Asmenukės: kodėl tai populiaru?

Asmenukės: kodėl tai populiaru?

Daugumos nuomone, jaunimas, taip mėgstantis save fotografuoti ir nuotraukas viešinti internete, tai daro skatinamas nuobodulio, narcisizmo, dėmesio stokos arba vienatvės. Tačiau psichoanalitikai čia įžvelgia visai kitokią prasmę.

Jau pats žodis "self" (angliškai - "pats") praneša apie tam tikrą žaidimą: savęs vaidinimą, kartais - parodijavimą. "Selfie", arba asmenukė, padeda pasauliui parodyti save tokį, kokį tuo metu norisi jam save parodyti, ir nebūtinai - gražų, nepriekaištingai retušuotą. Dažnai asmenukėse matome juokingas grimasas, tarsi bylojančias, kad nebūtina į save žiūrėti rimtai, kad kartais reikia pasauliui parodyti liežuvį arba pasijuokti pačiam iš savęs. "Aš galiu štai taip! Ir va taip! Aš nebijau atrodyti juokingas! Aš nebijau būti negraži!" Pasaulyje, kuris iš vaikų reikalauja kone tobulumo, tai reiškia ir nekaltą protestą, ir savotišką narsą. Arba nieko nereiškia: tai tik žaidimas.

Ohajo universitete (JAV) profesoriaus asistente dirbanti socialinių medijų bei komunikacijos specialistė Džesė Foks (Jesse Fox) atliko tyrimą ir priėjo išvadą, kad žmonės, kurie dažnai siuntinėja kitiems savo "selfius", nebūtinai yra narcizai. Daliai jų net nesvarbu, ką kiti mano apie jų išvaizdą.

"Visi mes daugiau ar mažiau esame suinteresuoti sėkminga savirealizacija, pozityviu savęs pateikimu pasauliui, skirtumas tik tas, kaip kiekvienas tai darome", - aiškina D. Foks leidinyje "Psychology Today".

Jaunajai kartai būdinga žaisti išmaniosiomis technologijomis, tad asmenukės tapo šiuolaikinės kultūros dalimi. Tai būdas perduoti draugams ne paveikslėlį, bet emociją. Kodėl gi ne, jei tuo metu nėra galimybės susitikti akis į akį?

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder