2019 m. gegužės 27 d. 04:49 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Gyvūnai

Gyvūnai

"... palieku visą turtą Reksui"

(1)

"... palieku visą turtą Reksui" nuotrauka, foto

Šio amžiaus pradžioje gimė nauja tradicija - palikti pinigus laukiniams gyvūnams, su kuriais testamento sudarytojas net nesimatė. Taip pasielgė viena britų aristokratė, kurią labai įžeidė sutuoktinis. Vykdamas į 2000 m. vasaros olimpiadą Sidnėjuje, jis pareiškė žmonai grįšiąs iš Australijos tik gruodžio mėnesį; įpykusi žmona parašė testamentą, visą turtą paliekanti nežinomai šimpanzei iš Londono zoologijos sodo.

Pirmieji milijonieriai gyvūnai - XIX amžiuje

Į pirmojo keturkojo milijonieriaus titulą pretenduoja kiemsargis šuo Sekas, priklausęs pirklienei Marijai Leontjevai iš Ugličo. Nors jos testamentą, kurį sudarė 100 tūkst. rublių, aukso dirbiniai ir nekilnojamasis turtas, užginčijo pulkas giminaičių, teisme šie liko it musę kandę. Mat valdžia turėjo savo ketinimų: įsigaliojus pirklienės testamentui, šuniui nusibaigus, viskas turėjo atitekti valstybės iždui. Tai nujausdama, Marija Leontjeva neužmiršo testamente paminėti tam tikrų sąlygų, kad šuo nebūtų pakeistas kitu, jį turėjo apžiūrėti veterinarijos gydytojas policijos ir anstolių akivaizdoje. Be to, veterinaras privalėjo reguliariai domėtis Seko sveikata, taigi nepastebimai nunuodyti šunį buvo neįmanoma.
Visą 150 tūkst. Prancūzijos frankų vertės turtą savo mylimam dogui Tigrui paliko Paryžiuje numiręs baronas de Žuaras. Mylimam šuniui, remiantis šeimininko valia, sostinės priemiestyje nupirko namą. Jam prižiūrėti pasamdė sargą ir skalbėją. Kai šuo nugaišo, ant jo kapo iškilo tūkstančio frankų vertės paminklas. Likusioji barono turto dalis atiteko Prancūzijos gyvūnų globos draugijai.

Ištekėti už... šuns!

Tikra gyvūnų mylėtojų šalimi laikomos Jungtinės Amerikos Valstijos. Anot sociologinės apklausos, dauguma amerikiečių augintinius pamini savo testamentuose. "Kai ginčijamasi dėl dokumentų teisėtumo, juristai beveik visada stoja testamentą sudariusiojo pusėn", - sako K. Morgento, "Finanimal Consultants" vykdomoji direktorė. Juk svarbiausias argumentas, dėl kurio užginčijami testamentai - poveikis jų sudarytojui - šiuo atveju negalioja. O teisininkai ir gydytojai puikiai atskiria elementarų žmogaus ekscentriškumą ir nuoširdžią gyvūnų meilę nuo silpnaprotystės. Šitaip pasielgė teisėjas, 1990 m. viduryje peržiūrėjęs aktorės Vendi Dietrich Dorkas ieškinį. Minėtoji aktorė reikalavo pripažinti neteisėtu testamentą, kurį paliko jos vyras milijonierius, kino prodiuseris Rodžeris Dorkas. Visą savo turtą - beveik 65 mln. JAV dolerių jis dovanojo šuniui Maksimiljanui. Pagal palikimo popierius našlei Vendi vyras paliko tik centą! Teismas nusprendė, jog, pirma, milijonierius turėjo teisę tvarkyti pinigus savo nuožiūram antra, palikęs žmonai centą, "pasirūpino ja taip, kaip manė esant reikalinga". Tačiau ponia Vendi neliko beturtė. Pasirodė, jog Maksimiljanas ir šeimininkui gyvam esant nieko nestokojo. Jo vardu Rodžeris Dorkas buvo atidaręs sąskaitą, o kai atėjo laikas mokėti mokesčius, nemažai išleido, kad šuo gautų tikrus "žmogiškus" dokumentus. Našlė vėl kreipėsi į teismą ir išpešė leidimą susituokti su Maksimiljanu, kuris, pasak dokumentų, buvo beveik "žmogus" - su socialinio draudimo, mokesčių mokėtojo numeriu ir t.t. Teismas nerado įstatymo, draudžiančio moteriai pakartotinai susituokti. Tuo pat metu vargšą Maksimiljaną pripažino neveiksniu, o jo "jaunąją žmonelę" paskyrė viso turto globėja. Neseniai ponia Vendi antrąkart tapo našle. Kadangi keturkojis "vyras" nepaliko jokio testamento, ji priglobė visas gėrybes.
Nugaišus Maksimiljanui, turtingiausiu keturkoju tituluojamas vokiečių aviganis Giunteris, kuris prieš keletą metų iš šeimininkės, grafienės Šarlotos Libenštein paveldėjo 60 mln. JAV dolerių. Giunteris leidžia linksmas dieneles savo viloje Italijoje. Mėgstamiausias šuns hobis - kelionės automobiliu ir bendravimas su žurnalistais, susukusiais ne vieną filmo siužetą apie šunį milijonierių.

Žymos: šunys, turtuoliai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvūnai

Lietuvių pomėgis medžioti – neabejotinas. Tačiau pasisemti naujų emocijų ir pašaudyti į...

Į Afriką nuvykę lietuviai šaudė žirafas ir gepardus nuotrauka, foto

Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Kuriasi nauja bendruomenė - kovo 10 d. Melnragės paplūdimyje vyko pirmasis draugiškų...

Klaipėdoje kuriasi retriverių bendruomenė nuotrauka, foto

Plintant žmonėms nepavojingam afrikiniam kiaulių marui Lenkijos aplinkos ministerija planuoja duoti...

Lenkijoje planuojama išžudyti visus šernus nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 11 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...