2019 m. sausio 24 d. 13:13 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Gyvūnai

Gyvūnai

"... palieku visą turtą Reksui"

(1)

"... palieku visą turtą Reksui" nuotrauka, foto

Šio amžiaus pradžioje gimė nauja tradicija - palikti pinigus laukiniams gyvūnams, su kuriais testamento sudarytojas net nesimatė. Taip pasielgė viena britų aristokratė, kurią labai įžeidė sutuoktinis. Vykdamas į 2000 m. vasaros olimpiadą Sidnėjuje, jis pareiškė žmonai grįšiąs iš Australijos tik gruodžio mėnesį; įpykusi žmona parašė testamentą, visą turtą paliekanti nežinomai šimpanzei iš Londono zoologijos sodo.

Pirmieji milijonieriai gyvūnai - XIX amžiuje

Į pirmojo keturkojo milijonieriaus titulą pretenduoja kiemsargis šuo Sekas, priklausęs pirklienei Marijai Leontjevai iš Ugličo. Nors jos testamentą, kurį sudarė 100 tūkst. rublių, aukso dirbiniai ir nekilnojamasis turtas, užginčijo pulkas giminaičių, teisme šie liko it musę kandę. Mat valdžia turėjo savo ketinimų: įsigaliojus pirklienės testamentui, šuniui nusibaigus, viskas turėjo atitekti valstybės iždui. Tai nujausdama, Marija Leontjeva neužmiršo testamente paminėti tam tikrų sąlygų, kad šuo nebūtų pakeistas kitu, jį turėjo apžiūrėti veterinarijos gydytojas policijos ir anstolių akivaizdoje. Be to, veterinaras privalėjo reguliariai domėtis Seko sveikata, taigi nepastebimai nunuodyti šunį buvo neįmanoma.
Visą 150 tūkst. Prancūzijos frankų vertės turtą savo mylimam dogui Tigrui paliko Paryžiuje numiręs baronas de Žuaras. Mylimam šuniui, remiantis šeimininko valia, sostinės priemiestyje nupirko namą. Jam prižiūrėti pasamdė sargą ir skalbėją. Kai šuo nugaišo, ant jo kapo iškilo tūkstančio frankų vertės paminklas. Likusioji barono turto dalis atiteko Prancūzijos gyvūnų globos draugijai.

Ištekėti už... šuns!

Tikra gyvūnų mylėtojų šalimi laikomos Jungtinės Amerikos Valstijos. Anot sociologinės apklausos, dauguma amerikiečių augintinius pamini savo testamentuose. "Kai ginčijamasi dėl dokumentų teisėtumo, juristai beveik visada stoja testamentą sudariusiojo pusėn", - sako K. Morgento, "Finanimal Consultants" vykdomoji direktorė. Juk svarbiausias argumentas, dėl kurio užginčijami testamentai - poveikis jų sudarytojui - šiuo atveju negalioja. O teisininkai ir gydytojai puikiai atskiria elementarų žmogaus ekscentriškumą ir nuoširdžią gyvūnų meilę nuo silpnaprotystės. Šitaip pasielgė teisėjas, 1990 m. viduryje peržiūrėjęs aktorės Vendi Dietrich Dorkas ieškinį. Minėtoji aktorė reikalavo pripažinti neteisėtu testamentą, kurį paliko jos vyras milijonierius, kino prodiuseris Rodžeris Dorkas. Visą savo turtą - beveik 65 mln. JAV dolerių jis dovanojo šuniui Maksimiljanui. Pagal palikimo popierius našlei Vendi vyras paliko tik centą! Teismas nusprendė, jog, pirma, milijonierius turėjo teisę tvarkyti pinigus savo nuožiūram antra, palikęs žmonai centą, "pasirūpino ja taip, kaip manė esant reikalinga". Tačiau ponia Vendi neliko beturtė. Pasirodė, jog Maksimiljanas ir šeimininkui gyvam esant nieko nestokojo. Jo vardu Rodžeris Dorkas buvo atidaręs sąskaitą, o kai atėjo laikas mokėti mokesčius, nemažai išleido, kad šuo gautų tikrus "žmogiškus" dokumentus. Našlė vėl kreipėsi į teismą ir išpešė leidimą susituokti su Maksimiljanu, kuris, pasak dokumentų, buvo beveik "žmogus" - su socialinio draudimo, mokesčių mokėtojo numeriu ir t.t. Teismas nerado įstatymo, draudžiančio moteriai pakartotinai susituokti. Tuo pat metu vargšą Maksimiljaną pripažino neveiksniu, o jo "jaunąją žmonelę" paskyrė viso turto globėja. Neseniai ponia Vendi antrąkart tapo našle. Kadangi keturkojis "vyras" nepaliko jokio testamento, ji priglobė visas gėrybes.
Nugaišus Maksimiljanui, turtingiausiu keturkoju tituluojamas vokiečių aviganis Giunteris, kuris prieš keletą metų iš šeimininkės, grafienės Šarlotos Libenštein paveldėjo 60 mln. JAV dolerių. Giunteris leidžia linksmas dieneles savo viloje Italijoje. Mėgstamiausias šuns hobis - kelionės automobiliu ir bendravimas su žurnalistais, susukusiais ne vieną filmo siužetą apie šunį milijonierių.

Žymos: šunys, turtuoliai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvūnai

Plintant žmonėms nepavojingam afrikiniam kiaulių marui Lenkijos aplinkos ministerija planuoja duoti...

Lenkijoje planuojama išžudyti visus šernus nuotrauka, foto

Telšių rajone įkurtame „Žvėrinčiuje“ sunkia ir nepagydoma liga sergantys vilkai su vilkiukais...

Tragiškas likimas Žvėrinčiaus vilkų laukė aptvare: žvėrys krito nuo kulkų nuotrauka, foto

Augintiniai neretai nėra pageidaujami nuomojamuose butuose, nors yra būdų apsidrausti nuo...

Išsinuomoti būstą augintinių šeimininkams – iššūkis nuotrauka, foto

Klaipėdietis Arūnas trečiadienį socialiniame tinkle paskelbė tūkstančius sujaudinusią žinią.

Šiurpus Brisiaus galas: veterinarai gelbėja Priekulės miške rastą sušalusią ir išsekusią kalytę nuotrauka, foto

Streikas Švedijoje didelės įtakos neturės nuotrauka, foto

Jūra, Visuose Švedijos uostuose nuo vakar prasidėjo tris dienas truksiantis uostų darbuotojų streikas....

Jūrininkų ligoninė skelbia konkursą į direktoriaus pareigas nuotrauka, foto

Klaipėda, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė konkursą Viešosios įstaigos Klaipėdos jūrininkų ligoninės...

Po Žiežmarių skandalo mokytojai atvėrė darbo užkulisius nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos mokyklose dirbantys mokytojai pripažįsta, kad streso bendraujant su mokiniais nemažai, tačiau...

Tremtiniams pagerbti - jaunimo iniciatyva nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir jo pavaduotoja Judita Simonavičiūtė susitiko su...

Jūra, Paskelbta prieš 51 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...