Klaipėdos šokėjų svajonės išsipildymas - pasaulio čempionate

Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo "Saulutė" kolektyvo "Intrus" šokėjai, praėjusią savaitę dalyvavę Tarptautinės šokių organizacijos (IDO) oficialiame hiphopo, "electric boogie" ir "breakdance" čempionate, apdovanojimų ceremonijos metu sunkiai suvaldė ašaras. Ne nusivylimo, o laimės - skelbiant prizininkus čia keliskart skambėjo "Tautiška giesmė".

Vokietijos vakaruose, Bochumo mieste, vykusiame čempionate dalyvavo apie 3000 dalyvių iš 35 šalių. Vienai šaliai kiekvienoje kategorijoje galėjo atstovauti iki 5 kolektyvų arba solo artistų.

Į renginį važiavo ir septyni jaunieji klaipėdiečiai, kuriems sekėsi puikiai: bendrojoje įskaitoje su vienu aukso, vienu sidabro ir dviem bronzos medaliais jie užėmė dešimtąją vietą.

Šeši "Intrus" šokėjai buvo išsikovoję teisę atstovauti Lietuvai solinių hiphopo pasirodymų kategorijoje.

Pirmąją dieną vyko solinės varžybos. "Intrus" berniukai, pasirodę iš viso 69 konkurentų būryje, neliko nepastebėti: Romanas Andrejevas užėmė 27 vietą, Lietuvos hiphopo vicečempionas Armandas Vaičikauskas - 13-ąją.

Šalies čempionas Kristupas Mažeika iškovojo 3 vietą, nusileidęs tik dviem konkurentams - Rusijos bei Pietų Afrikos Respublikos atstovams. Anot vadovo, tai - fantastiškas rezultatas, kurio nėra pasiekęs niekas Lietuvoje.

"Didžiausias džiaugsmas - kad visi mūsų vaikai "apšoko" Europos čempioną daną, kuris iškrito jau po antrojo turo", - sakė M. Lekauskas.

Klaipėdietė R. Damašiūtė mergaičių solo hiphopo kategorijoje laimėjo 2 vietą.

Kitą dieną vykusiose "electric boogie" - "robotukų šokių" - kategorijoje dalyvavo iškart trys "Intrus" duetai. Ir visi trys tapo rungties finalininkais.

R. Damašiūtė ir Gintarė Vidmantaitė užėmė 6 vietą, A. Vaičikauskas ir K. Mažeika - 3-iąją, o Kristijonas Gukauskas ir R. Andrejevas, ligi šiol negalėję pasigirti tokiais pasiekimais, šovė į viršų ir pelnė auksą, antroje vietoje palikę daugkartinius pasaulio ir Europos čempionus.

"Pergalės nenutinka staiga. Šiuo atveju tai visų devynerių metų - tiek gyvuoja "Intrus" kolektyvas - įdirbis. Po Naujųjų metų mūsų vaikai pereis į kitą - "junior" - kategoriją. Tai - dar vienas iššūkis, nes reikės siekti aukščiau iškeltos kartelės", - sakė M. Lekauskas.

Birželį jaunieji klaipėdiečiai apšildė kojas Nyderlanduose vykusiame Europos hiphopo čempionate - čią iškovojo du sidabro ir trys bronzos medalius.

Po įspūdingų laurų, pelnytų solinių pasirodymų metu, šokėjų laukia komandiniai iššūkiai: lapkričio pradžioje jie ketina dalyvauti pasaulio "streetdance show" čempionate Ukrainoje. Čia, planuojama, pasirodys tiek "Intrus" vaikų, tiek suaugusiųjų komandos. Žiemą laukia pasaulinė šokių savaitė Mikolajki mieste (Lenkija), kurioje klaipėdiečiai pergalėmis džiaugėsi jau dvejus metus iš eilės.