2019 m. vasario 16 d. 01:28 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Vokietijoje atostogavusią šeimą pribloškė maisto kainos

(13)

2018-07-01, 13:00

Mindaugas Milinis, delfi.lt, Mindaugas MILINIS

Vokietijoje atostogavusią šeimą pribloškė maisto kainos nuotrauka, foto

© Asmeninio albumo nuotr.

Rytinėje Vokietijos dalyje viešėjusią klaipėdiečių Sauliaus ir Skaistės šeimą, nutarusią aplankyti įspūdingame kupole įrengtą vandens atrakcionų parką, nustebino net tik pačios vandens pramogos, bet ir kai kurių produktų kainos viename Vokietijos prekybos centrų.

„Nesame iš tų lietuvių, kurie aktyvai seka nuolaidas prekybos centruose, arba, lyg išprotėję, kas savaitgalį lekia apsipirkti į Lenkiją. Kainomis Lietuvoje tikrai nesiskundžiame. Šią vasarą šiek tiek pavažinėjome po kaimynines šalis. Tai, kad maisto produktai Lenkijoje pigesni, žinojome, tačiau labiausiai nustebino tai, kad daugelis prekių grupių net ir Vokietijoje kainuoja mažiau nei Lietuvoje“, - kalbėjo klaipėdiečiai.

Išgąsdino vokietis

Klaipėdiečių šeima lankėsi vandens pramogų parke „Tropikų salos“ („Tropical Islands“) šalia Krausniko miestelio buvusios VDR teritorijoje.

Vandens parkas įsikūręs ypatingoje vietoje – buvusiame lėktuvų angare. Viduje telpa ne tik tropikų lagūna, paplūdimys, laivai, aukščiausia Vokietijoje vandens čiuožykla (27 m), viduje galima net paskraidyti oro balionu. Tiesa, už pastarąją pramogą reikia mokėti papildomai – 35 eurus.

„Tropikų salose“ klaipėdiečius sužavėjo ir tropikų džiunglės, ir autentiški tropikų kraštų Borneo, Balio, Tailando ar Samoa pavyzdžiu pastatyti nameliai, kuriuose įrengti viešbučiai.

Keturių asmenų šeimos bilietas parke visai dienai kainavo per 150 eurų. „Iš pradžių ketinome bilietą įsigyti internetu, nes buvo taikoma akcija šeimai ir dienos pramogos šeimai būtų kainavusios 99 eurus. Tačiau patingėjome. Pamanėme, kad dar atostogų sezonas neprasidėjęs, mokslo metai nepasibaigę, todėl ir taikoma akcijinė kaina. Užtat pensiono, kuriame apsistojome, šeimininkas perspėjo, kad galime išvis nevažiuoti, nes į vidų nepateksime. Esą žmonės eilėse laukia po 5 valandas ir tai nepatenka. Nepatikėjome ir vis tiek nuvažiavome. Paaiškėjo, kad nuogąstavome be reikalo“, - bendraudama su DELFI juokėsi Skaistė.

Eilių visiškai nebuvo. Tačiau šeimos bilieto už 99 eurus įsigyti nepavyko, akcijinė kaina galiojo tik perkant internetu. Klaipėdiečiams teko mokėti pilną kainą – 150 eurų.

Vandens parkas Vokietijoje

Vandens parkas Vokietijoje. Asmeninio albumo nuotrauka.

Brangi nakvynė

Pačiame kupole, kuriame įsikūręs „Tropikų salų“ parkas, yra įvairių viešbutukų (kainos šeimai nuo 360 eurų už naktį) ir net paprastų palapinių ant smėlio (nuo 250 eurų už naktį), kur galima pernakvoti. Tačiau nakvynės kainos didokos, todėl šeima išsinuomojo kambarius pensionate, esančiame už 40 km nuo Krausniko. Dvi nakvynės su pusryčiais šeimai kainavo per 300 eurų.

Klaipėdiečiai prisiminė, kad išalkus už maistą parke reikia mokėti papildomai. „Jame, kaip ir daugelyje panašių parkų, veikia galybė barų ir restoranų. Apie kainas juose kalbėti daug neverta, jos išties didelės. Viename iš restoranų pigiausias patiekalas fich&chips kainuoja nuo 9,5 euro. Mėsainiai su bulvytėmis – nuo 11 eurų. O jei šeima iš keturių penkių asmenų? Kitame bistro patiekalai buvo sveriami ir 100 g maisto kainavo 2,2 euro. Šeimyna prisikrovė po 200-300 g ir daugiau, tai ir kainos didėjo atitinkamai. Todėl nestebino eilės viename iš pigiausių bistro, kuriame mėsainiai kainavo nuo 4-5 eurų“, - šeimos išlaidas skaičiavo Skaistė.

Pigus alus

Susipažinus su nakvynės ir viešojo maitinimo kainomis rytinėje Vokietijoje klaipėdiečius nustebino kainos prekybos centre „Netto“. Šeimos galvą Saulių maloniai nustebino vokiško alaus kainos. „Pažvelgus alaus skyrių ne tik akys apraibo, bet ir širdis apsalo. Ne tik nuo asortimento, bet ir nuo etiketėse nurodytos gėrimo kainos. Gero alaus galima nusipirkti nuo 0,44 euro. Populiaraus „Holstein“ alaus butelis kainuoja 0,59 euro. Dar 8 centus reikia sumokėti, kaip užstatą už tarą. Gyvent ir norėk“, - džiaugėsi Saulius.

Vandens parkas Vokietijoje

Vandens parkas Vokietijoje. Asmeninio albumo nuotrauka.

Jis prisiminė, kad atrakcionų parke už 0,4 tūrio bokalą mokėjo 3,9 euro.

Klaipėdiečio žmona Skaistė alumi nesusižavėjo, užtat jai užkliuvo kitų produktų kainos. „Užsukome, matyt, į žemų kainų prekybos centrą. Jame stalo vanduo ir vaisvandeniai kainavo kur kas mažiau nei lietuviški. 1,5 litro „Pepsi“ kainavo 0,59 euro, 1,25 litro „Sprite“ – 0,95 euro. Mineralinis vanduo – 0,25 euro. Paauglių mėgstami energetiniai gėrimai – 0,69 euro. Pigesni saldumynai ir duona bei duonos gaminiai. Pigesnis sūris ir kiti pieno produktai. Tačiau obuoliai brangesni – kai kur jų kainos siekė net 2 eurus“, - kai kurių produktų kainas Vokietijoje ir Lietuvoje lygino Skaistė.

Tiesa, dyzelino kaina ir Vokietijoje panaši į lietuvišką – ši kuro rūšis kainuoja nuo 1,27 euro.

Užtat keliai Vokietijoje nemokami. Kitaip nei Lenkijoje, kur už važiavimą automagistrale „Laisvė“ iki Vokietijos ir atgal teko sumokėti 48 eurus.

„Tačiau tikrai nesigailime, kad važiavome mokamu keliu. Tiesa, erzino stabčiojimai ir mokėjimai, užtat nuo Varšuvos iki pat Vokietijos sienos nuvažiavome labai greitai ir patogiai“, - prisiminė klaipėdiečiai.

Nuliūdino Lietuva

Didžiausią įspūdį klaipėdiečiams vis tik paliko Lietuva. „Įvažiavę iš judrių Lenkijos magistralių ir tankiai apgyvendintų šios šalies vietovių į Dzūkiją ir pasukus Jurbarko link nustebino tyla ir ramybė. Keliai – tušti, Lietuvos miesteliuose žmonių labai mažai arba jų visai nematyti. Tas kontrastas, palyginti su Lenkija, mums padarė didžiausią įspūdį“, - DELFI pasakojo Saulius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

LS

2018-07-03   11:38

IP: 88.119.135.21

Kreivai masto žmogus kas liečia nakvynes kaina.
Jei perki nakvynę parke, į tą nakvynės kainą yra įskaičiuotas ir apsilankymas pačiame vandens parke, taip, kad Žmogelis mokėjo 150 Eur., o jei būtų ėmęs nakvynę, būtų kainavę 360, BET, jei žmogus nežinojo, už tuos 360 jie būtų pramogavę pirmą dieną, išnakvoję ir būtų galėję pramogauti pilnai dar visą dieną, iki uždarymo.
T.y. Už 360 Eur gauni 2 dvi dienas vandens parke ir nakvynę, kai už 150 Eur, tik vieną dieną parke.

2018-07-02   20:52

IP: 188.69.193.13

TAIP GALIMA PAGALVOTI KAD LIETUVOJA KAZKAM IR GERA GYVENTI. ...BUTU VISKAS PUIKU JEI TOKIAIS ISBANDYMAIS KAIP MUSU VIDUJE TIEK PRISIKAUPE NUO PER GERO PLASTMASES IR INFORMACIJOS NET NEIDOMU SKAITYTI .KIEK TU RELIGIJU VERSLO .VISOKIO EKONOMINIO UZKIMSTA LIETUVA KAD NAUJIEMS LIETUVIAMS TIK SVESTI IR SOKINETI.GERIAU TOKI SOCIALINI TIKEJIMA 3 KART ISMOKUSIEMS GYVENTI SVETUR GERA KALBETI I SVECIUS ATVAZIAVUS .GAL GERAI KUR NERA MUSU .O POLITIKAI TEGUL GRYBAUJA SAVO LIETUVIUS PAMIRSE NES ZINIASKLAIDOJE VIENI KRIMINALAI .NIEKO NAUJO .GREITAI DAR KOKI VIRUSA IVELS TAI JAU KALBES KOL NENUDIKALBES .GERA GYVENTI SAVO TEVYNEJE.KAIP SVEICARIJOJE .TIK VA UZ VISKA MOKETI TURIME .O KAM DIRBTI UZ ACIU JUK NEPASTATYSI PECIU ARBA SUDEGINS ARBA NUNUODYS .IR VEL BUS LAISVA LIETUVA .TIK IS KOKIOS PUSES TOJI LAISVE STOVI

Girinis

2018-07-02   10:31

IP: 83.188.71.224

Kad tik taip nuliūdintu?! Tik primatai nesaugiai jaučiasi,kai nėr būrio užnugaryje. Pakanka Lietuvoje ,tū žmonių,netgi per daug.Koks gi čia minusas. Verslininkams tik minusas,nes nėr jų šlamto pirkėjų ir nėr kaip dideliais mastais kaip paspekuliuoti,nes kainos ir taip kaip išskirtiniame Žemės kampelyje, bėda yra požiūryje..Kas supranta,sugeba atsispirti lamšto brukimui,tam užtenka ir sveikatos,ir pajamų. ir ervės. Kuo mažiau žmonių tuo mažiau Gamtos teršėjų,nes sąmoningumo iš kartos į kartą pritrūkstame,bet viskas aplamai tik gerėja. Straipsnelis niekinis. Faktai ir apibendrinimai neatitinka tikrovės. Skaitovui nejučia susidaro įspūdis ,kad skaitai ne objektyvią nuomonę,o reklaminę ir propogandinį straipsnį temoje-kaip Lietuvoje "blogai gyventi ". Klounai! Visumoje man tokie straipsniai labai patinka,nes jie atsijoja nesubrendėlius ir išsiunčia ten "kur labai gerai". Išvada mažesnė tikimybė,kad tokie niokos Gamtą,užims vietą,sukurs pavojų keliuose,terš eterį blogais žodžiais,elgesiu ir mintimis,vartos rūkalus,ir alkoholį ir jo tara terš aplinką. Va tokiems "vergams" ir atvertas vakarų VergŲ TURGaUS platybės.Straipsnelis vartotojamas,kurie neturi tvirtų principų,savimonės ir tapatybės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) vasario 14 d., ketvirtadienį, 19...

Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto nuotrauka, foto

"Aplankiau apie 50 įvairiausių pasaulio šalių. Jos buvo savaip gražios, įdomios ir...

„Aliaska įsiskverbia ir pradeda tekėti venomis" nuotrauka, foto

Kelionės su vaikais - visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti,...

Balinėtojai Ieva ir Leonardas: "Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis" nuotrauka, foto

- Rimvydai, ką rekomenduotumėte besidairantiems kelionių žiemą?

Ką veiksime žiemą? nuotrauka, foto

D. Gailius: „Turime neblogus šansus įveikti „Rytą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ šiandien išvyko į Vilnių, kur šį savaitgalį sieks iškovoti pirmąjį...

Senamiesčio ROTARACT klubas švenčia gimtadienį nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio vakarą Klaipėdos senamiesčio ROTARACT klubas mini 20-ąjį gimtadienį. Nepelno siekiančios jaunimo...

Šviečiantys keturkojai užtvindė senamiestį nuotrauka, foto

Klaipėda, Beglobių gyvūnų organizacijos "Linksmosios pėdutės" inicijuotas renginys, kurio metu šalia Dangės krantinės...

Festivalyje ne visi verslininkai trina rankomis nuotrauka, foto

Klaipėda, „Baikit, nekalbėsim, žmonių labai daug, dabar pats darbymetis", - uostamiestyje vykstant šviesų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...