2019 m. gegužės 21 d. 17:29 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Kalbantys arkliai ir tobuli veidai: virtualių įžymybių kilimas?

2018-12-14, 15:23

Thomas McMullan/Vertė VE.LT

Kalbantys arkliai ir tobuli veidai: virtualių įžymybių kilimas? nuotrauka, foto

© wikipedia.org/koliažas

Kitokios įvairaus pobūdžio interneto įžymybės: virtualūs veikėjai, kurie kalba "YouTube" ar kyla "Instagram", kaip gyvi, kvėpuojantys žmonės. Ar tai naujos rūšies žvaigždžių karta? "Kizuna AI" turi 2,3 mln. "YouTube" sekėjų.

Ji siunčia vaizdo įrašus beveik kiekvieną dieną, kalba apie gyvenimą, meilę ir vaizdo žaidimus. Bet ji taip pat yra CGI konstrukcija: išgalvotas personažas, kuris atrodo kaip jauna moteris, įgarsinta aktorių, bei pateikiama kaip pažangus dirbtinis intelektas.

Jos kanalas yra dalis Japonijoje daug populiarumo sulaukiančių virtualių YouTube‘erių ir VTube‘erių. Kaip ir daugelis YouTube‘erių , šios asmenybės kalba apie kasdienius dalykus - nuo santykių iki TV laidų - pagal animuotą avatarą, sukurtą naudojant nebrangią judesio jutimo technologiją.

Šis virtualiosios asmenybės tipas tampa vis populiaresnis. Tokių duomenų tyrimų bendrovė "User Local Inc" anksčiau šiais metais pranešė, kad VTube‘erių skaičius viršijo 4000: daugiau nei du kartus per du su puse mėnesio. Tai - ne tik Japonijos žmonės, kurie domisi šia subkultūra.

"Tai tendencija, kuri per pastaruosius metus sulaukė daug dėmesio", - sako Minoru Hirota, kuri prižiūri Japonijos virtualiosios realybės naujienų svetainę "Panora".

"Kizuno AI įgijo populiarumą Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat Tailande ir Pietų Korėjoje. Skaičiuojama, kad daugiau nei pusė "YouTube" kanalo abonentų yra iš užsienio."

"Kizuna AI" pradėjo filmuotis 2016 m. Taip atsirado populiari "VTube'erių" banga. Mergaitė-katė Kaguya Luna, Baacharas - pasirodantis kaip kostiumuotas arklys, ir Nekomasu: "miela mergaitė, turinti lapės ausis, bet kalbanti žmogaus balsu" - aiškina Hirota.

Vienas iš Londone įsikūrusio "VTube‘erio", Ami Yamato, pasirodo kaip "CGI" simbolis tarp "realių" vietovių, dažnai rodomų šalia žmonių savo vaizdo įrašuose.

Reali ir virtuali realybė susilieja kartu. Šių metų rugpjūtį "Panora" surengė "Kaguya Luna" koncertą, kuriame susirinko 200 žiūrovų. Vietoje fizinės vietos įvykis vyko bendrame skaitmeniniame pasaulyje. Kiekvienas auditorijos narys sėdėjo namuose naudodamas virtualios realybės laisvų rankų įrangą, tačiau pasirodė "koncerte" kaip rudos spalvos lašelis, turintis švytinčią lazdelę. Avatarų minia stebėjo "Kaguya Luna" avatarą scenoje.

Pagaminta įžymybė

2007 m. Japonijos žiniasklaidos bendrovė "Crypton Future" nusprendė, kad ji norėtų, jog jų balso sintezatoriaus programinės įrangos vaizdas būtų panašus. Rezultatas buvo Hatsune Miku, 16 metis su turkio spalvos kaklaraiščiu, kuris pasirodė įvairiuose manga, anime ir kituose vaizdo žaidimuose ir galų gale pasirodė "gyvas" koncerte kaip holograma.

Vakaruose, tuo pačiu metu, kai Japonijoje susiduria "VTube‘eriai" ir "Instagram'eriai", įsiskverbia virtualios asmenybės. Pavyzdžiui, "Lil Miquela" pritraukė 1,5 milijono sekėjų su CGI asmenukėmis.

Labai panašiai, kaip Ami Yamato, dažnai pasirodančia šalia tikrųjų žmonių realiose vietose, tariamas 19 metų amžiaus brazilų-amerikiečių modelis Lil Miquela netgi turėjo santykių su kitais CGI Instagram‘eriais.

Dar viena "Instagram" žvaigždė yra "Shudu Gram", kuri sukėlė daug sumaišties, kai ji pirmą kartą pasirodė scenoje 2017 m. Su labai stilizuotais vaizdais - juose yra auksinių iindžilų - kaklo žiedų, kuriuos kartais dėvi Pietų Afrikos gyventojai. Nuotraukos buvo išdėstytos ir apšviestos kaip mados fotografijos, nors jos iš tikrųjų buvo sukurtos naudojant 3D programinę įrangą.

"Mada yra retušuojama ir filtruojama, tad mūsų mados fotografijos lūkesčiai iš esmės skiriasi nuo mūsų lūkesčių, kaip atrodo žmogus gatvėje", - sako fotografas, kuris sukūrė Shudu Gramą, Cameronas-Džeimsas Vilsonas. "Mes įsivaizduojame, kad supermodeliai yra tobuli  bet kuriuo atveju, todėl trimatis supermodelis labai neišsiskiria". 

Skirtingai nuo Lilio Miquela, bet kokia "Shudu" iliuzija kaip savarankiškas CGI charakteris buvo sugriauta, kai Wilsonas įsitvirtino kaip kūrėjas. Būdamas baltasis iš Jungtinės Karalystės, jis sukūrė juodąją, moteriškąją "Instagram" žvaigždę, todėl Cameroną kritikavo už juodos moteriškos fantazijos projektavimą.

"Kaip menininkas, jūs norite išprovokuoti mintis ir įkvėpti diskusijas. Aš kalbu ir imu interviu iš savęs, atskleidžiu save. Man patinka žinoti, kad kai žmonės remia tai, ką darau, jie palaiko mane kaip žmogų", - sakė jis.

Už kaukės

Virtualių asmenybių pasaulyje anonimiškumas gali būti galinga jėga. Tačiau kokia būtų reakcija į "Shudu Gram", jei jo kūrėjo tapatybė liktų slapta? Ar "Kizuna AI" būtų tokia pat populiari, jei paskyra nebūtų sukurta pritaikant autonominį dirbtinį intelektą?

Viena subkultūra kitoje subkultūroje, kurią Hirota vadina "Virtualia Bishoujyo-Juniku" arba "virtualios gražios merginos įsikūnijimas", remiasi vyrų piešiamomis iliustracijomis, kuriose randama moteriškų personažų. Juos jie įgarsina su balso keitikliu. Internetas jau seniai padeda žmonėms parodyti save kaip kitos lyties asmenis, Hirota palygino tai su dar senesniu Japonijos Kabuki teatru, vadinamu Onnagata, kuriame vyrai aktoriai atlikdavo moterų vaidmenis.

Groseldis Kirsch, SOAS šiuolaikinės japonų kultūros dėstytojas, mano, kad Japonijoje "VTube‘eriams" anonimiškumas taip pat gali suteikti dar vieną funkciją - politinę.

"Japonija turi labai griežtus interneto įstatymus ir labai griežtus transliavimo įstatymus", - sako jis.

"Jei naudosite judesio įrašymą, kad paverstumėte save animaciniu personažu, galite tapti kritiški, įžvalgūs, galite apeiti cenzūrą".

2017 m. JT specialusis pranešėjas žodžio laisvės klausimais informavo apie "nerimą keliančius signalus" dėl Japonijos požiūrio į saviraiškos laisvę.

Žiūrėdami "VTube‘erių" sklaidos kanalus, jūs nesužinosite daugumos dalykų politiniame kontekste, tačiau avataro kaukė vis dėlto leidžia "VTube‘eriams" kalbėtis su auditorija nerodant savo veido.

Pasak "Hirotos", tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios daugelis žmonių renkasi "CGI" atvaizdus: "Yra daugybė žmonių, kurie priešinasi internetiniame tinkle." VTube‘eriai "padeda tiems žmonėms".

Pelninga subkultūra

Galų gale, pagrindinė virtualių interneto įžymybių atsiradimo priežastis veikiausiai yra pinigai. "Tai pelninga subkultūra, o prekių ženklai sąmoningai leidžia pinigus. Šie virtualūs" YouTube "nariai važiuoja ta pačia banga".

Kaip ir įprastų "YouTube" arba "Instagram" influencerių, "Kizuna AI" ir "Lil Miquela" like‘ų skaičius sulaukia dėmesio iš turtingų kompanijų, kurios moka pinigus, kad jų produktai būtų reklamuojami. Iš tiesų, naudoti valdomą CGI avatarą gali būti netgi naudingiau, nei žmogaus modelį. 

"Aš tikrai galvoju, kad reklamos pobūdis, grindžiamas virtualiais veikėjais, padeda pakelti" VTube‘rių" lygį Japonijoje į kažką labiau viliojančio, nei paprastas žmogus, nes juos daug lengviau parduoti ir kurti", - sako Lauren Hunter, "cosplay" ir anime entuziastė.

Šį jausmą atspindi Wilsonas, kuris įsitikinęs, kad netolimoje ateityje mados prekių ženklai turės savo CGI veikėjus, panašius į "Crypton Future" Hatsune Miku, kur kiekvienas turi savo socialinės žiniasklaidos kanalus ir talismanų modelius.

Šiuo metu, kai veido atpažinimo technologija tampa vis labiau prieinama, niekada nebuvo taip paprasta apsigyventi grožinėje literatūroje. Ar virtualūs "YouTube‘riai" ir "Instagram‘eriai" taps interneto dalimi, ar išnyks kaip trumpalaikė mada?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą iškilmingai paminėti Nerijaus Juškos baleto...

Skraidyti scenoje širdimi nuotrauka, foto

************** Protingos mintys: „Kas nieko neklausia, tas nieko neišmoks“ (T. Fuleris)....

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Kitų metų „Eurovizijos“ konkursą rengs Nyderlandai. Tai paaiškėjo Tel Avive, kai šios...

„Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Nyderlandai nuotrauka, foto

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Klaipėda, Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

"Vaikų turgelis 2019" kviečia apsilankyti nuotrauka, foto

Renginiai, VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės, didžiulį dėmesį...

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Euras, Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Policija prašo pagalbos. Dingo keturiolikmetė nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-05-20, apie 6:40 val., mama išlydėjo savo keturiolikmetę dukrą Evą R. (gim....

Renginiai, Paskelbta prieš 52 min.

Euras, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...