2019 m. kovo 21 d. 22:20 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Warreno Buffetto principai

2013-01-04, 16:14

"Vakarų ekspreso" inf.

Warreno Buffetto principai nuotrauka, foto

SĖKMĖS MATAS. "Mano amžiuje gyvenimo sėkmė matuojama tuo, kiek iš tų žmonių, iš kurių tikiesi meilės, tave iš tikrųjų myli", - sako 82 metų Warrenas Buffettas.

© Scanpix nuotr.

Vieno turtingiausių planetos žmonių - JAV verslininko, investuotojo, filantropo Warreno Buffetto mintis apie verslą, godumą ir sėkmę, atrinktas iš Roberto G. Hagstromo, Lauros Rittenhays, Alice Schroeder knygų apie jį, taip pat paties Buffetto knygos "Esė apie investicijas" išspausdino žurnalas "Forbes".

* Mano amžiuje gyvenimo sėkmė matuojama tuo, kiek iš tų žmonių, iš kurių tikiesi meilės, tave iš tikrųjų myli.

* Kaip investuotojai, į sparčiai besivystančias šakas mes žiūrime kaip į kosmoso užkariavimą. Mes žavimės tais drąsiais bandymais, tačiau patys esame linkę likti nuošalyje.

* Jeigu aukštos profesinės reputacijos vadovai imasi žemos ekonominės reputacijos kompanijos, nepakitusi išlieka tik kompanijos reputacija.

* Aš priėjau išvadą, kad turiu dirbti tik su tais žmonėmis, kurie man patinka, kuriais pasitikiu ir žaviuosi.

* Keliai verslo pasaulyje visada nusėti įdubomis, ir veiksmų planas, reikalaujantis jų išvengti, - tai visada tas planas, kuris veda prie katastrofos.

* Mes tik stengiamės būti atsargūs, kai kiti klimpsta į godumą, ir godūs, kai kiti bijo.

* Esminis mūsų investicinio stiliaus momentas yra tam tikras prislopimas ties tingėjimo riba.

* Aš perku verslą, o ne akcijas - verslą, kurį norėčiau turėti visada.

* Investuokite kapitalą tik į tas kompanijas, kurios įeina į jūsų kompetencijos ratą. Šio rato dydis neturi reikšmės. Svarbu tik tai, kaip korektiškai jas nustatėte.

* Investavimo sėkmė priklauso ne nuo to, kiek žino investuotojas, o nuo to, kaip realistiškai jis vertina savo žinias.

* Vertinant žmones, būtina ieškoti trijų bruožų: sąžiningumo, intelekto ir energijos. Jeigu žmogui nebūdingas pirmasis bruožas, du kiti gali tapti pražūtingi.

* Aš skaitau metines kompanijų ataskaitas ir jas vertinu, taip pat skaitau jų konkurentų metines ataskaitas. Tai pagrindinis būtinos informacijos šaltinis.

* Aš negaliu investuoti į 50 arba 75 kompanijas. Tokios investicijos man primena Nojaus arką: taip gali atsidurti ir zooparke.

* Jeigu norite apsisaugoti nuo bet kokių nemalonumų, susijusių su padėtimi rinkoje, jūs turite elgtis kaip savininkas - nežiūrėdamas, ar kalbama apie visą kompaniją, ar apie jos akcijas.

* Rinką galima naudoti tik kaip atspirties tašką, iš kurio galima nustatyti, ar nepadarė kas nors dar vienos kvailystės.

* Į biblinį imperityvą "būti vaisingiems ir daugintis" mes "Berkshire Hathaway" (investicijų bendrovė. - Red. past.) žiūrime rimtai.

* Kaip ir pagrindinis "Berkshire Hathaway" savininkas, dauguma mūsų valdytojų investavo didžiąją dalį asmeninio kapitalo į kompaniją. Mes valgome savo pačių virtuvės patiekalus.

* Ekonomika su rinka panašūs į vyrą su žmona: jie surišti santuokos saitais, bet vis tiek tai atskiros nepakartojamos asmenybės, kurios gali veikti savo nuožiūra.

* Investicijų versle pesimizmas yra tavo draugas, o euforija - priešas.

* Jeigu tu prarasi firmos pinigus, gali sulaukti supratimo. Bet jeigu padarysi bent menkiausią žalą firmos reputacijai, aš būsiu negailestingas.

* Mūsų veiksmai turi būti patikrinti "pirmo puslapio" taisykle. Tegu darbuotojai paklausia savęs, ar jie norėtų padaryti ką nors tokio, apie ką kitą dieną pirmajame puslapyje rašytų vietos laikraštis, kurį skaito jų žmonos, vaikai ir draugai.

* Man šiame pasaulyje tiesiog pasisekė. Šansas gimti JAV buvo vienas iš penkiasdešimties. Išėjęs iš motinos įsčių būtent JAV, o ne kurioje kitoje šalyje, kur būčiau turėjęs daug mažiau galimybių, aš išlošiau loterijoje.

* Vien mintis apie tai, kad suteikiu žmonėms nepagrįstų vilčių tapti pasakiškai turtingiems, gąsdina mane nuo to laiko, kai ėmiau prekiauti akcijomis.

* Jūs praturtėsite, jeigu galvosite, kad turite gyvenime tik 20 galimybių pabandyti ir kad kiekvienas finansinis sprendimas - tai dar vienas bandymas.

* Aš netikiu dinastijomis. Atšaukti mokesčius palikimui - tas pats, kas sudaryti olimpinę rinktinę iš buvusių olimpinių čempionų vaikų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Dangaus kūnai:Saulė šiandien teka 06.23, leidžiasi 18.32. Dienos ilgumas - 12.09.Šiandien -...

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Dangaus kūnai:Saulė šiandien teka 06.28, leidžiasi 18.28. Dienos ilgumas - 12.00.Šiandien -...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

AVINAS Ši savaitė bus darbinga ir pralėks beveik nepastebimai. Turėsite galimybių...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Dauno sindromo dieną paminėjo su vaikais nuotrauka, foto

Sportas, Kovo 21-oji – pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai bei...

Prie koalicijos jungiasi ir Laima Juknienė nuotrauka, foto

Klaipėda, Valdančiosios daugumos gretos didėja. Prie koalicijos naujai išrinktoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje...

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Automobiliai, Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 4 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...