2019 m. vasario 23 d. 12:54 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Mes jus įspėjome! Atmintinė keliautojams: ko nereikėtų daryti įvairiose šalyse

2018-07-29, 14:28

Milda KUNSKAITĖ, Respublika.lt

Mes jus įspėjome! Atmintinė keliautojams: ko nereikėtų daryti įvairiose šalyse nuotrauka, foto

Turistės Nyderlanduose.

Kelionių vadovuose mirgėte mirga tokių patarimų, kaip „penki dalykai, kuriuos būtinai reikėtų padaryti ...“ Aplankyti, paragauti, išgerti, nusifotografuoti, išmėginti... Bet patyrusių keliautojų patarimų, ko vienoje ar kitoje šalyje geriau nedaryti, pasitaiko rečiau. Suprantama, kad bet kuriame pasaulio kampelyje geriau nekonfliktuoti su vietos gyventojais, nepadauginti alkoholinių gėrimų ir negundyti vagišių pinigine, kyšančia iš užpakalinės kelnių kišenės, arba demonstruojama brangia technika. Bet yra ir kitokių niuansų, kurių nežinant galima apsijuokti arba patirti nemalonumų.

Japonija: jokių arbatpinigių

Tekančios saulės šalyje europiečiui labai daug kas yra nesuprantama: keturiasdešimtmetės moterys, kurių neatskirsi nuo dvidešimtmečių merginų, žmonės, „dirbantys“ kelio ženklais, neįtikėtina meilė darbui... Vardinti galima be galo. Bet vieną svarbią taisyklę turistai turi žinoti - niekur nereikia palikti arbatpinigių. Jeigu ant staliuko paliksite smulkių pinigų, padavėjas išsigąs ir bandys juos jums grąžinti, mat Japonijoje palikti papildomi pinigai - visai ne pagyrimas, o linkėjimas ateityje pagaliau savo darbą atlikti normaliai. Japonams, pamišusiems dėl darbo ir noro duoti naudos, tai yra blogiau už antausį. Taigi arbatpinigius geriau pakeiskite plačia šypsena ir lengvu nusilenkimu.

JAE: „ne“ jausmų demonstravimui

Jungtiniai Arabų Emyratai - turistinė šalis, bet kartu ir griežtai besilaikanti islamo normų. Turistams jos taip pat galioja. Valdžia jau seniai uždraudė poilsiautojams vaikštinėti miestų gatvėmis ir po paplūdimius „nepadoriai“ apsirengus (pavyzdžiui, nuogomis rankomis ir kojomis, o moterims - nepridengta galva), bet tuo viskas neapsiriboja. Net grynai kurortinėse vietovėse, kur, kaip būtų galima manyti, visur vien tik atvykėliai, yra draudžiama viešai bučiuotis. Ir tai yra ne šiaip nepadoru, bet ir svarus pretekstas vietiniams kreiptis į policiją. O ji pažeidėjams gali skirti solidžią baudą. Lieka pridurti, kad JAE yra ir kitokių normų, ir daugelis jų yra visuotinai priimtos arabų šalyse. Pavyzdžiui, yra nepadoru pašnekovui ištiesti kairę ranką arba ką nors perduoti kaire ranka (ypač valgį). Kairė ranka yra laikoma nešvaria, nes jos paskirtis - atlikti tam tikras asmeninės higienos procedūras.

Kinija: etiketo taisyklės

Kinijoje reikia būti labai atsargiems einant per kelią. Judėjimas beprotiškas, taigi tikrai nereikia „skaičiuoti varnų“. Dar nesumanykite gerti vandens iš čiaupo, net jei jis atrodo kuo tyriausias - rizika apsinuodyti yra labai didelė. Yra keletas specifinių elgesio prie stalo taisyklių. Geriau neįsmeigti lazdelių į ryžius ir kitus patiekalus - pasirodo, tai yra mirusiųjų minėjimo tradicija. O jeigu restorane valgote žuvį, neperverskite jos kita puse, nes vietinių įsivaizdavimu žvejui linkite, kad jo valtelė sudužtų. Dar vienas šiurkštus ir nemandagus gestas - rodyti į žmogų valgymo lazdelėmis. Laimė, kinai yra gana tolerantiški atvykėliams ir atleidžia jiems jų netyčines klaidas.

Beniliukso šalys: žiūrėkite sau po kojomis


Belgija, Nyderlandai ir Liuksemburgas garsėja fanatiška vietinių meile dviračiam transportui. Didelę dalį miesto transporto srautų sudaro būtent dviratininkai, kurie yra visateisiai eismo dalyviai, ką rodo ir dviračių takų gausa bei specialus žymėjimas važiuojamojoje dalyje. Ant dviračių takų geriau nestovėti, jais neiti, be reikalo nekirsti, priešingu atveju galite išprovokuoti eismo įvykį.

Marokas ir Turkija: arbata - daugiau nei arbata

Bendraudami su vietiniais Maroke arba Turkijoje, jokiu būdu neatsisakykite jums pasiūlytos stiklinaitės arbatos. Atsisakę baisiai įžeisite tą, kuris nori jus pavaišinti. Nesvarbu, kur tai vyksta - restorane, kur jums arbata buvo atnešta kaip aperityvas, nors jos ir neužsisakėte, suvenyrų krautuvėlėje, kur kvepiantį garuojantį puodelį jums pasiūlė šeimininkas, ir juolab svečiuose. Arbata - pagarbos ir simpatijos ženklas. Dar vienas niuansas, kurį turi atsiminti merginos - Maroke ir Turkijoje nereikėtų su vyrais sveikintis rankos paspaudimu, net jeigu taip esate įpratusios namuose. Toks gestas čia vertinamas kaip sutikimas užmegzti labai artimą pažintį.

Saudo Arabija: negailestingi įstatymai

Į Saudo Arabiją negalima įvežti daiktų, kaip nors susijusių su kokia nors religija, išskyrus islamą. Kryželis ir Biblija gali būti konfiskuoti jau oro uoste, kaip ir alkoholiniai gėrimai, šoninė arba kiti gaminiai iš kiaulienos (jeigu, aišku, jums ateis į galvą jų vežtis). Moterims, taip pat užsienietėms, neleidžiama gatvėmis vaikščioti be abajos - ilgo juodo drabužio, paslepiančio figūrą. Beje, izoliuotose bendruomenėse, kuriose gyvena vien užsieniečiai, leidžiama viskas, net vaikščioti gatvėje su šortais ir pačiam gaminti vyną, jeigu, aišku, kas nors slapčia įsiveš tam reikalingų komponentų. Čia reikia pasakyti, kad turistinių vizų Saudo Arabija neišduoda, taigi patekti į šią šalį galima tik darbo reikalais arba vykstančio į ilgalaikę komandiruotę šeimos nariui, arba piligrimams, vykstantiems į Meką. Visais trimis atvejais teks gerokai paplušėti, kol gausite leidimą įvažiuoti į šalį.

JAV: atsargiau su vaikais


Jungtinėse Valstijose yra daug keistų ir net kurioziškų įstatymų. Pavyzdžiui, Aliaskoje draudžiama vežti šunį ant mašinos stogo, o Kalifornijoje - šaudyti laukinius žvėris ir paukščius pro automobilio langą. Draudžiama miegoti kelio važiuojamojoje dalyje, o kai kur nelegalus yra ir keliavimas autostopu. Bet JAV esama ir kai kurių bendrų rimtų taisyklių, o viena iš jų yra susijusi su svetimais vaikais. Jų jokiu būdu negalima liesti, filmuoti, siūlyti jiems saldainių. Į tokius veiksmus, net turistų, žiūrima labai rimtai, vietiniai gali iškart iškviesti policiją.

Singapūras: didžiulės baudos

Apribojimų šioje šalyje yra gana daug, o baudos pažeidėjams - tiesiog kosminės. Pavyzdžiui, žinomas pasakojimas apie draudimą kramtyti gumą - pramanas. Kramtyti galima, bet nusipirkti gumos - problematiška, o jeigu būsite nutvertas klijuojantis lipnų gumulėlį, nesvarbu, prie ko, teks pakratyti piniginę. Dar Singapūre draudžiama žvejoti: lentelės su užrašu „No fishing“ kabo visur. Negalima valgyti ir gerti metro, net gurkštelėti vandens iš buteliuko! Be to, metro draudžiama miegoti. O dar Singapūre geriau nelesinti paukščių: keliaudami po šią Azijos šalį pamatysite nemažai lentelių su atitinkamais piešinėliais ir įspėjimais apie baudas, laukiančias pažeidus šią taisyklę.

Žymos: kelionės

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) vasario 14 d., ketvirtadienį, 19...

Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto nuotrauka, foto

"Aplankiau apie 50 įvairiausių pasaulio šalių. Jos buvo savaip gražios, įdomios ir...

„Aliaska įsiskverbia ir pradeda tekėti venomis" nuotrauka, foto

Kelionės su vaikais - visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti,...

Balinėtojai Ieva ir Leonardas: "Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis" nuotrauka, foto

- Rimvydai, ką rekomenduotumėte besidairantiems kelionių žiemą?

Ką veiksime žiemą? nuotrauka, foto

Nuo delfinų terapijos iki geoterminio vandens nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda – labai patrauklus miestas rekreacinių, turizmo ir sveikatinimo paslaugų...

Geriausias moterų futbolo treneris – „Bangos“ strategas nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilmingas 2018 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų vakaras, kuriame...

Burbulai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuva vėl dūzgia. Šįkart dėl korumpuotų teisininkų. Ponia Valentina dėl to nė...

Klaipėdoje, laiptinėje padegti daiktai nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-22, nakties metu, užregistruotas padegimas Žardininkų g. Klaipėdoje, laiptinėje. Pirmajame aukšte buvo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 53 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 56 min.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...