2019 m. vasario 22 d. 07:47 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Klubo zvejams.lt šventė Kintuose

Klubo zvejams.lt šventė Kintuose  nuotrauka, foto

Lyg koks feniksas iš pelenų nusprendė prisikelti internetinis portalas zvejams.lt...

Pirmas internetinis portalas, kažkada buvęs labai populiarus tarp žvejų. Ne tik dėl to, kad buvo ilgą laiką vienintelis. Įdomus buvo tinklalapis, operatyvus ir informatyvus. Paskui staiga susirgo ir numirė... Na, visai nenumirė, tačiau kvėpuoti buvo nustojęs. Atseit koma. Tai štai atėjo laikas, kai tinklalapis vėl pradeda atsigauti ir bandys atsikovoti turėtas pozicijas tarp žvejų.

Šia proga tinklalapio reanimacinė iniciatyvinė grupė surengė naujai kuriamam zvejams.lt klubui šventę - varžybas Kintų tvenkiniuose. Šventė kaip šventė... buvo dailių merginų, muzikos, žaidimų. Viso šito mes su kolega Pauliumi beveik nematėme, nukurnėjome prie trisdešimt neatsimenu kažkelinto tvenkinio į varžybas. Paulius teisėjavo, aš vaidinau žurnalistą ir fotografą.

Žmonių varžybose susirinko ne taip jau ir daug, bet visi nusiteikę kovingai. Tingaus gaudymo stiliaus atstovai dugninėmis ir plūdinėmis gaudė karpiukus, o šmirinėti po krūmus mėgstantys spiningautojai išsilakstė aplink tvenkinį paganyti lydekų.

Tingiesiems sekėsi kur kas geriau. Pasišėrę savo sektoriuose po truputį pradėjo traukti karpiukus. Nedidelius tokius, visai "buratinus", bet traukė. Tuo metu spiningautojai rūgščiomis fizionomijomis po truputį grįžinėjo tuščiomis. Lydekos ir kitokie plėšrūs vandens padarai atsuko žvejams uodegas. Karpininkai dirbo savo darbą ir reguliariai traukė "buratinus". Smagiai plūdine su 0,1 mm pavadėliu karpiukus į krantą traukė žvejys, turintis didžiulį stažą, "Žūklės" žurnalo redaktorius Ričardas Adamonis. Taip bežaisdamas su tuo voratinkliniu valeliu, prisižaidė iki 3 vietos. Senas arklys, taip sakant... valo netraukinėja. Galų gale apsukęs kokius 3 ratus aplink tvenkinį grįžo vienas iš spiningautojų su daugiau kaip 3 kg sveriančiu karpiu. Tokia ne visai spininginė žuvis, bet jei jau pakliuvo, tai buvo pasverta. Tai buvo didžiausias karpis, pagautas tą dieną. Be to, jis vienas svėrė daugiau už 4 pirmos vietos karpius. Varžybos truko neilgai ir po svėrimo paaiškėjo, kad III vietą sugavęs 4 karpiukus, kurie svėrė 2,5 kg, užėmė Ričardas Adamonis. II vietoje liko Juozas Kelmelis su 2,88 kg. Nugalėjo ir pagrindinį prizą - guminę valtį gavo Tadas Žiupka, sugavęs 3,06 kg žuvies. Didžiausią karpį spiningu sugavęs Marius Janulis buvo įvertintas atskiru prizu.

Po varžybų buvo skani žuvienė. Po žuvienės varžybų prizininkai buvo apmėtyti kiaušiniais. Tokia atrakcija, kad labai nesipūstų. Kas buvo po to, nežinau... pasukau link namų. Manau, zvejams.lt apie šventę rasite daugiau.

Ką gi... tikėsimės, kad zvejams.lt atsigaus, taps toks pat informatyvus ir prieinamas kiekvienam žvejui. Kuo daugiau informacijos šaltinių - tuo geriau visiems žvejams. "Vakarų ekspreso" žvejų puslapis sveikina zvejams.lt tinklalapį grįžus į šeimą.

"Baltijos menkė - 2008"

Šiemet kartu su Palangos vasaros sezono atidarymu ir vėl su dideliu trenksmu vyks šou programa.

Jau antri metai iš eilės laivybos sezono atidarymo šventė "Baltijos menkė" įtraukta į Palangos vasaros sezono atidarymo programą. Matyt, taip ir liks ateityje. Nieko nuostabaus, "Baltijos menkė" - vienas iš įspūdingiausių renginių sezono atidarymo programoje. Įspūdingi kateriai, įspūdingi laimikiai, įspūdingas renginys ant krantelio likusiems ir aplink žioplinėjantiems piliečiams. Kaip visada - koncertas, kaip visada - šmaikštūs vedėjai. Žaidimai vaikams ir suaugusiems, prizai, dovanos, staigmenos. Gegužės 17 dieną jau nuo 12 valandos dienos Palangoje, prie gelbėjimo stoties, galėsite smagiai pasiausti. Bus ko valgyti ir kuo užsigerti, bus iš ko pasijuokti ir į ką pažiūrėti. Vedėjai kaip visada etatiniai - Myndė ir Arūnas. Užsukit - nepasigailėsite.

"Ryobi" "Proskyer nose power"

Gegužė - pats laikas gaudyti didžiąsias plekšnes nuo kranto. O tam reikia specifinių žaisliukų...

Gaudant plekšnes nuo kranto reikia sugebėti toli užmesti. O tam reikia ir geros aparatūros. Kas yra jūrinis "Surf" kotas - žino jau daugelis žvejų. Mūsų, rašančių apie žvejybą nuo jūros krantelio, pastangomis tų specifinių šakalių paplūdimiuose vis daugiau. Ritė - taip pat labai svarbus organas šitam reikale. Ne mažiau svarbus už kotą. Gera ritė gali prie metimo pridėti keliolika ar net keliasdešimt metrų. Gerų ričių parduotuvėse yra. Pavyzdžiui, "Daiva". Puiki jūrinė ritė. Bet kaina irgi aukšta. Ne kiekvienas žvejys gali sau leisti tokią prabangą. "Ryobi" ritė "Proskyer" - puikus kompromisas. Pagaminta specialiai jūrinei žūklei, nebijo sūraus vandens, turi "super long cast" tipo būgnelį, kurį būgneliu pavadinti liežuvis neapsiverčia... Į jį telpa 200 metrų 0,4 mm valo. Daugiau nei pakankamai, nes paprastai storesnio nei 0,35 mm valo žvejai nenaudoja. Yra antras, atsarginis, būgnas, į kurį galima susivynioti kitokį, pavyzdžiui, karpių žūklei skirtą valą. Įspūdinga yra ritės jėga. Rite "nepumpuojant" galima be baimės traukti 12 kg svorį be jokio pavojaus ritės mechanizmui. Be to, dauguma žvejų "Ryobi" pristatinėti nereikia. Kas žvejoja, tas žino, kad tai aukštos kokybės produktas ilgam laikui. O štai ritės kaina tikrai nesikandžioja.

"Big eye"

Šitos sukriukės mano spiningavimo masalų kolekcijoje užima ypatingą vietą. Jos yra kibios beveik visada.

"Spinnex" sukriukė "Big eye" iš pažiūros nėra kažkuo ypatinga. Paprasta sukrė, platus lapelis ir ant jo užklijuotas blynas, imituojantis akį. Nuo to ir pavadinimas - didelė akis. Pigi sukriukė, nesipuikuojanti jokio garsaus gamintojo logotipu. Tačiau jos efektyvumą jau prieš nemažai metų įvertinau asmeniškai. Stovinčiame vandenyje, kanaluose, nedideliuose tvenkiniuose ši sukriukė beveik visada suvilioja didesnę ar mažesnę lydeką. Teko šukuoti vandenį garsių firmų blizgėmis ir nieko nesugavus užsidėti šitą, atrodytų, niekuo neypatingą sukriukę, ir neilgai žaidus užkibdavo koks lydekiokas ar ešerys. Pats negaliu paaiškinti šio fenomeno, gali būti, kad prisideda ir tikėjimas masalu. Bet siūlau pabandyti, gal ir kitiems ši sukriukė bus laiminga.

Orai žūklavietėse

Už sinoptikų prognozių tikslumą galvos nededu. Kitaip jau seniai būčiau be galvos.

Klaipėdoje sinoptikai šiandien ir rytoj iki pietų žada lietų. Karšta nebus, viduryje dienos oras bus apie 11-13 laipsnių. Vėjas pūs iš šiaurės rytų, silpnas. Rytoj po pietų išsigiedrys ir visą pirmadienį bus saulėta. Karšta vis tiek nebus dėl to paties nelemto šiaurės rytų vėjo.

Šilutės rajone oras labai panašus. Šiandien ir rytoj iki pietų lis, paskui švies saulė. Oras bus šiek tiek šiltesnis, iki 17 laipsnių. Vėjas tos pačios šiaurės rytų krypties.

Laukuvos apylinkėse, virš Pykaičių tvenkinių, nustos lyti anksčiau - sekmadienio rytą. Oras bus dar šiltesnis, iki 18 laipsnių, bet vėjas ir vėl tas pats.

Liepojoje rytoj bus geros sąlygos gaudyti plekšnes. Lietus turėtų nustoti ryte, vėjas bus labai silpnas ir sukinėsis tai iš rytų, tai iš šiaurės. Šilumos bus tiek pat kaip Klaipėdoje, iki 13 laipsnių. Labai neblogos sąlygos plekšnių žūklei.

Žvejų puslapis sveikina brangiausius mums žmones - mamas - su jų švente. Sūnūs palaidūnai, nepamirškit mamų per tas žvejybas...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Savo vardadienius šiandien švenčia Dargirė, Dargiras, Darvainas, Darvilas, Darvilė, Darvyda, Darvydas,...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Savo vardadienius šiandien švenčia: Eleonora, Feliksas, Kęstas, Kęsvilas, Kęstutis, Leonora, Lionė, Nora;

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Kaip ir kiekvienam metų laikui AccuWeather.com pateikia 2019 metų pavasario orų prognozę...

Pavasaris ne už kalnų: kokius orus žada Lietuvai ir Europai? nuotrauka, foto

Savo vardadienius šiandien švenčia Butmantas, Butmantė, Butmina, Butminė, Butminta, Butmintas, Butmintė, Konradas,...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Raganų kalne užsimezgė unikali tradicija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ant Raganų kalno Juodkrantėje praėjusį savaitgalį nuvilnijęs šviesų festivalis pranoko visus organizatorių...

Klaipėdoje verda aistros dėl kryžių nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje rengiamasi sutvarkyti Ferdinando aikštę, kur stovi be leidimo pastatyti paminkliniai kryžiai...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Klaipėdos gydymo įstaigose reikalingi pokyčiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje sveikatos apsaugos kokybės lygis Lietuvos mastu yra vienas aukščiausių. Pas uostamiestyje...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 16 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 38 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...