2019 m. vasario 23 d. 08:32 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Jūratė Bitinaitė: "Kiekviena moteris turėtų išmokti būti viena

2018-09-02, 15:01

Vaiva MOCKUTĖ

Jūratė Bitinaitė: "Kiekviena moteris turėtų išmokti būti viena nuotrauka, foto

Buvusi televizijos laidų vedėja, dabartinė holistinio gyvensenos ir asmeninio augimo konsultantė Jūratė Bitinaitė. Irmanto Sidarevičiaus foto

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Buvusios televizijos laidų vedėjos Jūratės Bitinaitės gyvenimą galima pavadinti svajone. Intensyvios kelionės ją lydi jau daugiau negu dešimtį metų - moteris dirbo ir gyveno 29-iose skirtingose šalyse, domėjosi svetimomis kultūromis ir žmonėmis, tačiau svarbiausiu atradimu ji laiko kitokį gyvenimo būdą ir atrastą kelią į save.

Kartu su leidykla "Alma littera" moteris pristato debiutinę knygą "Pasaulis tavo širdyje: aistra kurti, drąsa klysti", kurioje atvirai dalinasi patarimais, kaip atrasti ir puoselėti kūrybines jėgas, užmegzti ryšį su moteriškumu ir kurti harmoningus santykius - pirmiausia su savimi, o tada ir su kitais.
J. Bitinaitė pripažįsta, kad jos gyvenimo modelis - netradicinis. Šeimą ji sukūrė vėliau negu dažna moteris, tačiau iki to atvedęs kelias buvo itin spalvingas, kupinas jaudinančių atradimų ir nusivylimų, klaidų ir vertingų pamokų. Knygą moteris ėmėsi rašyti laukdamasi pirmagimės dukrelės.
"Taip sutapo, kad praėjusiais metais po ilgų kelionių sparnus kuriam laikui nuleidau Lietuvoje. Tai buvo puiki proga sustoti ir pamąstyti apie savo patirtis. Iš gimtos šalies rašiau apie platųjį pasaulį", - pasakoja autorė.
Plati patirtis, kelionių gausa, darbas su klientais gražiausiuose pasaulio kampeliuose ir intriguojančios pažintys moteriai suteikė labai daug, tačiau J. Bitinaitė pasakoja, jog nė vienas kraštas jos nepalietė taip stipriai kaip Indija ir Meksika.

Knygoje vedama paralelė tarp šių dviejų egzotiškų šalių, kurios negrįžtamai pakeitė moters likimą ir įkvėpė asmeniniam augimui.

Jose moteris pirmą kartą įdėmų žvilgsnį nukreipė į save ir išmoko gyventi kitaip negu įprasta - niekur neskubant, pagal savo ritmą, nekreipiant dėmesio į socialinį statusą ir spaudimą atitikti visuomenės standartus.
Meksiką J. Bitinaitė apibūdina kaip pulsuojančio pozityvumo, geros ir magiškos energijos šalį.
Tokia aplinka labai palanki kūrybai ir asmenybės sužydėjimui.
Joje J. Bitinaitė atrado ir meilę - šiandien savo kasdienybe ji dalinasi su vyru Mario Sanchez Avila.
"Svarstėme pasilikti Europoje, tačiau dukra pasirinko ateiti į pasaulį būtent Meksikoje. Visos aplinkybės magiškai susiklostė būtent šios šalies naudai - čia ir pasilikome", - teigia moteris.
J. Bitinaitė pastebi, kad ši knyga anaiptol ne ego patenkinimas ar biografija jos gyvenimu besidomintiems smalsuoliams.
Dalintis asmenine patirtimi ją paskatino grįžtamasis ryšys, kurį pajuto bendraudama su žmonėmis savo rengiamose holistinės gyvensenos stovyklose, seminaruose ir sąmoningumo kelionėse.
"Kiekvienas iš mūsų gyvenime turime priimti svarbius sprendimus, jaučiame baimę, ne visuomet randame ryšį su savimi.
Kai žmonės įsitikina, kad visi mes patiriame tokias pačias žmogiškas, skaudžias ar džiaugsmingas situacijas, jie įgauna drąsos apie tai prabilti ir ieškoti, kaip toliau kreipti savo gyvenimo vagą", - mintimis dalinasi autorė.
J. Bitinaitė įsitikinusi, jog nesvarbu, kad ir kur keliautume, atsakymai, kur ir kodėl keliaujame, slypi žmogaus viduje.
Šiandien su žmonėmis asmeninių pokyčių klausimais dirbanti moteris nemano, kad holistinė gyvensena tėra dar viena greitai praeisianti gyvenimo būdo tendencija.
Šiuolaikiniam žmogui gyventi darosi tik sudėtingiau - spaudžiamas vis augančių atsakomybių, vis didėjančių lūkesčių sau, naviguojantis socialinių tinklų ir kasdienės rutinos labirintuose, jis bunda ir ieško naujų būdų, kurie padėtų nepasimesti ir suteiktų pasitikėjimo savimi.

Mokėjimas sustoti, įsigilinti į save ir suvokti, kas mums iš tikrųjų svarbu, padeda kurti pozityvesnę kasdienybę ir galiausiai - norimą ateitį.

Autorė sąmoningai pasirinko pasakoti, kaip atrasti ryšį su savimi, o tik po to kurti santykius su kitais.
Ji atvira - moterys turėtų išmokti būti vienos. "Bet kokių sėkmingų santykių pamatas yra suvokti, jog labai svarbu būti savimi.
Savo kasdienybėje prasmę atras moteris, kuri gebės būti laiminga nepriklausomai nuo to, ar turi partnerį, ar ne," - teigia ji.
Pokyčių savo gyvenime trokštantiems žmonėms J. Bitinaitė pataria imtis atsakomybės pačiam ir pradėti nuo mažiausių žingsnių -metas nustoti kažko laukti ir tikėtis iš aplinkui supančių žmonių. J. Bitinaitė tvirtina: keičiantis patiems, keisis ir mus supanti aplinka.
Knygos tikslas - paskatinti skaitytoją iš naujo pritaikyti galbūt jau turimas žinias, peržvelgti savo gyvenimą, įpročius, elgesio modelius arba paprasčiausiai vėl įgauti motyvacijos: "Jeigu mano knyga įkvėps nors vieną žmogų realiems pokyčiams, paskatins jį pagaliau leistis į išsvajotą tolimą kelionę, užsirašyti į kursus, kuriems niekada nerado laiko, ar paprasčiausiai patikėti savo jėgomis, laikysiu ją sėkminga."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Savo vardadienius šiandien švenčia Alva, Alvyra, Butvilas, Butvilė, Butvina, Buvainas, Buvainė,...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Savo vardadienius šiandien švenčia Dargirė, Dargiras, Darvainas, Darvilas, Darvilė, Darvyda, Darvydas,...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Savo vardadienius šiandien švenčia: Eleonora, Feliksas, Kęstas, Kęsvilas, Kęstutis, Leonora, Lionė, Nora;

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Kaip ir kiekvienam metų laikui AccuWeather.com pateikia 2019 metų pavasario orų prognozę...

Pavasaris ne už kalnų: kokius orus žada Lietuvai ir Europai? nuotrauka, foto

Ligoninėms vadovauti - tuzinas kandidatų nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sulaukė paskutiniųjų kandidatų, norinčių vadovauti dviem...

Potvynis gaivina pamario turizmą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prasidėjęs pavasario potvynis Nemuno deltoje bebaimius lietuvaičius įkvėpė organizuoti unikalius turistinius žygius...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“.

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Alva, Alvyra, Butvilas, Butvilė, Butvina, Buvainas, Buvainė,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 31 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 40 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...