2019 m. balandžio 24 d. 20:51 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Džentelmenų, kuriems sekasi, paslaptis

Džentelmenų, kuriems sekasi, paslaptis nuotrauka, foto

© pixabay

Kaimyniniame name gyvena du verslininkai. Tačiau nors vadinamąjį biznį pradėjo kone tais pačiais metais, sekasi jiems nevienodai. Liudvikas klesti, turi laimingą šeimą ir visada šypsosi, o Karolis plūkiasi iki išnaktų, prastai miega, pykstasi su žmona ir vis laukia tos savosios sėkmingos sutarties.

Asmens sveikatos klinikos psichoterapeutų nuomone, šiuos du vyrukus skiria ne kas kita, kaip požiūris į gyvenimą, į save ir verslą. Liudvikas – akivaizdus laimėtojas, mąstantis teigiamai ir vertinantis aplinką kūrybiškai bei realiai. Karolis – paslėptą menkavertiškumo kompleksą turintis vyriškis, manantis, kad ne kas kita, o aplinkybės lemia verslo sėkmę.

Svarbu, ar manai, kad laimė priklauso nuo tavęs paties, ar tiki, kad išorinės, tarsi nevaldomos aplinkybės lemia, ar sekasi tau, ar ne. Tikėjimo stiprumas lemia, kiek tos aplinkybės iš tiesų veikia, tad čia neretai ir susidaro situacija, kai vieniems neva nepaaiškinamai sekasi, o kiti tarsi vis bando pakilti iš pelenų, bet žlunga. Mąstyti remiantis formule „taip, bet…“ yra tas pats, kaip važiuoti sportiniu automobiliu su užtrauktu rankiniu stabdžiu. Atleiskite jį, ir pajusite, ką galite iš tiesų! Paklausite, kur tas stabdys? Ogi tai tas „bet“, tupintis žmogaus galvoje ir žlugdantis net geriausius sumanymus.

Siūlau receptą. Formulę „taip, bet…“ keičiame į buvimą „čia ir dabar“. Op, ir mes turime žmogų, gerai kontaktuojantį su realybe, neturintį iliuzijų ir galintį pasinaudoti planu „B“. Psichologų teigimu, toks žmogus pritaiko vaikiško ego kūrybingumą ir lankstumą iš suaugusiojo ego pozicijų. Taip išsaugo abiejų geriausias savybes – nevaržomą polėkį ir atsakomybę bei pareigingumą. Nepamirškime, kad visa tai vyksta aiškiai matant realybę, kokia ji yra dabar, tad tokio žmogaus moraliniai reikalavimai, asmeniniai kūrybiniai interesai yra pritaikyti nūdienai. Toks modelis yra labai palankus ne tik sėkmingam verslui, bet ir apskritai sėkmingam gyvenimui!

Aišku, čia neturime omenyje kaprizingojo vaiko „čia ir dabar“ norų, ne. Tokį, galima sakyti, psichologiškai nesubrendusį mąstymą turi kriminalinio pasaulio atstovai.

Kadangi iš smulkmenų susideda gyvenimas, keisti ar lavinti „sėkmės džentelmenams“ būdingą mąstymą galima pradedant nuo mažų, tačiau labai svarbių dalykų.

Pirmiausia – tai įsiklausymas į savo emocijas ir vidinį balsą. Mūsų pasąmonė kaupia patirtį daug geriau, nei galime įsivaizduoti, tad kodėl nepasinaudojus nuosavu lobynu? Tam tereikia neignoruoti savo jausmų, pojūčių ir nuojautų. Pasąmonė duoda mums informacijos apie galimus pavojus. Tad įsiklausydami į vidinį balsą visada išgirsime ir pajausime, kai atsidursime teisingame kelyje.

Antras svarbus dalykas – nesumeluota pagarba sau. Pavyzdžiui, jei jaudinatės eidamas į derybas, gal tam nerimui yra realus pagrindas? Tuomet reiktų ne slopinti jas, o išsiaiškinti, kas negerai. Gerbdami save, gerbsime ir partnerius, o kaip šauksime, taip ir atsilieps. Rodydami pagarbą sau ir savo emocijoms, atrodysime ir elgsimės kaip suaugę, o ne kažko prašantys vaikai. Pozityvus savęs ir aplinkos vertinimas sudarys prielaidas tikrai sėkmei.

Vizualizacija. Psichologinio plano sudarymas, situacijos modeliavimas minimas neurolingvistiniame programavime. Žmogus sukuria planą ir jį „sužaidžia“ – įsivaizduoja, kaip siekia tikslų, su kokiomis kliūtimis susiduria, sukritikuoja savo veiksmus. Taip išvengiama klaidų, be to, žaidimas „nusėda“ mūsų pasąmonėje ir virsta patirtimi. Tad laikui atėjus jaučiamės drąsiai, atsidūrę pažįstamoje situacijoje, žinome, kaip elgtis, nepabūgstame numatytų ar spontaniškų kliūčių. O juk kuo didesnis verslo įdirbis, tuo daugiau įžvalgos reikalauja verslininko žingsniai. Vizualizacija čia tiesiog nepamainoma.

Pabaigai pasakysiu, dėl ko dažniausiai netampama „sėkmės džentelmenais“. Pagrindinė priežastis – stereotipai. Jie tarsi juodi akiniai, vairuojant naktį. Trukdo matyti tai, kas yra iš tiesų, o iliuzijos, nesvarbu – gražios ar ne, nepadeda nei asmeniniame gyvenime, nei verslo pasaulyje. Kita vertus, kartais kovodami su nesančiais dalykais žmonės suklumpa susidūrę su nedidele, tačiau tikra, o ne butaforine problema.

Sėkmingas verslininkas – tai ne tik piniguotas. Tai pozityviai ir realiai mąstantis žmogus, turintis gerą, mėgstamą darbą, kuris užtikrina jo paties ir jo šeimos gerovę, nesutrikdydamas miego. Svarbu, kad suprastume, jog ne verslas būna sėkmingas – sėkmingi galime būti tik mes patys.

ALFA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Lietuviai planuoti atostogų nelinkę: ruošiasi likus kelioms dienoms

Lietuviai planuoti atostogų nelinkę: ruošiasi likus kelioms dienoms nuotrauka, foto

************* Protingos mintys: „Jaunystės požiūriu gyvenimas yra begalinė ateitis; senatvės - labai...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

************* Protingos mintys: „Širdis yra geriausias vadovas“ (O. de Balzakas). ************** Astrologinė...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

AVINAS Savaitės pradžioje turbūt vyksite į svečius pas tuos žmones,...

Astrologinė prognozė savaitei nuotrauka, foto

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Palangos administracijai vėl vadovaus Akvilė Kilijonienė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta...

Vienam atsikratyti senos technikos paprasta, kitam - galvosūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Specialistai sako, kad situacija Klaipėdos buitinių atliekų fronte gerėja, tačiau prie konteinerių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...