2019 m. gegužės 23 d. 20:43 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Kodėl mes kenčiame santykiuose?

Kodėl mes kenčiame santykiuose? nuotrauka, foto

© Pixabay

Geri, malonūs, džiaugsmo kupini dviejų žmonių santykiai, kurie padeda vystytis abiem, šiais laikais, kaip ir visais kitais, yra didelė retenybė. Deja, kur kas dažniau pasitaiko partnerių, kurie kenčia vienas kitą dėl kokių nors tikslų arba gyvena pagal tam tikrą pasikartojantį scenarijų.

Pasitaiko ir tokių, kurie reguliariai skiriasi arba gyvena susidėję ir nuolat keičia partnerius. Ir tokių, kurie seniai nusivylė ir pasirinko būti vieniši ir laisvi. Kas nulemia tas kančias ir nepasitenkinimą santykiais?

Pagrindinės ir dažniausiai pasitaikančios nelaimingų santykių priežastys

1. Pasirinkote partnerį nesąmoningai, aistringai įsimylėję arba dėl keistai susiklosčiusių aplinkybių. Manėte, kad likimas lėmė... Kaip kine.

Jūs susijungėte kaip du dėlionių elementai ir dabar pagal slaptą grafiką pakaitomis kankinate vienas kitą. Gyvenate pagal šeimos scenarijų, pagal tėvų stereotipinį scenarijų ir elgiatės su partneriu taip, kaip su jumis kadaise elgėsi jums artimi suaugusieji.

Paanalizavę galite pastebėti, kad jūsų santykiai vyksta cikliškai, svyruoja kaip sūpuoklės: tai viskas blogai, tai normalu. Tačiau kiekvienas blogasis etapas tampa vis emocionalesnis ir ilgesnis.

2. Jūsų vertybės skiriasi. Kiekvienas kovojate už savas. O kurti naujų, bendrų nenorite, stengiatės per konfliktus įrodyti savo tiesą. Jūs iš tiesų esate įsitikinę, kad tiksliai žinote, kai yra geriausia.

3. Jūsų santykiai priklausomi. Priklausomybė abipusė. Nė vienas iš jūsų nėra vientisa asmenybė, esate tik dvi puselės.

Jūsų santykius galima apibūdinti frazėmis „Aš be jo (be jos) negaliu, mes visada turime būti kartu“, „Mes – dvi pusės“, „Jis be manęs pražus“ ir pan.

Jūs tiksliai žinote, ko jam (ar jai) reikia ir ką jis (arba ji ) jaučia. Jūs atsakingi už viską ir veikiate partnerio nuotaikas, o jis – jūsų.

4. Jūs nesivystote ir nerealizuojate savo potencialo, o tik taikotės prie partnerio ar draugų. Jūs nesakote, kas jums svarbu, ir nedarote to.

Jums blogai, o partneris nenujaučia, nepastebi ir nebando gelbėti jūsų savo elgesiu. Stebuklai nevyksta.

5. Jūs nemokate kurti santykių, nors judviem galėtų pavykti. O mokytis nenorite. Manote, kad partneris turi jus mylėti tokius, kokie esate. Bet taip neišeina.

Kiekvieną išvardytą priežastį patartina panagrinėti, suvokti ir pasistengti ją pašalinti. Jeigu kuris nors punktas ypač tinka jums, reikia su juo rimtai padirbėti. Juk laikas bėga, praraja tarp jūsų vis gilėja. O šis laikas yra vertingiausias jūsų realaus gyvenimo laikas.

ALFA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą iškilmingai paminėti Nerijaus Juškos baleto...

Skraidyti scenoje širdimi nuotrauka, foto

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Vasara, Paskelbta prieš 21 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 2 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...