėsite leisti sau būti silpna ir trapia moterimi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

niekada

2018-07-18   15:44

IP: 86.100.169.176

tikra moteris neišteka už tikro vyro,nes tikra moteris iš pirmo karto nesutinka,o tikras vyras antra karta nesiulo

Tiesa

2018-07-07   10:56

IP: 46.249.187.55

Šis ištižusių vyrų reiškinys išanalizuotas Agni jogos knygose. Taip įvyko neatsitiktinai, nes vaikus augina moterys: užguitos, pavargusios ir žeminamos save aukštinančių vyrų. Tokia pažeminta moteris, uždaryta siaurame šeimos židinio kurstytojos rate, negali išauklėti sūnaus - "erelio", įdiegti jam tikro riterio savybių. Pati būdama pažeistos sielos, sugniuždyta, ji tegalėjo sūnui paaiškinti, kad nieko čia negalima pakeisti, taip yra ir taip buvo visada, pakentėkime, pažiūrėkime ir t.t. Patriarchato viršenybė matriarchato atžvilgiu atsigręžė prieš pačius vyrus. Pažeminę moterį, bumerangu sugrįžo vyrams. Jų vyriškosios savybės vis silpnėjo, moterys per amžių amžius vilkusios sunkesnę naštą, sustiprėjo. Dabar jos jau nebe silnoji lytis, nes moka pačios pasirūpinti net ir vyriškais darbais. Jeigu ne pačios, tai pasisamdo meistrą ir susimoka už paslaugas - ir problema išspręsta. Tuo tarpu su vyru gyvenanti moteris dažnai nervuojasi, metų metais nesulaukdama, kada vyras teiksis sutvarkyti sugedusį įrenginį. Vienišės žino, kad problemą išspręs ji, ir tik ji. Tad nedelsdama laiko imasi iniciatyvos ir sėkmingai viską išsprendžia pati. Gyvenimas kupinas paradoksų. Dievo dar niekam nepavyko apgauti. Tiktai meilėje gyvenanti pora neužsitraukia neigiamos karmos. Mylintys žmonės nesistengia piktnaudžiauti partnrės gerumu. Kai vyrams nebėra gėda kaulyti moterų pinigų ar kažkaip kitaip demonstruoti savo dvasinio neįgalumo, tai jau vadinama dvasine degradacija. Bumerango dėsnis.

to com

2018-05-15   08:21

IP: 83.171.17.42

Visiškai pritariu Jums. Jeigu vyrai būtų tikrais vyrais - moterims būtų žymiai lengviau gyventi.O kol kas tai jie daugiau dirba liežuviu, menkindami ir taip pavargusias žmonas nuo kasdienės rutinos, vietoje to ,kad imtų ir vyriškai jai padėtų įveikti visus sunkumus. Dažniausiai jie slepiasi už savo artimų giminaičių , labai dažnai tų pačių tėvų,kurie taip ir nesugebėjo savo sūnui įdiegti atsakomybės ir tėviškos pareigos jausmo.Todėl ir turime aibes tokių narcizų kurie be savęs ir savo įnorių -nieko daugiau nemato.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Patarimai

Kuo nustebinti draugus ir artimuosius atėjus Naujiesiems, ką dėti ant stalo, kad...

Patiekalus šventiniam stalui siūlo gaminti garuose nuotrauka, foto

Kai gruodis tampa nesibaigiančiu dovanų pirkimo, pyragų kepimo, giminių lankymo...

5 patarimai, kaip prasmingai praleisti Kalėdas su vaikais nuotrauka, foto

Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja, kad gatvėse bus slidu dėl gausiai iškritusio...

Ką daryti, jeigu paslysite eidami iš darbo nuotrauka, foto

Artėjančios šventės ne tik kelia džiugesnį, bet ir dažną priverčia sunerimti:...

Nenorite pirkti dovanų? 10 idėjų pagaminti jų patiems nuotrauka, foto

„Dragūnas“ nugalėjo principinius varžovus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai Baltijos rankinio lygos rungtynėse namuose sekmadienį 28:26 (13:17) įveikė...

Šiąnakt Mėnulis turėtų nusidažyti raudona spalva nuotrauka, foto

Įvairybės, Naktį iš sekmadienio į pirmadienį bus galima stebėti visišką mėnulio užtemimą, kuris...

Klaipėdos krašto justicijos problemos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1933 m. liepos 11 d. Lietuvoje buvo paskelbtas Teismų santvarkos įstatymas, apvainikavęs...

Tėvai sukilo prieš nesitvardančią mokytoją, ministras žada aiškintis situaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Žiežmarių gimnazijos tėvai neapsikentę socialiniame tinkle paviešino įrašą, kaip nesitvardanti lietuvių...

Sportas, Paskelbta prieš 33 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...