2019 m. vasario 20 d. 16:12 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Menininkų įgula grįžo iš Švedijos

2008-07-23, 12:00

Justina GEDVILAITĖ

Projektai

Pirmadienio pavakarę baigėsi šiuolaikinio meno projektas "Dimensija 08", vykęs Klaipėdos universiteto burlaivyje "Brabander". Aštuonių menininkų įgula laivu sugrįžo iš viešnagės Švedijoje. Gotlando salos mieste Visbyje jie pristatė savo kūrybą.

Kelionė į Švediją - antroji Klaipėdos universiteto Dailės katedros inicijuoto projekto "Dimensija 08" dalis. Pirmąsias liepos mėnesio savaites menininkai (perkusinininkas V. Tarasovas, režisierius G. Padegimas ir Klaipėdos univesiteto režisūros studentai, Klaipėdos universiteto modernaus šokio grupė) kūrė laive, stovėjusiame Klaipėdos pakrantėje. O liepos 16-21 d. kita menininkų grupė (pianistė E. Strimaitienė, smuikininkas A. Strimaitis, saksofonininkas P. Narušis, dainininkė S. Jančaitė, modernaus šokio kūrėja I. Kuznecova, videomenininkai A. Kviliūnas ir Antanas Skučas, Artūras Skučas) plaukė į Švediją.

Pasiekus Visbį, burlaivyje buvo atidaryta A. Skučo nuotraukų paroda "Sankirta", ant burių rodomi A. Kviliūno ir A. Skučo konceptualūs videofilmai. I. Kuznecova ant laivo denio atliko šokio kompoziciją, P. Narušis grojo saksofonu bei klarnetu.

Projekto kuratorė Irma Leščinskaitė pasakojo, kad menininkams iš tradicinių kultūros įstaigų erdvių persikelti į laivą buvo nemenkas išbandymas. "Gyvenimas mažoje kajutėje ir beribės laisvės pojūtis ant denio skatino kūrėjus save išreikšti kitaip", - sakė I. Leščinskaitė.

Burlaivis "Brabander" siūbavo pačiame Visbio centre, tad praeivių dėmesio, anot projekto kuratorės, lietuvių menininkų darbams netrūko.

Visbyje kūrėjai savo akcijas demonstravo ne tik laive. Šokėja I. Kuznecova pasirodė ant senos Visbio bažnyčios griuvėsių, taip pat šiuolaikinio šokio ir džiazo kompoziciją ji atliko miesto aikštėje. A. Strimaitienė, A. Strimaitis, S. Jančaitė ir P. Narušis surengė koncertą Visbio katedroje.

Pianistė A. Strimaitienė pagrojo klasikinius prancūzų ir estų kompozitorių kūrinius, taip pat švedus supažindino su šiuolaikiniais lietuvių kūriniais.

"Nors ir ne apie pasaulį, bet apie Gotlando salą apiplaukėme, o tai dar originaliau", - įspūdžiais po kelionės dalinosi Klaipėdos universiteto Dailės katedros vedėjas projekto vadovas Linas Julijonas Jankus.

O burlaivio "Brabander" kapitonas Valdemaras Vizbaras juokėsi, kad ne visiems menininkams siūbuojanti laivo erdvė įkvėpė kūrybinių minčių. "Grįžimas iš Visbio laivu truko apie 27 valandas, tačiau dalis įgulos sirgo jūros liga", - pasakojo jis.

Justina GEDVILAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) vasario 14 d., ketvirtadienį, 19...

Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto nuotrauka, foto

"Aplankiau apie 50 įvairiausių pasaulio šalių. Jos buvo savaip gražios, įdomios ir...

„Aliaska įsiskverbia ir pradeda tekėti venomis" nuotrauka, foto

Kelionės su vaikais - visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti,...

Balinėtojai Ieva ir Leonardas: "Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis" nuotrauka, foto

- Rimvydai, ką rekomenduotumėte besidairantiems kelionių žiemą?

Ką veiksime žiemą? nuotrauka, foto

Korupcija teismuose: tarp sulaikytųjų ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Kriminalai, Trečiadienį ryte Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro...

Prievartautojas po teismo sprendimo prapliupo keiksmais nuotrauka, foto

Kriminalai, 32 metų Tauragės gyventojas, visaip palauždamas aukų valią, savo lytinę aistrą tenkino...

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 43 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 4 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...