Globalus atšilimas atidedamas

Globalus atšilimas atidedamas

Mokslininkai papasakojo, kuo gresia Žemei „didelis Saulės minimumas“.

Pastaruoju metu mokslininkai fiksuoja žymų mūsų Saulės aktyvumo sumažėjimą. Tai vyksta esant 11 metų saulės ciklų periodui – Saulės procesai praeina pro taip vadinamą „didelio minimumo“ periodą, kai jos magnetinių polių įtampa sumažėja, dėmės atsiranda labai retai, o ultravioletinis spinduliavimas, pasiekiantis Žemė – minimalus, rašoma The Astrophysical Journal portale.

Žymiausiu iš tokių įvykių galima pavadinti 1645-1715 m.Maunderio minimumu, kurio metu buvo matoma ne daugiau, nei 50 dėmių. Europoje tada nusistovėjo neįprastai šalti orai, o Aliaskoje ir Grenlandijos pietuose atvirkščiai – atšilo.

Eilinio panašaus periodo atėjimą specialistai prognozuoja apie 2030 metus, ir nepalankiai susiklosčius aplinkybės jis pakartos „Maunderio minimumą“. Mokslininkų iš Kalifornijos okeanografijos Skripso instituto nuomone, tai gali iššaukti ištisą virtinę įvykių atmosferoje ir Žemės klimate.

Ulravioletinių spindulių srauto sumažėjimas sulėtins ozono susidarymą ir stratosferos temperatūros gradientą, kas atsilieps esamoms vėjų schemoms žemutiniuose atmosferos sluoksniuose. Be to, sumažės pasiekiančios Žemę energijos kiekis ir sulėtės dabartinės globalaus atšilimo tendencijos.

Tokias išvadas mokslininkai padarė remdamiesi 33 Saulės tipo žvaigždžių 20 metų stebėjimo duomenimis. Duomenys buvo koreguojami atsižvelgiant į specifines šių žvaigždžių charakteristikas ir naudojami modeliuojant Saulės procesus.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder