2020 m. rugsėjo 22 d. 14:39 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Pratimas laimei asmeniniame gyvenime treniruoti

(1)

2020-08-05, 22:35

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Pratimas laimei asmeniniame gyvenime treniruoti nuotrauka, foto

Svarstymas © 123rf.com

Reklama

Kaip tikina psichologai, visus savo kompleksus, bendravimo su partneriu modelius, elgsenos stereotipus mes atsinešame iš vaikystės, perimame iš savo tėvų, jų santykių

Toliau pateikiamas pratimas yra gana veiksmingas. Iš dalies jis atstoja psichoterapijos seansą. Iš pradžių apdorojami santykiai su motina, paskui – su tėvu. Geriausia tai daryti ne tuo pat metu, o po 1–2 savaičių pertraukos.

Pratimą rekomenduojama atlikti raštu, nors galima ir mintyse. Skirkite sau valandėlę laiko. Svarbu, kad jūsų tuo metu niekas neblaškytų.

Pratęskite šias frazes, tačiau mažiausiai po šešis kartus kiekvieną.

1. Miela mama! Aš su dideliu džiaugsmu prisimenu, kaip....

2. Miela mama! Aš gailiuosi, kad...

3 .Miela mama, aš pykstu ant tavęs už tai, kad...

4. Miela mama, prašau tavęs...

5. Miela mama! Dėkoju tau už tai, kad...

Po savaitės ar poros, kai pasijusite pasiruošę, pakartokite tą patį, tik šį kartą kreipdamiesi į tėvą.

Šis pratimas padeda priimti tėvus tokius, kokie jie yrai. Ir išreikšti užslopintus jausmus jiems. Dėl savo laimės ir meilės, ir karjeros srityse būtina susitaikyti su savo tėvais ir priimti savo šeimos istoriją. Juk jūs vis tiek nieko negalite joje pakeisti.

Kaip priimate kaip faktus viską, kas sunkaus buvo šeimos istorijoje, tai automatiškai priimate ir viską, kas buvo gera. Vaizdingai tariant, negalima nusipirkti tik gero namo, atsisakant prastos kanalizacijos jame. Parduodama viskas. Jūs galėsite vėliau patys kažką perdaryti ir palikti savo vaikams jau pagerintą variantą.

Reklama

 

Dėkingumas kaip permainų į gerą šaltinis

Sunkiausia vaikui, kuris išgyveno didelių buities sunkumų, būti dėkingam už tai savo tėvams. Jam apskritai sunku būti dėkingam už kažką, net ir labai gerą.

Dėkingumą savyje reikia ugdyti. Iš pradžių galima tai daryti mechaniškai, o paskui tarytum išsitreniruoja „raumuo“, atsakingas už „Ačiū“, siela pradžiunga ir subręsta vaisiai.

Vokiečių psichologai sukūrė pratimą, kurį pavadino „Dėkingumu savo gyvenimo aušroje“. Kaip jis atliekamas? Pirmiausia reikia įsivaizduoti motiną, paskui tėvą ir ištarti jiems toliau pateikiamą tekstą. Šis tekstas gali būti tarytum savotiškas diagnostikos instrumentas.

Jeigu kuri nors frazė sukelia jums atmetimo reakciją ar skausmingas emocijas, vadinasi, būtent čia slypi žaizdelė – čia yra sielos uždegimo vieta.

Reklama

Ne kiekvienas žmogus sugeba iškart atlikti šį paprastą pratimą. Mat jis gali padaryti perversmą sąmonėje ir gyvenime. Reikia vidinių jėgų ir nusiteikimo permainoms, kad iš tikrųjų tai padarytume.

„Miela mama, aš priimu viską, ką tu duodi man, absoliučiai viską, nepriklausomai nuo to, su kuo tas būtų susiję. Aš priimu viską už tą kainą, kurią sumokėjai tu ir kurią tai kainuoja man.

Aš iš to ką nors dar sukursiu tavo džiaugsmui. Tai nebuvo beprasmiška. Aš tvirtai laikau tavo dovanas ir branginu jas. Jeigu bus įmanoma, perduosiu jas toliau, kaip tu perdavei jas man.

Aš priimu tave kaip savo motiną, o tu gali turėti mane kaip savo vaiką. Tu esi ta, kuri man reikalinga, o aš esu tas vaikas, kuris reikalingas tau. Tu didelė, o aš maža (mažas). Tu duodi, o aš imu, miela mama. Aš džiaugiuosi, kad tu priėmei tėtį. Jūs abu – tie, kurie man reikalingi. Tik jūs.“

Po to tą patį tekstą skirkite tėvui.

„Mielas tėti aš priimu viską, ką tu duodi man, absoliučiai viską, nepriklausomai nuo to, su kuo tas būtų susiję. Aš priimu viską už tą kainą, kurią sumokėjai tu ir kurią tai kainuoja man.

Reklama

Aš iš to ką nors dar sukursiu tavo džiaugsmui. Tai nebuvo beprasmiška. Aš tvirtai laikau tavo dovanas ir branginu jas. Jeigu bus įmanoma, perduosiu jas toliau, kaip tu perdavei jas man. Aš priimu tave kaip savo tėvą, o tu gali turėti mane kaip savo vaiką. Tu esi tas, kuris man reikalingas, o aš esu tas vaikas, kuris reikalingas tau. Tu didelis, o aš maža (mažas).

Tu duodi, o aš imu, mielas tėti. Aš džiaugiuosi, kad tu priėmei mamą. Jūs abu – tie, kurie man reikalingi. Tik jūs.“

Vokiečių psichologai tvirtina, kad tiems, kuriems pavyksta priimti savo tėvus, gyvena santarvėje su savimi. Tai reiškia, kad jie yra tokie, kokių reikia, ir tokiais jaučiasi, rašo „Econet“.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-08-06   10:39

IP: 141.101.104.173

Vardas..Brianas Günteris Haugenas
Gyvena ..... Šiaurės Reinas-Vestfalija
Profesija ...... verslininkas
Paskolos suma .... 250 000 €
Paskolų palūkanos .... 1 proc.
Religija: katalikybė
Mano el. Paštas kiekvienai arkliai; [email protected]

Buvo sakoma, kad gyvenimas iš tikrųjų gali džiaugtis tik tuo atveju, jei jau buvo kančia ir skausmas. Džiaugiuosi ir esu dėkinga savo „Mizuho Bank“, Ltd. Diuseldorfo filialas gavo 250 000 eurų paskolą į banko sąskaitą. Ar esate vyras ar moteris, kurie kreipėsi dėl paskolos ir buvo atmesti jūsų banko? Šiandien noriu jums pasakyti, kad galite gauti paskolą iš geriausios internetinės bendrovės ir jums nereikia užpildyti daug dokumentų, be to, jų palūkanų norma yra gera - 1%. Mane su AASIMAHA ADILA PASKOLOS KOMPANIJA supažindino draugas, gavęs iš jų paskolą. Man reikėjo grynųjų pinigų ir nuėjau į savo banką. Jie man pasakė, kad dėl blogo kredito nebuvau kvalifikuotas gauti paskolą ir kad banko palūkanos buvo aukštos. Dabar esu laiminga, nes galiu kurti savo svajonių verslą. Mano mokėjimas prasidės netrukus. Nustokite švaistyti laiką komercinių bankų su didelėmis palūkanų normomis ir pasinaudokite AASIMAHA ADILA AHMED PASKOLOS FIRMA, kad gautumėte savo paskolos lėšas. Jūs labai greitai gaunate patvirtintas paskolas ir kredituojate sąskaitą tą pačią paraiškos pateikimo dieną. Ne, dalyvaujama per daug procesų ir procedūrų, kaip tai daroma bankuose. Paskolas teikianti įmonė nežino, kad dalinuosi šia gera žinia. Su jais galite susisiekti el. Paštu.
Kreipkitės dabar ..... ([email protected])
Mano el. Paštas kiekvienai arkliai; [email protected]

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Dangaus kūnai: saulė teka 7.04 val., leidžiasi 19.16 val. Dienos ilgumas 12.12...

Rugsėjo 22-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Dangaus kūnai: saulė teka 7.03 val., leidžiasi 19.19 val. Dienos ilgumas 12.16...

Rugsėjo 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Judrioje sankryžoje - automobilių kaktomuša nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien apie 12 valandą Minijos ir Agluonos/Varnėnų gatvių sankryžoje susidūrė BMW ir...

V. Šapoka: Lietuvai gali tekti didinti mokesčius nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl koronaviruso krizės augant valstybės skolai, ateityje gali tekti  didinti kai kuriuos...

Dėl avarijų klaipėdiečiai kaltina neveikiančius šviesoforus nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdiečiai jau ne pirmą kartą skundžiasi dėl neveikiančio šviesoforo gana judrioje I....

Padidėjęs kūno plaukuotumas gali signalizuoti apie endokrininius sutrikimus nuotrauka, foto

Sveikata, Padidėjęs kūno plaukuotumas ne tik gadina bendrą estetinį vaizdą, bet ir gali...

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 46 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...