Rugpjūtį - Saulės ir Mėnulio užtemimai


2018 m. rugpjūčio 21 d. 00:14 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Rugpjūtį - Saulės ir Mėnulio užtemimai

Tiek Saulės, tiek Mėnulio užtemimai visais laikais jaudimo žmoniją. Senovės graikai savo gyvenimą susidėliodavo orientuodamiesi į užtemimus.

Indijoje buvo manoma, kad užtemimo metu Saulę ir Mėnulį praryja gyvatės. Slavai užtemimus laikė kovos tarp gėrio ir blogio periodu. Buvo tikima, kad užtemimo metu Saulę ir Mėnulį puola tamsios jėgos. Ukrainiečiai stačiatikiai tikėjo, kad tai yra metas atgailauti ir išsivalyti savo nuodėmes. Evangelijoje pagal Luką aprašomas Saulės užtemimas, prasidėjęs prieš Kristaus mirtį.

Taigi senosios civilizacijos pakankamai žinojo ir gana gerai orientavosi tokio pobūdžio įvykiuose. Mes tik iš naujo atrandame, stebime, analizuojame tai, kas mūsų proproprotėvių buvo sukaupta.

Mokslas, iki šiol ignoravęs astrologų nuomonę, pamažu vis labiau atkreipia dėmesį į dangaus kūnų įtaką materialiam pasauliui, o ypač gyviems organizmams.

Prancūzų ekonomistas 1954 m. Morisas Alle, stebėdamas švytuoklės judėjimą, atkreipė dėmesį, kad užtemimo metu ji pradėjo judėti greičiau nei įprasta. Šis reiškinys ir pavadintas Alle efektu. Naujausi olandų mokslininko Kris Duifa tyrimai patvirtina šį reiškinį, tačiau paaiškinti jo negali.

Astrofizikas Nikolajus Kozirevas net neabejoja, kad užtemimai veikia žmones. Laiko laukas transformuojasi: Saulės užtemimo metu sumažėja laiko tankis, o Mėnulio užtemimo metu - padidėja.

Rusijos medikų tyrimai parodė, kad Saulės užtemimų metu padidėja arterinis spaudimas, susiaurėja kraujagyslės. Tai ypač liečia hipertonikus ir sergančiuosius širdies kraujagyslių ligomis.

Beje, popiežiaus Pauliaus II mirtis irgi sutapo su Saulės užtemimu. Princesės Dianos žūtis taip pat buvo paženklinta Saulės užtemimu.

Artėjantis rugpjūčio mėnuo - vienas iš sunkiausių periodų šiais metais. Bus daugiau įtampos, sumaišties.

Šį mėnesį bus du užtemimai: rugpjūčio 1 dieną 13 val. 22 min. vietos laiku - visiškas Saulės užtemimas, o 17 d. 00 val. 11 min. - dalinis Mėnulio užtemimas.

Saulės užtemimas vyks 10 Liūto griaunančiame laipsnyje (kuris simbolizuoja puikybę, pesimizmą, nusivylimą savo kūrybinėmis galiomis). Taigi žmonėms, kuriems yra būdingos Liūto blogosios savybės (savęs išaukštinimas, itin stiprus ego, arogancija) tai bus jų gabumų, talentų patikrinimo metas.

Šis užtemimas daugiau paveiks ryškias asmenybes, būnančias dėmesio centre, scenoje, užsiimančias kūrybine veikla, vadovus. Žinoma, palies tuos, kurių Saulė, Mėnulis ar ascedentas yra Liūto ženkle.

Užtemimo periodas yra didesnės energetinės įtampos laikas. Jo metu sklindantis kosminių bangų laukas greičiau išbalansuoja mūsų psichiką.

Dauguma astrologų pataria užtemimo metu būti budresniems. Visi įvykiai įgyja fatališkumo atspalvį. Statistika rodo, kad užtemimo metu padaugėja avarijų, nelaimingų atsitikimų. Todėl reikėtų labiau sukoncentruoti dėmesį. Labiau reikėtų pasisaugoti sergantiesiems chroniškomis ligomis, tiems, kurių silpna imuninė sistema.

Tačiau užtemimai taip pat gali atverti ir naujas perspektyvas tiek dalykiniuose, profesniuose, tiek asmeniniuose santykiuose. Čia tiktų pavartoti posakį iš Biblijos: "Kas turi, tam dar bus duota, kas neturi ar mažai turi, - iš to bus atimta." Astrologine kalba jį būtų galima perfrazuoti taip: jei esi fiziškai, emociškai, mentališkai ir dvasiškai silpnas, - būk budrus. O jei jautiesi visais šiais aspektais stiprus, - eik į priekį, pasiimk iš Visatos dar daugiau: daugiau galimybių, daugiau sėkmės, daugiau talentų.

Ką šis Saulės užtemimas žada kiekvienam zodiako ženklui?

AVINUI suaktyvins meilės, kūrybos, vaikų sritį.

JAUTIS turės atkreipti dėmesį į šeimos, gyvenamosios vietos reikalus, santykius su tėvais, šeimos nariais.

DVYNIUI taps aktualu mokslai, kelionės, giminystės santykis.

VĖŽIUI taps svarbūs finansiniai reikalai.

LIŪTUI reikia dėmesį sutelkti į savo asmenybę, talentus, silpnybes.

MERGELEI pravartu daugiau laiko skirti savo pasąmonei, dvasiniam aspektui.

SVARSTYKLĖMS reikėtų pasieškoti naujų draugų, naujų perspektyvų.

SKORPIONUI - susitelkimas į karjerą, profesinius reikalus.

ŠAULIUI suaktyvės sritys, susijusios su išsilavinimu, užsienio reikalais.

OŽIARAGIUI - vertybių perkainojimo laikas.

VANDENIUI taps aktuali partnerystė, vedybos.

ŽUVIMS - profesiniai reikalai, sveikata.

Bendros rekomendacijos

Tris dienas iki ir po užtemimo patartina nepersivalgyti,atsisakyti mėsos, alkoholio. Daugiau laiko pabūkite gamtoje, venkite minios, atleiskite ir patys atsiprašyti tų, kuriuos įskaudinote. Šiuo metu į erdvę yra generuojamos ilgalaikės mentalinės programos, kurios gali ypač stipriai paveikti mūsų pačių sėkmės kodus.

Dažniau šypsokimės vieni kitiems.

Violeta Liaugminienė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Astrologinė prognozė rugpjūčio 20-ajai, pirmadieniui:AVINAS. Dėl savo gabumų arba gero kolektyvo su...

Pirmadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Sužinokite, ką Jums žada žvaigždės - astrologinė prognozė kitai savaitei, rugpjūčio 20-26...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Dažnai manoma, kad jūros druska ir iškastinė akmens (vadinamoji stalo) druska, -...

Jūros druska. Faktai ir mitai nuotrauka, foto

Astrologinė prognozė rugpjūčio 19-ajai, sekmadieniui:AVINAS. Būtų gerai, kad šią dieną praleistumėte nekasdieniškai,...

Sekmadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Karklės festivalis - chaosas suvaldytas? nuotrauka, foto

Klaipėda, Savaitgalį praūžusiame muzikos, laisvės, gamtos ir jūros festivalyje "Karklė Live Music Beach...

Slengiškiai siekia prisijungti prie Klaipėdos nuotrauka, foto

Klaipėda, Iniciatyvūs slengiškiai, siekiantys prijungti Slengių gyvenvietę prie Klaipėdos, ėmėsi realių veiksmų. Pirmadienį...

Savižudybių prevencija: ko stinga Telšiuose ir Tauragėje? nuotrauka, foto

Lietuva, Higienos instituto duomenimis, nors pastaraisiais metais Lietuvoje mažėja savižudybių, tačiau 22 savivaldybėse...

Netekome Aleksandro Žalio nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienį staiga mirė Klaipėdos universiteto dėstytojas, literatūros kritikas, universiteto pirmojo Senato pirmininkas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 6 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...