Linksmi lietuvaičiai Hario Poterio šalyje

Linksmi lietuvaičiai Hario Poterio šalyje

Smalsu buvo pačiam pasižvalgyti. Tuo labiau kad turėjome kur nakvoti, o pigių skrydžių bendrovė "Ryanair" nuo spalio 31 dienos iš Rygos siūlo keliones už simbolinę kelių svarų sumą. Žinoma, pridėjus aerouosto ir kitus mokesčius, kaina išauga, bet turbūt visi sutiks, kad bilietas į Londoną iš Rygos už 100 litų tikrai nėra brangus.

Tik reikia pirkti internetu ir mažiausiai prieš dvi savaites. O nuo Klaipėdos iki Rygos atstumas maždaug toks pats, kaip iki Vilniaus.

Beje, Kauno miesto derybos su pigių skrydžių bendrove "Ryanair" intensyviai vyksta jau dvejus metus, bet rezultatų nėra. Todėl nemažai lietuvių, vykstančių į Londoną, taupo pinigus ir keliauja per Rygą.

Taigi penktadienio popietę su dvylikamečiu sūnumi sėdome į automobilį ir pasukome Rygos link. Latvijos sostinės oro uoste ilgalaikio parkavimo mokestis - 3 latai už parą. Pirmieji įspūdžiai: naujasis Rygos terminalas atrodo daug patraukliau ir vakarietiškiau nei Vilniaus.

Į Londoną nuskridome per dvi valandas, po to - kelionė autobusu iki nedidelio Hai Vykombės miestelio, kuriame gyvena ir dirba keli mūsų tautiečiai.

Šimtametis namas

Miestelyje - 160 tūkstančių gyventojų, jis maždaug 30 mylių nuo Londono, iki kurio traukiniu galima nuvažiuoti per 40 minučių. 1903 metais pastatytame name įsikūrę septyni lietuvaičiai - trys vaikinai ir keturios merginos. Vieni čia jau keleri metai, kiti - tik keli mėnesiai. Po vienu stogu dvi Indrės, Milda, Irma, Donatas, Dainius ir Evaldas gyvena linksmai ir draugiškai. Kūčių vakarą jie žada sėsti prie bendro stalo (būtinai bus dvylika patiekalų), o per Kalėdas - keistis dovanomis.

Jaunuoliams - nuo 21-erių iki 25-erių metų. Net penki iš septynių studijavo aukštosiose mokyklose. Dauguma gerai šneka angliškai, gal todėl Didžiojoje Britanijoje jiems neblogai sekasi.

Septyni lietuvaičiai

Dosjė: Milda, 22 metai, Vilniaus universiteto sociologijos bakalaurė. Dirba "Universal Telecoms" naujojo verslo patarėja. Atlyginimas - 13 tūkstančių svarų per metus, kyla priklausomai nuo išdirbto kompanijoje laiko. Vakarais - "Pizza World" vadybininko padėjėja, atsakinėja į telefono skambučius, atlyginimas - 4,25 svaro už valandą grynais.

Indrė, 22 metai, Lietuvos teisės universiteto teisės ir valdymo bakalaurė. Dirba ledų fabrike "Beechdean", pareigos - produkcijos operatorė, atlyginimas - 6 svarai už valandą.

Oksfordo gatvėse visuomet pilna žmonių
Evaldas, 21-eri. Mokėsi verslo vadybos, nebaigė. Tas pats ledų fabrikas ir toks pats atlyginimas.

Irma ir Donatas, 25 metai, tas pats ledų fabrikas.

Dainius, 22 metai, Lietuvos krikščioniškasis koledžas (LCC), verslas. "Zenit Windows" konsultantas. Atlyginimas priklauso nuo pardavimų.

Kita Indrė. 22 metai - LCC, verslas, liko mokytis pusė metų. Sausio mėnesį žada grįžti į Lietuvą ir baigti mokslus. Dirba kino teatre (pardavinėja ledus, spragintus kukurūzus, tikrina bilietus ir pan.), atlyginimas - maždaug 5 svarai. Be to, dirba padavėja kavinėje, atlyginimas - 4,25 svaro ir arbatpinigiai.

Milda su Indre planuoja kitą rudenį grįžti į Lietuvą ir tęsti mokslus. Kiti bent jau artimiausiu metu grįžti nežada.

Miestelyje dar gyvena 26 metų mama Rasa su 7-erių metų berniuku Ernestu (kuris čia eina į mokyklą), ji dirba buhaltere. Kitame name gyvena 4 lietuviai - du iš jų jau maždaug penkerius metus. Dar yra moteris, ištekėjusi už egiptiečio. Kituose rajonuose lietuvių daug daugiau.

Naudingi patarimai

Taigi šiems tautiečiams visai neblogai sekasi. Galbūt todėl, svarsto jie, kad yra netipiški - jauni, išsilavinę, moka anglų kalbą. Jaunuoliai pataria naujai atvykstantiems: nemokant kalbos iš pradžių labai sunku. Jie siūlo nevažiuoti į Londoną, bet geriau rinktis mažesnius miestus, nes Londone labai daug imigrantų, sunkiau susirasti darbą, brangesnis pragyvenimas, daugiau išlaidų. Gerai būtų važiuoti pas draugus. Nepasitikėti tarpininkais. Atsivežti pinigų pradžiai. Važiuojant pas draugus ir turint kur apsistoti, reikėtų turėti bent 300 svarų.

Hai Vykombė - gražus miestelis, įsikūręs ant kalvos jos slėnyje. Miestelyje gyvena daug išeivių iš Indijos ir Pakistano, kuriuos lietuvaičiai švelniai vadina "babajais".

Iš čia netoli ir iki Oksfordo, kuriame stovi Kristaus bažnyčia. Ji - vienas iš mūsų kelionės tikslų, nes joje buvo filmuojamos "Hario Poterio" scenos, ir dvylikmečiui Linui tikrai buvo įdomu tai pamatyti savo akimis.

Oksfordas - studentų miestas. Jame visuomet šurmuliuoja daugybė žmonių, ypač savaitgaliais. Daugybė kavinių, mažyčių ir didelių parduotuvių. Jau šimtus metų pasaulyje miestas garsėja savo universitetu, čia gyveno garsūs mokslininkai ir karališkosios šeimos nariai.

Londono grožis

Norint su Londonu susipažinti per vieną dieną, lankytinas vietas patogiausia apžiūrėti važinėjant autobusu. Kompanijos "Big bus" dviejų aukštų autobusai (antras aukštas atviras) po Londoną važinėja visą dieną kas 15-30 minučių.

Patogu tai, kad įsigijus bilietą, galima bet kur išlipti, fotografuotis, vaikščioti, lankytis muziejuose, o grįžus vėl sėsti į kitą autobusą ir važiuoti toliau. Ir kaip kitaip suspėsi pamatyti Madam Tiuso muziejų, Haid parką, Didįjį Beną, Trafalgaro aikštę, Londono "akį", Bekingemo rūmus ir daugybę kitų įspūdingų senosios imperijos sostinės vietų.

Bilietai brangūs: suaugusiam - 18, vaikui 8 - svarai. Padauginę iš penkių, gauname solidžią sumą litais. Prie Didžiojo Beno su sūnumi nusipirkę po dešrainį, turėjome pakloti 4 svarus.

Pravartu neužmiršti, kad Londonas yra brangiausias pasaulyje miestas, pagal kainų aukštybes jį lenkia tik Japonijos sostinė Tokijus. Tačiau pamatyti tikrai yra ką.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder