2019 m. sausio 20 d. 18:48 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Gyvūnai

Gyvūnai

Benamės katės gaudynės: gyventojai stebisi specialistų darbu

(6)

Benamės katės gaudynės: gyventojai stebisi specialistų darbu nuotrauka, foto

KATINŲ REZIDENCIJA. "Suprantu, kad ant garažo stogo įsiveisusius katinus sugauti nėra lengva, bet juk jie - specialistai, turėtų žinoti, kaip tai padaryti", - rodydama, kur užsiveisė nelegalus katinų "viešbutis", pasakojo Aldona Jurevičienė.

© Editos GUDAVIČĖS nuotr.

Kanto g. 11 namo kieme ant garažo stogo apsigyveno benamė katė su kačiukais. Atrodytų, viskas paprasta - gyventojai kreipiasi į specialistus, šie atvažiuoja, pagauna katę su vaikais ir istorija baigta. Tačiau, pasak gyventojų, nemokamas cirkas tęsiasi jau dvi savaites.

"Jau keturis kartus buvo atvažiavęs "Nuaro" specialistas, bet jam tos katės pagauti niekaip nesiseka. Aš ne specialistė, bet, man atrodo, kad tai ne vieno žmogaus darbas. Jei atvažiuotų keliese, būtų kitas reikalas, o dabar atrodo, kad viskas daroma tik dėl akių. Atvažiuoja, pasiteisina, kad nepagauna, ir vėl išvažiuoja. Tai kiek tas cirkas dar tęsis?" - piktinosi klaipėdietė Aldona Jurevičienė.

Moteris pasakojo, kad katę su vaikais ant kieme esančio garažo stogo pastebėjo prieš dvi savaites. Būdama pilietiška informavo Savivaldybės specialistus, pastarieji iškvietė "Nuarą".

"Mudu su vyru ramiai negalime žiūrėti į badaujančius kačiukus. 82 metų mano sutuoktinis, pasistatęs kopėčias, lipa ir neša maistą jiems ant stogo. Aš bijau, kad jis vieną dieną pats nenukristų ir nesusižeistų", - guodėsi 81-erių klaipėdietė.

"Nuaro" administratorė Eglė Mulevičiūtė aiškino, jog tai ir esanti viena iš priežasčių, kodėl specialistams niekaip nepavyksta pagauti benamės katės. Esą ji soti ir nesiartina prie gaudyklėje padėto maisto.

"Esame įpratę, kad žmonės įsivaizduoja geriau žinantys, kaip mes turime dirbti. Bet galiu patikinti, kad katei pagauti daug žmonių nereikia. Kita kalba, jei gaudytume briedį, - tokiu atveju reikia penkių situaciją gerai išmanančių žmonių. Agresyviam šuniui pagauti taip pat reikėtų bent dviejų specialistų. O norint pagauti katę, kaip tik reikia, kad būtų kuo mažiau pašalinių žmonių", - pasakojo E. Mulevičiūtė.

Ji neslėpė, kad dažnai prašoma pačių gyventojų pagalbos. Ypač tų, kurie šeria benames kates ir jos jau būna prie jų pripratusios.

"Mes prašėme pagalbos ir Kanto g. 11 namo gyventojų. Moteris pasakojo, kad katė jau priprato prie ją maitinančio sutuoktinio ir prisileidžia arti. Tad ir prašėme, kad jis ją paimtų ant rankų ir perduotų mums, bet gyventojai nenori bendradarbiauti", - aiškino E. Mulevičiūtė.

Pasak jos, situaciją apsunkina ir tai, kad garažo stogas avarinės būklės, tad "Nuaro" darbuotojui lipti ant jo nesaugu.

"Užuot mums padėję, gyventojai geriau skambinėja ir skundžia mus Savivaldybei ar žurnalistams. Mes negalime visą dieną palikti ten darbuotojo, nes tokių benamių kačių mieste yra daugybė ir mes jas turime gaudyti", - atsiduso "Nuaro" atstovė.

Tokie "Nuaro" atstovų pasiteisinimai nustebino A. Jurevičienę. Jos nuomone, neprofesionalu tikėtis, kad benamę katę ant stogo pagaus 81-erių senolis, kai to niekaip nesugeba padaryti patys "Nuaro" darbuotojai.

"Jie mums sako - nemaitinkite. Paklusome. Tris dienas valgyti nedavėme. Kas iš to? Vis tiek nepagavo, o mums širdis plyšta į alkanus katinus žiūrint. Baisiausia tai, kad ta katė, atrodo, vėl laukiasi", - rankomis grąžė moteris.

Pasak jos, per tas dvi savaites, kol vyksta nesėkmingos katės gaudynės, gyvūnėlių maistui pensininkams jau teko išleisti 18 eurų.

"Jei patys nesugeba pagauti, gal tegul gaisrininkus pasikviečia", - svarstė moteris ir vylėsi, kad "Nuaro" darbuotojai atsakingiau spręs šią problemą.

Tiesa, kai jau straipsnis buvo parengtas spaudai, A. Jurevičienė paskambino ir pasidžiaugė, kad po žurnalistų skambučio "Nuaro" darbuotojas vėl buvo atvykęs ir šį sykį sugebėjo pagauti vieną mažą kačiuką. Tačiau pati katė ir dar keli jos palikuonys pasislėpė, tad gaudynių operacija, panašu, dar tęsis ne vieną dieną.

Kiek turi sugauti, tikslaus plano nėra

Laima JŪREVIČIENĖ, Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė
Metinė sutartis su "Nuaru" siekia maždaug 25 tūkst. eurų. Nėra tikslaus plano, kiek už tą sumą mieste turi būti pagauta ar sterilizuota gyvūnų. Tiesiog jie vykdo mūsų užsakymus. Pavyzdžiui, šiemet jau yra pagauta 700 įvairių gyvūnų. Iš jų 300 sterilizuoti, 49 atlikta eutanazija. Pernai per visus metus buvo pagauti 1166 gyvūnai, sterilizuoti 157, o 93 atlikta eutanazija. "Nuaro" darbuotojai ne tik gaudo, sterilizuoja benamius gyvūnus, bet ir turi sudaryti sąlygas, kur dvi savaites juos laikyti, taip pat sprendžia ekstremalias situacijas, kai, pavyzdžiui, reikia gelbėti į upę įkritusį gyvūną. Be to, renka įvairias gaišenas - laukinių gyvūnų irgi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

po 14 dienu Nuaro ekzekuteriai žudys gyvūnus

2018-08-26   17:34

IP: 78.61.172.19

sutartis su savivaldybe - po 14 dienu žudyti gyvūnus. Kas kvietė nuara prisidedat prie žudyku

Kam gaudyti?

2018-08-26   10:42

IP: 90.131.44.233

Ką tie pensininkai debilai, maitina , o paskui kviečia Nuarą, kad išvežtų ir nužudytų? Juk Nuaro veikla - daryti pinigus! 300 iškastruotų katinėlių šiemet mieste - grynas melas! Juk gauna pinigus ir už sugavimą ir žudymą. Mieste - vien nesterilizuotos katės.Jei išsterilizuotų iš tikrųjų 300 kačių - tai praktiškai būtų mieste beveik visos sterilizuotos katės.

Daiva

2018-08-25   22:00

IP: 86.100.114.40

O tai kam maitinti.. Pradejo maitinti, tada jau 18eur.. Tuoj 180eur, viskas del reklamos ar kad pinigeliu duotu pensininku porai. Juokinga. Jei jau maitinti pradejai tai ir pasiimk pas saves..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvūnai

Plintant žmonėms nepavojingam afrikiniam kiaulių marui Lenkijos aplinkos ministerija planuoja duoti...

Lenkijoje planuojama išžudyti visus šernus nuotrauka, foto

Telšių rajone įkurtame „Žvėrinčiuje“ sunkia ir nepagydoma liga sergantys vilkai su vilkiukais...

Tragiškas likimas Žvėrinčiaus vilkų laukė aptvare: žvėrys krito nuo kulkų nuotrauka, foto

Augintiniai neretai nėra pageidaujami nuomojamuose butuose, nors yra būdų apsidrausti nuo...

Išsinuomoti būstą augintinių šeimininkams – iššūkis nuotrauka, foto

Klaipėdietis Arūnas trečiadienį socialiniame tinkle paskelbė tūkstančius sujaudinusią žinią.

Šiurpus Brisiaus galas: veterinarai gelbėja Priekulės miške rastą sušalusią ir išsekusią kalytę nuotrauka, foto

Šiąnakt Mėnulis turėtų nusidažyti raudona spalva nuotrauka, foto

Įvairybės, Naktį iš sekmadienio į pirmadienį bus galima stebėti visišką mėnulio užtemimą, kuris...

Klaipėdos krašto justicijos problemos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1933 m. liepos 11 d. Lietuvoje buvo paskelbtas Teismų santvarkos įstatymas, apvainikavęs...

Tėvai sukilo prieš nesitvardančią mokytoją, ministras žada aiškintis situaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Žiežmarių gimnazijos tėvai neapsikentę socialiniame tinkle paviešino įrašą, kaip nesitvardanti lietuvių...

Gražinos skiltis: Pavojinga? Kiaušiniai. Tik murmesys... nuotrauka, foto

Nuomonės, Pavojinga?

Įvairybės, Paskelbta prieš 45 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 47 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...