2018 m. spalio 22 d. 17:29 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Ką reikia žinoti vykstant į Pekiną?

2017-12-30, 15:01

Rasa Levickaitė

Ką reikia žinoti vykstant į Pekiną? nuotrauka, foto

Kelionių ekspertė griauna mitus apie Kiniją. Pasaulio fabrikas, oro tarša, ryžių augintojų išnaudojimas, garsių prekės ženklų padirbiniai - tai tik keli stereotipai, kurie neretam šauna į galvą vos pagalvojus apie tolimąją Kiniją. Ir nors šios šalies kultūra mums, lietuviams, atrodo tokia svetima, jog pirmoji pažintis gali labiau priminti nevykusį pasimatymą nei meilę iš pirmo žvilgsnio, Kinija yra nepaprastai patraukli kelionių kryptis, kuriai prisijaukinti reikia laiko ir... namų darbų!

O kaip šią šalį geriau pažinti ir kokius namų darbus ruošiantis kelionei pravartu atlikti, - patarimais dalijasi neseniai Kinijos sostinėje Pekine viešėjusi kelionių agentūros ekspertė Rasa Levickaitė.

Šalis, kur"Google"pakiša koją

Pasak R. Levickaitės, Kinija, kaip kelionių kryptis, yra itin kontrastinga ir unikali, todėl atsidūrus šioje šalyje pirmą kartą dėl natūralaus kultūrinio šoko gali pasitaikyti ir nemalonių patirčių.

"Yra tekę girdėti, kad iš viešnagės, ypač trumpos, tolimuosiuose Azijos kraštuose grįžusieji tikina, jog tokios egzotiškos kelionės nebenorėtų kartoti.

Vis dėlto norint išties suprasti ir pajusti tolimos svečios šalies kultūrą savaitės atostogų Kinijoje tiesiog nepakanka. Be to, joms reikia pasiruošti iš anksto, o keliauti - tik atvira širdimi ir be jokių išankstinių nusistatymų", - tikino keliautoja.

Mat kultūriniai kitoniškumai Pekine "ištinka" vos tik išlipus iš lėktuvo, kai atvykusiuosius ima sveikinti užrašai hieroglifais.

 Ant Didžiosios kinų sienos

"Nuo tos minutės staiga supranti, jog, atrodytų, orientuotis turintys padėti ženklai ima veikti priešingai - sukelia dar daugiau sumaišties, nebent esate pramokę kiniškai, - kalbėjo R. Levickaitė. - Sakote, XXI amžius, orientuotis padės "Google" žemėlapiai, navigacinė sistema?

Tik ne Kinijoje - šioje šalyje "Google" ir daugybės kitų mums įprastų socialinių tinklų paprasčiausiai nėra. Tačiau gausu ir vietoje naudojamų alternatyvių programėlių, kurias prieš kelionę įsirašę savo išmaniuosiuose įrenginiuose, milžiniškame mieste jausitės kuo puikiausiai."

Ir nors daugiau kaip 17 milijonų gyventojų turintį Pekiną kas dieną aplanko minios turistų iš viso pasaulio, tik nedidelė dalis vietos gyventojų sklandžiai kalba angliškai.

"Tačiau tai jokia kliūtis keliauti, kadangi Pekino gyventojai su užsieniečiais visai neblogai susišneka ir kūno kalba, ją paįvairindami rusiškomis bei angliškomis frazėmis", - šypsojosi R. Levickaitė.

Ar į lagaminą įsidėjote respiratorių?

Susiruošusiesiems į Pekiną ar kitus didžiuosius Kinijos miestus kelionių ekspertė taip pat pataria nuolat sekti oro užterštumo informaciją bei įsigyti apsauginę kaukę.

"Žmonių gausa Pekino gatvėse ir sparti pramonės plėtra lėmė tai, kad šis miestas dieną kone skendi smoge.

Todėl sekti oro užterštumo rodiklius kinams lygiai taip pat įprasta kaip mums stebėti lietaus prognozę. O šalia skėčio ar saulės akinių Pekino gyventojams dar vienas nepamainomas kasdienis atributas - respiratorius", - sakė ji.

Kaip teigia R. Levickaitė, geriausias laikas vykti į Pekiną yra pavasaris ir ruduo - būtent šiais metų laikais Kinijos sostinė atsiskleidžia visu gražumu: vyrauja švelnus, malonus klimatas, daug saulės, spalvingas kraštovaizdis.

O štai vasarą ir žiemą keliauti nepatartina, kadangi vasarą teks kentėti nuo dusinančio karščio ir drėgmės, o žiemą - stiprios vėsos ir kartais iškrentančio bei greitai tirpstančio sniego.

"Beje, kinai rado originalių būdų, kaip prisitaikyti prie permainingo vietos klimato. Kone kiekvieno rankinėje slepiasi sulankstomas lietsargis tamsiu pamušalu: puiki apsauga nuo kaitrios saulės, o esant reikalui - ir nuo lietaus ar šlapio sniego.

Be kompaktiško lietsargio, į lagaminą pravartu įsimesti ir atsarginę batų porą, jei staigiai užkluptų lietus - o Pekine, patikėkite, taip nutinka dažnai - ir avimi batai pavirstų valtelėmis.

Ne pro šalį lagamine pasilikti ir tuščios vietos pirkiniams - net ir didžiausi pirkimo skeptikai Kinijoje neatsispiria pagundai įsigyti, pavyzdžiui, kad ir mažytį, mielą droną", - šypsojosi R. Levickaitė.

Saugokitės apsukrių taksistų

Ir nors Kinija nebėra tokia svaiginančiai pigi šalis kaip buvo anksčiau, o Pekinas netgi gali pasirodyti ir brangus, produktų bei paslaugų kainos šioje šalyje išties yra patrauklios.

"Pavyzdžiui, einant pavalgyti Kinijoje itin plačiai atverti piniginės tikrai nereikės. Viešėdami Pekine aštuoniese su bičiuliais, vietinėje užeigoje už dešimt patiekalų ant sukamo dalijimosi stalo ir gėrimus sumokėjome vos 35 eurus.

Kaina net ir kinams nedidelė, o maistas - tiesiog dieviškas, - dalijosi įspūdžiais R. Levickaitė.

- Beje, norėdami pažinti tikrąją Kiniją, valgykite būtinai tik vietiniuose, ne turistiniuose ir ne tinkliniuose restoranuose. Ir jei manėte, kad kinų virtuvės subtilybes jau spėjote perprasti Lietuvoje esančiuose restoranuose, nustebsite, kokių neatrastų skonių suteiks Pekine ragaujamos gėrybės.

Skanaudami naujus patiekalus, savo jausmų neribokite, nes Kinijoje mandagu šliurpti, čepsėti ir visais įmanomais būdais atvirai rodyti, kad tau gardu."

Kelionių ekspertė pažymi, kad Pekino prekybos centruose, tinkliniuose restoranuose, kavinėse, viešbučiuose galima atsiskaityti įprastomis debeto ar kredito kortelėmis.

Tačiau gatvėje, parduotuvėlėse, vietinėse užeigose ar taksi visada būtina turėti grynųjų ir smulkių pinigų, kadangi šiose vietose atsiskaitoma griežtai tik juaniais.

"Kinai iš pažiūros yra draugiški turistams, tačiau daugumos jų genuose tarsi užkoduotas apsukrumas.

Didžiausi derybų ir apgaudinėjimo meistrai yra taksi vairuotojai, todėl būkite atidūs.

Nenustebkite, jei tariantis dėl kelionės kainos bus suorganizuotas visas teatras ar net būsite išmesti iš taksi automobilio kelionės viduryje.

Nesutrikite, tiesiog priimkite spektaklio taisykles ir išlipkite, pamatysite, - netrukus prisistatys pavėžėti kitas vairuotojas", - pasakojo kelionių agentūros komandos, keliaujančios po tolimuosius kraštus įgyvendinančios mitus griaunančią kampaniją "Nepirk katės maiše", atstovė.

Nuo skuboto bėgimo gelbsti paruoštas planas

Ruošiantis kelionei į Kinijos sostinę R. Levickaitė pataria iš anksto susidaryti ir lankytinų vietų maršrutą. "Mano pačios kelionė priminė bėgimą per Pekiną - miestas didžiulis, milžiniški žmonių srautai, o taip norisi kuo daugiau pamatyti, patirti.

Vis dėlto kur kas daugiau įspūdžių pasisemsite ir mažiau streso patirsite, jei turėsite aiškų ir patogų planą, ką kurią dieną konkrečiai veiksite.

O ir lankytinų vietų kur kas daugiau nei vien tik Didžioji kinų siena: tai - ir Pekino botanikos sodas, kur galima išvysti tradicinę Kinijos augmeniją, ir nepriekaištingai geometriškai suplanuotas senamiestis, ir 1420-1530 metais pastatyta Dangaus šventykla, ir Tiananmenio aikštė, kurioje vyksta svarbiausi masiniai renginiai, susibūrimai, bei daugybė kitų objektų", - vardijo R. Levickaitė.

Skrydžius į Pekiną iš Maskvos Šeremetjevo oro uosto net tris kartus per dieną vykdo viena seniausių pasaulio skrydžių bendrovių "Aeroflot".

Kone 700 keleivių, tarp jų ir nemaža dalis lietuvių, per dieną sklendžia virš Rusijos platybių, virš Gobio dykumos, įveikdami per 6 tūkst. kilometrų tam, kad pagaliau išvystų stereotipais apipintą, tačiau be galo įdomią ir progresyvią šalį.

Vis dėlto bene didžiausią įspūdį kelionių ekspertei paliko šalia Tiananmenio aikštės, pačiame Pekino centre, esantis Uždraustasis miestas.

O pavadinimą šiai miesto daliai padiktavo tai, kad net 500 metų į ją buvo draudžiama įžengti paprastiems žmonėms - mat Uždraustajame mieste gyveno imperatoriškoji šeima.

"XV amžiaus pradžioje imperatoriaus Juandžango įsakymu buvo pastatyta pagrindinė Uždraustojo miesto dalis. Tuo metu Kinijos sostinė iš Nankingo buvo perkelta į Pekiną.

Uždraustojo miesto teritorija apima 1 kv. km plotą, joje yra didžiausias ir geriausiai išsilaikęs pastatų kompleksas visoje Kinijoje: prabangios salės ir paviljonai, kiemai, juosiami sienų.

Tai yra milžiniškas, įspūdingas, istorijomis apipintas ir visai neseniai turistams atidarytas vienas garsiausių pasaulyje lankytinų objektų, tad jo neaplankyti viešint Pekine - tiesiog nuodėmė, - sakė ji. - Apie Kiniją esame girdėję daug, bet jokie pasakojimai negali prilygti tam, ką būdami joje patiriame patys. Užteks klausytis - keliaukime!"

Žymos: kinija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

Septintus metus Pekine gyvena Rolando ir Eglės Bražinskų šeima. Ne kiekvienas iš...

Klaipėdietiška oazė Kinijos sostinėje nuotrauka, foto

Beveik 15 tūkst. kilometrų - būtent tiek lietuviai Aurimas Mockus ir Rimas...

Beprotiškas lietuvių planas - motociklais važiuoja į Indiją nuotrauka, foto

Į 3535 metrų aukštyje esančią Atsuntos perėją Kaukazo kalnuose (Sakartvelas) keturi lietuviai...

Kaukazo kalnuose: dviračiais - per pavojingas kalnų perėjas nuotrauka, foto

Klaipėdiečio Manto Lomonosovo atostogos Kretoje galėtų tapti nuotykių filmo siužetu. Nardydamas vienoje...

Klaipėdietis Kretoje rado lobį nuotrauka, foto

Ventės rage - reta viešnia nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Penktadienį, spalio 19 d., Ventės Rago ornitologinėje stotyje sugauta liepsnotoji pelėda ...

Sąjūdžio parko tvarkytojų klaidos bado akis nuotrauka, foto

Lietuva, Vasarą baigtas rekonstruoti Sąjūdžio parkas klaipėdiečiams kelia susirūpinimą dėl prastai atliktų darbų....

Mokyklose nori įvesti valandos trukmės pietų pertraukas nuotrauka, foto

Švietimas, Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos svarsto galimybę mokyklose įvesti valandos trukmės...

Aplinkos ministerija įspėja dėl padidėjusios oro taršos nuotrauka, foto

Klaipėda, Aplinkos ministerija kreipėsi į savivaldybes, kurias įspėjo dėl padidėjusios oro taršos smulkiosiomis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 29 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...