2019 m. kovo 19 d. 21:48 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Sekso ekskursija po pasaulį

2003-01-24, 12:00

Edita VANDENĖ

Vakarų seksologai, atlikę tyrimus, išsiaiškino, kad vidutiniškai žmogus, švęsdamas 70-ąjį jubiliejų savo "sąskaitoje" turi apie 5 000 seksualinių kontaktų ir tik 15 proc. iš jų skirti giminei pratęsti. Tiesa, tyrimai buvo atlikti JAV ir kai kuriose Europos šalyse. Tačiau gyvenamoji vieta turi įtakos visam žmogaus gyvenimui, taip pat ir seksualinei kultūrai. Kiekviena šalis pasižymi savitu stiliumi, savais papročiais ir savomis tradicijomis.

Rytuose meilė - mokslas

Tokiose šalyse kaip Indija, Kinija, Nepalas, Japonija, seksualumas traktuojamas ne tik kaip menas, bet ir kaip mokslas. Čia manoma, kad seksualumas - gyvybės pagrindas ir pagrindinė žmonijos tobulėjimo varomoji jėga. Vakaruose nėra analogo indų Kamasutrai, kurią europiečiai laiko pagrindiniu meilės vadovėliu. Indai meilės aktus paįvairindavo įvairiomis meditacijomis, poezija, muzika, šokiais, netgi gimnastika ir joga. Rytuose seksas siejamas su religija, šventyklose stovi įvairiomis pozomis besimylinčių žmonių statulėlės. Fizinis žmogaus kūnas laikomas dvasios šventove, mikrokosmosu. Kad pripildytų šią šventovę gerosios energijos, žmonės mėgaujasi meile.
Rytiečiai mano, kad mylintis negali dominuoti vien tik vyras ar moteris. Meilės žaisme šios energijos susimaišo. Per menstruacijas čia ne tik nedraudžiama mylėtis, bet netgi skatinama, mat manoma, kad moteriška energija tuo metu pasiekia apogėjų.
Indams aukščiausia vertybė yra sugebėjimas patenkinti savo partnerę, nes tai jiems - kelias į Dievą. Tikslas - pasinaudoti moters skleidžiama energija, todėl rytiečiai, ypač indai, stengiasi kuo geriau pažinti savo partnerę, domisi jos dvasiniu pasauliu bei iki smulkmenėlių išstudija kūną, erogenines zonas.

Išaukštinta nekaltybė

Ilgą laiką panašaus požiūrio į seksą laikėsi ir kinai. Tačiau daosizmą pakeitė konfucionizmas, pasikeitė ir požiūris į meilę. Konfucionizmas plačiai paplitęs ir Japonijoje. Šis mokymas griežtai atskyrė lytis, propagavo stiprią matriarchalinę šeimą, išugdė neigiamą požiūrį į kūną ir kūniškumą. Seksas prarado pradinę reikšmę.
Rytų šalyse didelį dėmesį imta skirti nekaltybei. Tik vyrai ir moterys čia gavo skirtingas teises. Vaikinukai nekaltybę praranda su vyresnėmis ir patyrusiomis moterimis - giminaitėmis, vyresniųjų brolių žmonomis. Kraujomaiša pateisinama sakant, kad "niekas nevyksta už giminės ribų". Merginos Indijoje iki vestuvių privalo išlikti nekaltos, kitaip visai giminei užtraukia didžiulę gėdą.

Vienintelė poza - misionieriaus

Korane rašoma, kad Alachas sukūrė ne tik orą, žemę ir vandenį, bet ir sėklą. Todėl arabų šalyse visada į seksą buvo žiūrima pozityviai. Patriarchališkose arabų gentyse moterų padėtis visada buvo šiek tiek žemesnė nei vyrų. Tačiau moterį vis tiek gerbė už grožį, patrauklumą ir sugebėjimą žavėti vyrą. Moterys islamo pasaulyje vis dar nešioja uždarus drabužius, nedirba ir labai rūpinasi savo grožiu. Net ir menkiausias plaukelis ant arabės kojų byloja apie baisų nevalyvumą. Arabės nešioja daug papuošalų, jų nenusiima netgi eidamos miegoti. Teigiama, kad mylimiausioji Mohamedo žmona Aiša yra sakiusi, jog "moteris - tai vyro lėlė".
Trejybė vyras-moteris-Alachas aiškinama taip: vyras siekia Dievo, moteris - vyro. Todėl Mohamedas mokė savo pasekėjus niekada neįžeisti savo moters, nenaudoti prieš ją jėgos. Islamo šalyse dar ir dabar bijoma moterų, kurios yra valdingos ir dvasiškai stipresnės už vyrą, mat jos gali "paimti valdžią". Todėl ir poza "moteris viršuje" čia yra nepriimtina. Jei moteris demonstruoja aktyvumą, ji laikoma "pavojinga sveikatai". Musulmonėms vienintelė priimtina - misionieriaus poza, kai vyras ant viršaus. Koranas taip pat nepritaria aktui, kai į Mekos pusę nukreipta galva arba sėdynė. Nuo šių normų nukrypstantys aktai laikomi pasibjaurėtinais.
Daugelis musulmonų porų mylisi visiškoje tamsoje. Ramadano metu draudžiama mylėtis tol, kol nusileidžia saulė. Arabiškame pasaulyje didelis dėmesys taip pat skiriamas nekaltybei. Vestuviniai papročiai reikalauja, kad jaunikis per sutuoktuvių ceremoniją atimtų merginai nekeltybę ir atneštų vestuvininkams parodyti sukruvintą paklodę kaip įrodymą, kad jaunoji buvo skaisti mergelė.
Čia nepriimtini nesantuokiniai ryšiai. Jauna pora, norinti kartu gyventi iki vestuvių, gali reikalauti laikinosios santuokos. Tik taip jie gali santykiauti nenusižengdami islamo įstatymams.

Afrikoje - nevaržomas seksas

Afrikiečių jausmai ir asmeninis gyvenimas apipintas įvairiausiais religiniais papročiais. Tačiau gyvendami natūralioje gamtinėje aplinkoje seksą jie irgi visada priimdavo natūraliai. Daugelyje genčių nėra tokių sąvokų kaip "seksualinis susilaikymas", "kuklumas" ir "gėda". Savo kūną afrikiečiai pažįsta geriau nei europiečiai. Ir netgi sugeba gamtoje rasti kontraceptinių priemonių, kurios niekuo nenusileidžia nuo fabrikinių.
Šie gamtos vaikai neturi uždraustų pozų kaip kad krikščionys ar musulmonai. Europiečių seksologai iki šių dienų nesėkmingai bando išsiaiškinti, kodėl juodaodžių organai tokių didelių gabaritų. Kol kas apsiribojama paaiškinimu, kad šiltųjų kraštų gyventojai yra apskritai karštesni, todėl ir jų erekcija stipresnė.
Afrikos tradijos mums, europiečiams, sunkiai suvokiamos. Kai kuriose gentyse dažnai yra puolama į kraštutinumus. Nors masturbacija toleruojama, tačiau labai neigiamai žiūrima į oralinį seksą. Labai griežtai baudžiama už kraujomaišą. Kai kuriose gentyse persekiojami homoseksualistai.
Daug kur labai populiarus ir lytinių organų apipjaustymas. Ypač skausmingą procedūrą turi iškęsti paauglės merginos, kai joms šalinamas klitoris. Klitorį turinti moteris laikoma "nešvaria", mat ji yra seksualesnė nei apipjaustyta kaimynė. Ši žvėriška tradicija jau baigia išnykti, tačiau kai kuriose vietovėse vis dar gaji.

Darbas - atimti nekaltybęAfrikoje didelis dėmesys skiriamas jaunuolių nekaltybei. Pietų Afrikoje akylai ir reguliariai tikrinama mergaičių skaistybė. Tos, kurios dar nesimylėjo, gauna tai patvirtinančias pažymas. Kai kuriose kitose Afrikos šalyse yra priešingai - nekaltoms merginoms griežtai draudžiama tekėti. Po kaimus keliauja vyrai, kurių pareiga - atimti nekaltybę. Tai jiems yra tiesioginis darbas. Kartais nekaltybė atimama viešai, šventės, kurioje garbinami įvairūs meilės dievai, metu.Afrikoje praktikuojama gausybė įvairių užkalbėjimų, ritualų. Pavyzdžiui, Zambijoje atliekamas lytinio apsivalymo ritualas. Čia tikima, kad, mirus vyrui, jo brolis, pusbrolis ar kitas artimas giminaitis turi atlikti lytinį aktą su našle, nes kitaip velionio dvasia sugrįšianti ir persekiosianti šeimą.Kai kuriose Afrikos šalyse moterys mokomos praktikuoti "sausąjį" seksą: džiovinta vaisiaus žievė įterpiama į makštį, kad sugertų išskyras ir padidintų trintį. Esą, taip vyrai patiria didesnį malonumą. Pačioms moterims šis metodas yra skausmingas, pažeidžia lytinius organus ir padeda plisti ŽIV infekcijai.Urbanizacijos procesas, moterų emancipacijos plitimas koreguoja kai kurias tradicijas. AIDS epidemija taip pat šiek tiek pakoregavo Afrikos seksualinius papročius. Anksčiau afrikiečiai nepripažindavo jokių apsaugos priemonių. Dabar dvasininkai patys siūlo naudoti prezervatyvus ir tarsi abėcėlės moko abstinencijos ir ištikimybės.

Žymos: seksas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Dangaus kūnai:Saulė šiandien teka 06.28, leidžiasi 18.28. Dienos ilgumas - 12.00.Šiandien -...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

AVINAS Ši savaitė bus darbinga ir pralėks beveik nepastebimai. Turėsite galimybių...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Dangaus kūnai:Saulė šiandien teka 06.33, leidžiasi 18.24. Dienos ilgumas - 11.51.Šiandien -...

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Knygnešio dieną pagerbiami draudžiamosios spaudos gabentojai iš Prūsijos bei jos skleidėjai Lietuvoje.Po...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Teismo verdiktas: "Branda LT" padarė pažeidimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Kilusį ginčą dėl didžiausio vienu metu leidžiamo laikyti atliekų kiekio laimėjo Klaipėdos...

Jaunajai kartai - sunkiaatlečių treniruotės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sunkiosios atletikos centre verda gyvenimas - čia nuolat stovyklauja įvairių Lietuvos...

"Gintaro" plaukikams - per 30 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai skynė pergales Rygoje (Latvija), Alytuje ir Klaipėdoje...

Trys priežastys, kodėl lietuvių laukia sotesni metai nuotrauka, foto

Ūkis, Banko „Luminor“ ekonomistai antradienį paskelbė gerinantys Lietuvos ekonomikos augimo prognozę....

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...