2019 m. balandžio 19 d. 07:20 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

10 būdų išplėsti sąmonę ir pamatyti naujas galimybes

10 būdų išplėsti sąmonę ir pamatyti naujas galimybes nuotrauka, foto

© pixabay

Dažnai patenkame į tokias situacijas, kai mums atrodo, kad galima priimti tik vieną teisingą sprendimą ar pasielgti tik vienu būdu. Paskui paaiškėja, kad gyvenimas yra platesnis už mūsų suvokimą, kad buvo ir geresnių galimų sprendimų.

Kaip išmokti žiūrėti į dalykus ne iš vieno taško, pamatyti įvairių galimybių, priimti naujus požiūrius, kurių anksčiau nežinojome ir vystyti savo potencialą? Viso to galima išmokti, sistemingai stengiantis ir sąmoningai plečiant savo suvokimą.

1. Išeikite iš komforto zonos

Pasaulis prasideda ten, kur baigiasi komforto zona. Nebijokite pajusti nepasitikėjimo, nebijokite klaidų ar neteisingų poelgių. Nėra neteisingų sprendimų, yra tik patirtis. Ji įgalina mus lyginti, rinktis ir siekti naujų pažinimo aukštumų. Dar daugiau: mūsų smegenys ima veikti kitaip, kai patenkame į naujas realybės sąlygas. Naudokitės tuo.

2. Klausykitės binauralinių garsų, jeigu jums sunku medituoti

Tokie ritmai – tai paprasčiausiai skirtingi garsų dažniai, kurių klausantis susipina smegenų bangos. Žmogus girdi ne garsus, o dažnius, kurių realybėje nėra (skamba baisiai ir paslaptingai, tačiau ritmai perkelia žmogų į meditacinę būseną). Galima įsirašyti kompozicijas į grotuvą ir klausytis jų tam tikru paros metu, pavyzdžiui, prieš miegą.

3. Nebijokite savo jausmų

Svarbu išreikšti ir teigiamas, ir neigiamas emocijas. Jokie jausmai nesitęsia amžinai, bet jie vis sugrįžta, kol žmogus iš tokios būsenos nepasisemia jam skirtos patirties. Jeigu slopinsite savo emocijas, uždarysite savo vidinio pasaulio duris ir nebegalėsite plėsti sąmonės. Reikia išmokti vertinti kiekvieną patirtį ir suvokti, kad viskas, kas vyksta tam tikru metu, yra naujos žinios, reikalingos mūsų asmenybei vystytis.

4. Atsisakykite įprastų standartų ir svetimų vertinimų

Net jūsų asmeninis auginas nėra pagrindinis gyvenimo tikslas. Jeigu norite tapti geresni, kad surastumėte tinkamą partnerį arba įrodyti, kad kažkas buvo neteisus, arba uždirbti daugiau pinigų, arba jautis laimės kūdikiu, jūs įstrigsite vystymosi procese. Jūsų troškimai bus suvaržyti to, ko nori partneris, ko reikalauja darbas, religija, visuomenė, šeima. Atsisakykite visų tų siekių ir nukreipkite dėmesį tik į savo vidų – ten slypi visos gyvenimo paslaptys ir atsakymai, ten yra tikrasis pasaulio pažinimo kelias. Gyvenkite dabarties momentu, o ne viltimis tapti laimingam rytoj.

5. Atskirkite beprasmiškus dalykus, kuriems teikiate didelės reikšmės

Tai gali būti materialūs ir nematerialūs dalykai. Taip pat nekreipkite per daug dėmesio nereikšmingiems įvykiams, mintims, pokalbiams, žmonėms. Tuo metu jūs nesivystote, o įstringate jums neįdomiame momente. Tas pats ir su daiktais. Jeigu esate prisirišę prie drabužių, buities daiktų, nuolat kontroliuojate savo išvaizdą, namus, santykius, tai nesibaigianti įtampa ir savininkiškumo jausmas trukdo normaliai vykti jūsų vidiniams procesams. Paleiskite juos ir fantazuokite. Išreikškite savo asmenybę per drabužius, buitį, santykius su žmonėmis. Atsiverkite savo kūrybiniam pradui.

6. Medituokite

Pasisemkite drąsos stebėti tai, kas vyksta aplinkui ir svarstyti. Tai gali būti gamta, žmonės, gyvūnai, menas. Vidinis dialogas ir analizė padės jums geriau suprasti situaciją, savo emocijas ir mintis. Šis būdas padeda plėsti sąmonę. Pripažinkite savo problemas ir ieškokite sprendimų. Meditacija – puikus būdas paleisti šiam procesui. 20 minučių trunkantys užsiėmimai kasdien pakeis jūsų suvokimą.

7 .Pasiklaiukite intuicija ir vystykite ją

Išgirskite nedrąsų vidinį balsą ir darykite taip, kaip jis pataria. Jeigu jaučiate, kad šiandien nereikia eiti į susitikimą, perkelkite jį. Jeigu vidinis balsas pataria saulėtą rytą pasiimti skėtį, taip ir padarykite. Pamažu įsitikinsite, kad intuicija niekada neapgaudinėja. Mūsų pasąmonė – nuostabus dalykas. Suprasite tai, kai iš tylaus balselio intuicija virs giliu ir esminiu žinojimu, kuris taps jūsų vedliu.

8. Keliaukite, kad pamatytumėte ir sužinotumėte, kaip gyvena kiti žmonės

Jeigu nėra galimybės keliauti po pasaulį, žiūrėkite dokumentinius filmus, skaitykite knygas apie kitas šalis, kitus papročius. Kai sužinosite, kad nėra vieno sėkmės, grožio, laimės, turtų standarto, suprasite, kad tai, ko siekėte, nėra vienintelis vertas dalykas. Pasaulis yra sudėtingesnis ir tuo pačiu paprastesnis. Tapkite žmogumi, kuris yra pasaulio dalis kaip ir visi aplinkiniai.

9. Pašalinkite mąstymo blokus

Mūsų galvoje prisikaupę daug blokų, kurie trukdo plėsti sąmonę. Pavyzdžiui, savęs ir kitų nuvertinimas, smerkimas, nesugebėjimas atleisti, priimti realybės, dažnas grįžimas į praeitį, prisimenant karčią patirtį... Išsivaduokite nuo visų tų emocinių ir mąstymo barjerų. Taip išvalysite sielą, ir jūsų protas ims dirbti aukštesniu dažniu.

10. Artėjimas prie gamtos

Susijunkite su gamta: šnarančiais lapais, ryškiomis spalvomis, didingais medžiais, nuolat besikeičiančiais debesimis, vandens čiurlenimu. Prisilieskite prie pasaulio šerdies, pajuskite vienovę su juo ir dovanas. Šiuose pojūčiuose slypi atsakymai į klausimus, kurių jūs ieškote.

ALFA

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

************* Protingos mintys: „Be principų ir be valios žmogus panašus į...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

************* Protingos mintys: „Neturto priežastis dažnai būna sąžiningumas“ (Kurcijus). ...

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

************* Protingos mintys: „Žmogus pailsi nuo vieno darbo tik tada, kai pradeda...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

************* Protingos mintys: „Klystate, jei kalbate apie blogą pasirinkimą meilėje. Meilė...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Žemaičių išmintis: kuriuo galu daužti kiaušinį? nuotrauka, foto

Patarimai, „Iš vaikystės prisimenu, kaip močiutė kišdavo rankas į juodą marmalą, visai nebijodama,...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, ************* Protingos mintys: „Be principų ir be valios žmogus panašus į...

„Žalgiris“ įspūdingai smogė atgal nuotrauka, foto

Sportas, Eurolygos atkrintamosiose varžybose Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmą pergalę ir pirmą kartą...

„Neptūnas“ kyla į antrąją vietą nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ (23-7) susigrąžino antrąją „Betsafe–LKL“ čempionato vietą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai...

Patarimai, Paskelbta prieš 28 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...