2018 m. rugsėjo 25 d. 00:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Mes jus įspėjome! Atmintinė keliautojams: ko nereikėtų daryti įvairiose šalyse

2018-07-29, 14:28

Milda KUNSKAITĖ, Respublika.lt

Mes jus įspėjome! Atmintinė keliautojams: ko nereikėtų daryti įvairiose šalyse nuotrauka, foto

Turistės Nyderlanduose.

Kelionių vadovuose mirgėte mirga tokių patarimų, kaip „penki dalykai, kuriuos būtinai reikėtų padaryti ...“ Aplankyti, paragauti, išgerti, nusifotografuoti, išmėginti... Bet patyrusių keliautojų patarimų, ko vienoje ar kitoje šalyje geriau nedaryti, pasitaiko rečiau. Suprantama, kad bet kuriame pasaulio kampelyje geriau nekonfliktuoti su vietos gyventojais, nepadauginti alkoholinių gėrimų ir negundyti vagišių pinigine, kyšančia iš užpakalinės kelnių kišenės, arba demonstruojama brangia technika. Bet yra ir kitokių niuansų, kurių nežinant galima apsijuokti arba patirti nemalonumų.

Japonija: jokių arbatpinigių

Tekančios saulės šalyje europiečiui labai daug kas yra nesuprantama: keturiasdešimtmetės moterys, kurių neatskirsi nuo dvidešimtmečių merginų, žmonės, „dirbantys“ kelio ženklais, neįtikėtina meilė darbui... Vardinti galima be galo. Bet vieną svarbią taisyklę turistai turi žinoti - niekur nereikia palikti arbatpinigių. Jeigu ant staliuko paliksite smulkių pinigų, padavėjas išsigąs ir bandys juos jums grąžinti, mat Japonijoje palikti papildomi pinigai - visai ne pagyrimas, o linkėjimas ateityje pagaliau savo darbą atlikti normaliai. Japonams, pamišusiems dėl darbo ir noro duoti naudos, tai yra blogiau už antausį. Taigi arbatpinigius geriau pakeiskite plačia šypsena ir lengvu nusilenkimu.

JAE: „ne“ jausmų demonstravimui

Jungtiniai Arabų Emyratai - turistinė šalis, bet kartu ir griežtai besilaikanti islamo normų. Turistams jos taip pat galioja. Valdžia jau seniai uždraudė poilsiautojams vaikštinėti miestų gatvėmis ir po paplūdimius „nepadoriai“ apsirengus (pavyzdžiui, nuogomis rankomis ir kojomis, o moterims - nepridengta galva), bet tuo viskas neapsiriboja. Net grynai kurortinėse vietovėse, kur, kaip būtų galima manyti, visur vien tik atvykėliai, yra draudžiama viešai bučiuotis. Ir tai yra ne šiaip nepadoru, bet ir svarus pretekstas vietiniams kreiptis į policiją. O ji pažeidėjams gali skirti solidžią baudą. Lieka pridurti, kad JAE yra ir kitokių normų, ir daugelis jų yra visuotinai priimtos arabų šalyse. Pavyzdžiui, yra nepadoru pašnekovui ištiesti kairę ranką arba ką nors perduoti kaire ranka (ypač valgį). Kairė ranka yra laikoma nešvaria, nes jos paskirtis - atlikti tam tikras asmeninės higienos procedūras.

Kinija: etiketo taisyklės

Kinijoje reikia būti labai atsargiems einant per kelią. Judėjimas beprotiškas, taigi tikrai nereikia „skaičiuoti varnų“. Dar nesumanykite gerti vandens iš čiaupo, net jei jis atrodo kuo tyriausias - rizika apsinuodyti yra labai didelė. Yra keletas specifinių elgesio prie stalo taisyklių. Geriau neįsmeigti lazdelių į ryžius ir kitus patiekalus - pasirodo, tai yra mirusiųjų minėjimo tradicija. O jeigu restorane valgote žuvį, neperverskite jos kita puse, nes vietinių įsivaizdavimu žvejui linkite, kad jo valtelė sudužtų. Dar vienas šiurkštus ir nemandagus gestas - rodyti į žmogų valgymo lazdelėmis. Laimė, kinai yra gana tolerantiški atvykėliams ir atleidžia jiems jų netyčines klaidas.

Beniliukso šalys: žiūrėkite sau po kojomis


Belgija, Nyderlandai ir Liuksemburgas garsėja fanatiška vietinių meile dviračiam transportui. Didelę dalį miesto transporto srautų sudaro būtent dviratininkai, kurie yra visateisiai eismo dalyviai, ką rodo ir dviračių takų gausa bei specialus žymėjimas važiuojamojoje dalyje. Ant dviračių takų geriau nestovėti, jais neiti, be reikalo nekirsti, priešingu atveju galite išprovokuoti eismo įvykį.

Marokas ir Turkija: arbata - daugiau nei arbata

Bendraudami su vietiniais Maroke arba Turkijoje, jokiu būdu neatsisakykite jums pasiūlytos stiklinaitės arbatos. Atsisakę baisiai įžeisite tą, kuris nori jus pavaišinti. Nesvarbu, kur tai vyksta - restorane, kur jums arbata buvo atnešta kaip aperityvas, nors jos ir neužsisakėte, suvenyrų krautuvėlėje, kur kvepiantį garuojantį puodelį jums pasiūlė šeimininkas, ir juolab svečiuose. Arbata - pagarbos ir simpatijos ženklas. Dar vienas niuansas, kurį turi atsiminti merginos - Maroke ir Turkijoje nereikėtų su vyrais sveikintis rankos paspaudimu, net jeigu taip esate įpratusios namuose. Toks gestas čia vertinamas kaip sutikimas užmegzti labai artimą pažintį.

Saudo Arabija: negailestingi įstatymai

Į Saudo Arabiją negalima įvežti daiktų, kaip nors susijusių su kokia nors religija, išskyrus islamą. Kryželis ir Biblija gali būti konfiskuoti jau oro uoste, kaip ir alkoholiniai gėrimai, šoninė arba kiti gaminiai iš kiaulienos (jeigu, aišku, jums ateis į galvą jų vežtis). Moterims, taip pat užsienietėms, neleidžiama gatvėmis vaikščioti be abajos - ilgo juodo drabužio, paslepiančio figūrą. Beje, izoliuotose bendruomenėse, kuriose gyvena vien užsieniečiai, leidžiama viskas, net vaikščioti gatvėje su šortais ir pačiam gaminti vyną, jeigu, aišku, kas nors slapčia įsiveš tam reikalingų komponentų. Čia reikia pasakyti, kad turistinių vizų Saudo Arabija neišduoda, taigi patekti į šią šalį galima tik darbo reikalais arba vykstančio į ilgalaikę komandiruotę šeimos nariui, arba piligrimams, vykstantiems į Meką. Visais trimis atvejais teks gerokai paplušėti, kol gausite leidimą įvažiuoti į šalį.

JAV: atsargiau su vaikais


Jungtinėse Valstijose yra daug keistų ir net kurioziškų įstatymų. Pavyzdžiui, Aliaskoje draudžiama vežti šunį ant mašinos stogo, o Kalifornijoje - šaudyti laukinius žvėris ir paukščius pro automobilio langą. Draudžiama miegoti kelio važiuojamojoje dalyje, o kai kur nelegalus yra ir keliavimas autostopu. Bet JAV esama ir kai kurių bendrų rimtų taisyklių, o viena iš jų yra susijusi su svetimais vaikais. Jų jokiu būdu negalima liesti, filmuoti, siūlyti jiems saldainių. Į tokius veiksmus, net turistų, žiūrima labai rimtai, vietiniai gali iškart iškviesti policiją.

Singapūras: didžiulės baudos

Apribojimų šioje šalyje yra gana daug, o baudos pažeidėjams - tiesiog kosminės. Pavyzdžiui, žinomas pasakojimas apie draudimą kramtyti gumą - pramanas. Kramtyti galima, bet nusipirkti gumos - problematiška, o jeigu būsite nutvertas klijuojantis lipnų gumulėlį, nesvarbu, prie ko, teks pakratyti piniginę. Dar Singapūre draudžiama žvejoti: lentelės su užrašu „No fishing“ kabo visur. Negalima valgyti ir gerti metro, net gurkštelėti vandens iš buteliuko! Be to, metro draudžiama miegoti. O dar Singapūre geriau nelesinti paukščių: keliaudami po šią Azijos šalį pamatysite nemažai lentelių su atitinkamais piešinėliais ir įspėjimais apie baudas, laukiančias pažeidus šią taisyklę.

Žymos: kelionės

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

Klaipėdiečio Manto Lomonosovo atostogos Kretoje galėtų tapti nuotykių filmo siužetu. Nardydamas vienoje...

Klaipėdietis Kretoje rado lobį nuotrauka, foto

"Pasaulyje yra du pagrindiniai požiūriai į kurortinių miestų užstatymą. Pirmąjį sąlygiškai vadinkime...

Kurortai: europietiškas ir azijietiškas požiūris nuotrauka, foto

Iš kulinarinės kelionės po Tailandą sugrįžusi palangiškė Vesta Šližienė paįvairino ir savo...

Dūmų skonio šuniena ir akistata su baime nuotrauka, foto

Kintiškė Ieva Kaknevičiūtė praėjusį sekmadienį kartu su "Misija Sibiras" komanda grįžo iš...

Ieva Kaknevičiūtė: "Ten itin stipriai pajunti, kokia tai buvo beprasmybė" nuotrauka, foto

"Atiduodi inkstą ir gauni sveiką normaliai gyvenantį žmogų" nuotrauka, foto

Sveikata, Tai sako Vida Svetlikauskienė, padovanojusi inkstą savo vyrui. Žmonėms labai sunku apsispręsti...

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Bedarbio statusą galės gauti ir studentai? nuotrauka, foto

Lietuva, Siūloma užtikrinti bedarbio statusą tiems pagal nuolatinę studijų formą studijuojantiems asmenims,...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 4 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...