Seneliai gali perprasti telefonus

Seneliai gali perprasti telefonus

Kadangi internetas, nors jam ir išleisti milijonai, pas galutinį, kaime gyvenantį vyresnio amžiaus vartotoją ateiti neskuba, yra prasmė pamokyti senolius naudotis išmaniaisiais telefonais. Juolab kad pastarieji pasižymi galybe naudingų funkcijų. Pramokę jais naudotis, seneliai ir senelės galės ir siųsti pranešimus, ir fotografuoti, o svarbiausia - bus visada pasiekiami. Tam užtenka padėti jiems įveikti baimę, kurią sukelia labai „gudri“ technika. Kaip tai padaryti?

Sudominkite

Tiesa, prieš imantis mokymų, tikslinga išsiaiškinti, ar senolis pasirengęs „pažinčiai“ su išmaniuoju telefonu, ar jam to tikrai reikia. Reikalas tas, kad dabar amžius taip persistūmė, jog tikrai senų žmonių yra vis mažiau. Ir ne todėl, kad gyvenimo trukmė trumpėtų. Priešingai, ji ilgėja ir tai lemia, kad žmonės nesijaučia seni. Jie tiesiog pereina į „kitą lygį“, kai keičiasi jų pasaulėžiūra ir požiūris į perspektyvas. Senatvė - tai perspektyvų pabaiga. Tad jeigu žmogus vis dar žiūri į ateitį, domisi naujovėmis, jį bus lengva sudominti. Ir visai nesvarbu, kokio amžiaus bus „mokinys“, svarbiausia, kad jis tame matytų naudą. Klaida būtų susodinti senolius ir pareikšti, kad dabar juos mokysite, nes jie esą nieko neišmano. Viską atlikite draugiškai, geranoriškai ir palaipsniui. Tarkim, galima išmokyti naudotis elektroniniu parašu ar banko paslaugų programėle. Žmogui tai bus naudinga, nes prasiplės atliekamų operacijų galimybės.

Tie, kas daugiau bendrauja su pagyvenusiais žmonėmis, turėjo pastebėti, kad ši visuomenės dalis kupina baimių. Tai lėmė aplinkybė, jog mūsų visuomenėje nebuvo priimta dirbti su savimi. Laikas pasenusias nuostatas keisti. Juolab kad mokyti seną žmogų nėra sudėtinga. Užtenka padėti jam įveikti baimes ir viską paversti žaidimu. Sudominti senolį ir vaizdžiai pademonstruoti įrenginio teikiamą naudą. Tarkim, galimybę internetu užsisakyti maisto.

Pradėkite nuo paprastų dalykų


Mokyti senolius naudotis išmaniaisiais telefonais reikia paprastai, nenaudojant sudėtingų frazių ir terminų. Aiškinant, kaip viskas veikia, tikslinga naudoti paprastą, kasdienę kalbą. Jeigu pavyko senolį sudominti, mokslus rekomenduotina pradėti nuo paprasčiausių funkcijų - garso keitimas, atsiliepimas, kontaktų paieška, skambinimas ir trumpųjų žinučių siuntimas. Toliau galima pamokyti, kaip keisti ekrano apšvietimą „Nustatymuose“, pakeisti teksto dydį ir t.t. Dauguma senolių turi puikų išsilavinimą. Jie mokėsi mąstyti sistemiškai, tad parodžius keletą pagrindinių funkcijų, jie turėtų greitai viską perprasti.

Galima parodyti, kaip veikia „Messenger“ arba „Skype“. Pagyvenę žmonės mėgsta bendrauti. Ypač - su anūkais. Išmokius paleisti pokalbių programėles, galima judėti toliau, viską atliekant pagal aiškiai suprantamą schemą. Pabandykite įsiklausyti į savo artimąjį, suprasti, kas jam įdomu ir pagal tai rinktis mokymo formą. Vieniems užtenka kartą viską parodyti ir toliau jie judės patys. Beliks tik karts nuo karto patarti. Ir viskas. Taip pat nereikėtų pykti, kai pagyvenę tėvai prašo padėti jiems išmokti naudotis modernia įranga. Atminkite, kad kadaise jie mokė jus vaikščioti ir valgyti.

Neskubėkite

Kai žmogus išmoks pagrindines funkcijas, galima jį pamokyti siųsti elektroninius laiškus ar nuotraukas. Vėliau galima pereiti prie sudėtingesnių funkcijų. Visgi pirmuoju mokslų etapu telefono ekrane turėtų būti kaip galima mažiau programų ir piktogramų. Palikti galima tik tas, kuriomis senolis tikrai naudosis. Jeigu žmogų labiausiai domina parduotuvės, paaiškinkite, kaip parsisiųsti tokias aplikacijas ir kaip jomis naudotis. Taip pat reikėtų išmokyti telefone susirasti ir paleisti „Wi-Fi“ bei paaiškinti, kas yra duomenų naudojimas.

Kartojimas

Mokymai neturėtų trukti ilgiau kaip valandą. Vėliau žmogus turėtų pasitreniruoti savarankiškai. „Mokytojo“ užduotis - stebėti, ką „mokinys“ spėjo įsiminti. Padėti galima tik tuo atveju, jeigu žmogus paprašys pagalbos. Geriausiai viskas įsimenama, kai atliekamos tam tikros užduotys. Pabaigę mokymą, paprašykite atlikti tam tikrą, konkrečią funkciją - prisijungti prie interneto, paleisti naršyklę, išsiųsti elektroninį laišką ir t.t. Siekiant, kad mokymosi procesas būtų malonus, jis turėtų vykti patogioje aplinkoje. Ir nepamirškite, kad viskam reikia kantrybės.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder