3 paprasti būdai gerinti regėjimą

3 paprasti būdai gerinti regėjimą

Pagal statistiką, maždaug 284 mln. žmonių pasaulyje turi bėdų dėl regėjimo. Iš jų 39 mln. yra akli. Lietuvoje regos sutrikimai - taip pat didžiulė problema, tai bene dažniausias nusiskundimas ir tarp jaunų žmonių. Kokiais nesudėtingais būdais galime sau padėti, kol dar neprireikė rimtos medikų pagalbos?

1. Valgiaraštis

Vien morkos akims nepadės. Valgiaraštis turi būti įvairus. Šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad būtina valgyti produktų, turinčių "lėtų" angliavandenių: juodos duonos, makaronų iš kietųjų kviečių rūšių, taip pat grikių, avižų, bulvių ir kitų daržovių. Organizmas turi būti aprūpintas vitaminais C ir E, cinku ir riebalų rūgštimi omega-3, kurios turi žuvys, jūrų gėrybės, grūdai, augalinis aliejus, vaisiai ir daržovės.

Ekspertai taip pat rekomenduoja vartoti tokius produktus, kaip špinatai, moliūgai, pupelės, kukurūzai, morkos, paprikos, pomidorai, erškėtuogės, gervuogės. Be to, kad šie produktai yra vitaminų C, B grupės, provitamino A, mineralų, flavonoidų kaupykla, jie - dar ir liuteino, tinklainės pigmeno, šaltinis. Liuteinas nesintezuojamas organizme, jis gaunamas tik su maistu.

2. Šviesa

Akims vienodai kenkia ir šviesos trūkumas, ir jos perteklius. Namuose esantys šviestuvai neturi nei versti akis įsitempti, nei akinti. Taip pat nerekomenduojama skaityti į knygą nukreipus intensyvų šviesos srautą.

3. Pratimai

Speciali mankšta akims vadinama "palmingu" (nuo angliško žodžio "palm" - "delnas"), lietuviškai būtų "delninimas". Ją parengė amerikiečių oftalmologas Viljamas Beitsas (William Bates, 1860-1931), 30 metų tyręs žmogaus akis. Per savo, kaip gydytojo, praktiką jis pastebėjo, kad akinių išrašymas blogo regėjimo "nepagydo", dažniausiai nutinka atvirkščiai - įpratusiam prie akinių žmogui jų reikia vis stipresnių. V. Beitsas pataria kiek įmanoma rečiau dėtis akinius arba nešioti kiek silpnesnius nei reikia.

Pagal V. Beitsą, regėjimas tik 10 procentų yra fizinis procesas, 90 proc. - psichinis. Žmogus, anot jo, blogai mato todėl, kad kai kurie akies obuolį judinantys raumenys yra pernelyg įsitempę, tačiau ši įtampa kyla tada, kai žmogaus psichika yra įsitempusi.

V. Beitsas pirmiausiai pataria dažniau mirksėti, nesulaikyti kvėpavimo ir sukioti akis, o ne galvą (būtent tai darome nešiodami akinius). Be akių delninimo, jis taip pat rekomenduoja soliarizaciją (žiūrėjimą į saulę), kuriai prieštarauja daugelis oftalmologų, ir plačius sukinius. Pastaruosius gydytojas nusižiūrėjo nuo gyvūnų ir mažų vaikų, kurie, norėdami nusiraminti, linguoja į visas puses. Lingavimai atpalaiduoja psichiką.

Visa tai V. Beitsas išsamiai aprašė savo knygoje "Puikus regėjimas be akinių" ("Perfect Sight Without Glasses"). Ji buvo kotiruota ir išleista sutrumpinta, pavadinimu "Geresnis regėjimas be akinių" ("Better Eyesight Without Glasses"). Sutrumpintoje versijoje neliko rekomendacijų žiūrėti į saulę ir tokių teiginių, kaip "juodos spalvos įsivaizdavimas atstoja anesteziją".

Kaip atlikti akių delninimą? Pirmiausiai būtina pažymėti, kad tiems, kuriems neseniai daryta akies tinklainės operacija, šis pratimas nerekomenduojamas. Kitiems V. Beitso metodikos šalininkai žada gana greitą regėjimo pagerėjimą, ypač tiems, kuriems akiniai reikalingi ne nuolat.

Taigi suteikite delnams saujos formą ir priglauskite juos prie užmerktų akių. Akis turi būti priešais delno dugną, mažieji pirštai - ant nosies kaip akinių lankas. Stipriai vokų nespauskite, kad būtų galima mirksėti, tačiau pro kraštus neturi skverbtis šviesa. Užsimerkę galvokite apie ką nors malonaus.

Kiti pratimai

* Lėtai pažvelkite iš kairės į dešinę, po to iš viršaus į apačią. Apveskite akimis didelį ratą pagal ir prieš laikrodžio rodyklę.

* Keletą kartų smarkiai susiraukite, tada plačiai atmerkite akis.

* Žiūrėkite į kairįjį viršutinį kampą, po to lengvai perkelkite žvilgsnį į dešinį apatinį.

* Pamirksėkite.

* Pažvelkite į dešinįjį viršutinį kampą, tada perkelkite žvilgsnį į apatinį kairįjį.

* Pamirksėkite.

* Keletą kartų suveskite akių žvilgsnį į nosį.

Parengė Vaiva VAIDILAITĖ

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder