2019 m. kovo 24 d. 20:00 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Įvardijo gudrybę, kaip pasididinti atostoginius

(1)

Įvardijo gudrybę, kaip pasididinti atostoginius nuotrauka, foto

© fotolia

Labiausiai apsimoka atostogauti kovą. To priežastis – ne mažesnės kelionių kainos, bet didesni į darbuotojų sąskaitas įkrentantys atostoginiai. Kaip primena buhalterine apskaita užsiimantys specialistai, apskaičiuojant atostoginius svarbiausi yra trys prieš atostogas einantys mėnesiai.

„Atostoginiai skaičiuojami taip: atostogų metu susidariusios dienos dauginamos iš vidutinio darbo užmokesčio, gauto už tris paskutinius kalendorinius mėnesius prieš atostogas“, – sako buhalterijos paslaugas teikiančios įmonės „Integre“ direktorės pavaduotoja Vaida Jociutė.

Pašnekovės teigimu, jeigu žmogus dirba pagal reguliarų darbo grafiką, tuomet minėtų trijų mėnesių darbo užmokestis dalijamas iš realiai dirbtų dienų skaičiaus. Na, o gaunama suma yra padauginama iš per atostogas esančių darbo dienų skaičiaus.

„Atostoginių dydį lemia keletas veiksnių, o vienas iš jų yra atostogų mėnuo. Štai jeigu darbuotojas eis atostogų 2019 m. kovo mėnesį, jis gaus daugiau atostoginių, nei eidamas atostogauti lapkritį. Pavyzdžiu galėtų būti 600 eurų prieš mokesčius uždirbantis darbuotojas, kuris nusprendžia atostogauti po penkias darbo dienas kovą ir lapkritį“, – sako V. Jociutė ir pateikia skaičiavimus iliustracijai.

Darbuotojui einant atostogų kovą, jis už minėtas penkias dienas gautų 150 eurų atostoginių: jo trijų mėnesių alga, 1800 eurų, bus padalinti iš 60 gruodį, sausį ir vasarį buvusių darbo dienų ir padauginta iš penkių atostoginių.

Tačiau už analogišką atostogų kiekį lapkritį jis gautų mažiau – 138,46 euro: jo trijų mėnesių alga, 1800 eurų, bus padalinti nebe iš 60, o iš 65 rugpjūtį, rugsėjį ir spalį buvusių darbo dienų ir padauginta iš penkių atostoginių.

Kitaip tariant, kuo vidurkio skaičiavime dalyvaujantys mėnesiai yra trumpesni darbo dienų atžvilgiu, tuo didesnę atostoginių sumą gauna darbuotojas. Kalbant supaprastintai, kuo didesnė nedarbo dienų koncentracija yra likus trims mėnesiams iki atostogų, tuo didesnių atostoginių galite tikėtis.

Perspėja neapsigauti dėl premijų

„Taip pat svarbu žinoti, kad į vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimą įeina ne tik gaunamas bazinis darbo užmokestis, bet ir mėnesio priedai, priemokos už viršvalandinį darbą, darbą savaitgaliais, papildoma darbo užmokesčio dalis.

Tačiau, jeigu premija yra skirta už gerą darbą, norint paskatinti darbuotoją už veiklos rezultatus, tokia premija netraukiama į vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimą“, – pabrėžia V. Jociutė.

Ji taip pat priminė, kad atostoginių dydis priklauso ir nuo ketvirtinės premijos išmokėjimo laiko.

„Daugelis nežino to, jog ketvirtinė premija į vidurkį įtraukiama ne tą mėnesį, kada priskaičiuota prie atlyginimo, bet tą mėnesį, kada išmokėta. Kai išmokėtos kelios ketvirčių premijos, imama paskutinė.

Tiesa, ketvirtinės premijos nėra labai dažnai skiriamos įmonėse. Buhalteriams jų įtraukimas į vidurkius kelia papildomą galvos skausmą, nes vidutinio darbo užmokesčio skaičiavime dalyvauja ne pagal priskaitymo, o pagal išmokėjimo datą“, – paaiškina buhalterių atstovė.

Ilgų savaitgalių netruks

2019 m. šalies dirbančiųjų dar laukia 9 nedarbo dienos.

Keturios iš jų, kovo 11 – oji, antroji Vėlykų diena balandžio 22 d., birželio 24 d. švenčiamos Joninės ir lapkričio 1 d. minima Visų šventųjų diena, kuri bus pirmadienį arba penktadienį, tad atneš prailgintą savaitgalį.

Galimybė turėti keturių dienų išeigines paėmus vos vieną atostogų dieną pasitaikys ir per rugpjūčio 15 d. minimas Žolines. Šįmet jos bus ketvirtadienį.

Tarptautinė darbo diena, gegužės 1–oji, šįmet bus švenčiama trečiadienį. Trys pagrindinių metų švenčių, šv. Kalėdų, dienos išsitęs nuo antradienio (gruodžio 24 d.) iki ketvirtadienio (gruodžio 26 d.).

 TV3

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kokie

2019-02-22   15:40

IP: 77.111.245.66

atostoginiai? Kiek vegvaldys buhalterei nurodys, tiek ir paskaičiiuos. Ar kas esat matę pateiktas darbuotojui detalias atostoginių apskaičiavimo schemas? Aš ne,

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Savo vardadienius šiandien švenčia Akvilė, Alfonsas, Jovita, Oktavija, Oktavijonas, Oktavijus, Tarvyda, Tarvydas,...

Šeštadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Dangaus kūnai:Saulė šiandien teka 06.20, leidžiasi 18.34. Dienos ilgumas - 12.14.Šiandien -...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Dangaus kūnai:Saulė šiandien teka 06.23, leidžiasi 18.32. Dienos ilgumas - 12.09.Šiandien -...

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Iš Vilniaus į Klaipėdą atbėgo per 28 valandas nuotrauka, foto

Klaipėda, Sekmadienį per pietus Šiauriniame rage prie skulptūros „Bučinys“ rinkosi 350 kilometrų įveikę...

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...