2020 m. rugsėjo 26 d. 08:19 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

TV projektai koreguoja gyvenimus

2007-01-08, 12:00

Auksė BOGUŽAITĖ

Žvilgsnis

Pasibaigus švenčių maratonui, Lietuvos televizijos sumuoja per pusmetį pasiektus rezultatus, o užkulisiuose verda diskusijos, priimami nauji sprendimai, ką pasiūlyti pasibaigusių projektų vedėjams, ką daryti - paleisti ar ne - su naujomis realybės šou metu sužibusiomis žvaigždėmis.

Po "Lietuvos šokių dešimtuko" - į senas vėžes

Dar prieš Naujuosius metus pasklido gandas, kad palikti televiziją ruošiasi LTV balsas ir sėkmingiausio gruodžio 28-ąją "bitinuku" (metų pabaigoje geriausi, talentingiausi ir darbščiausi LRT darbuotojai ir sėkmingiausi projektai apdovanojami "bitinukais". - Aut. past.) įvertinto projekto "Lietuvos šokių dešimtukas" vedėjas Rolandas Vilkončius.

Kalbos, kaip pavyko išsiaiškinti, nepagrįstos. "Iš ekrano po Naujųjų metų tikrai nedingsiu. Kita mano gyvenimo pusė - kasdienis darbas, kurį dirbu nuo pirmadienio iki penktadienio sėdėdamas biure, - žiūrovui, manau, nelabai įdomus. Todėl ir apie pasikeitimus nenoriu kalbėti", - "Eteriui" sakė R. Vilkončius.

Artimiausiu metu Rolandą vėl pamatysime vedantį nacionalinės "Eurovizijos" atrankas. Pirmosios įžanginės laidos per LTV bus parodytos jau sausio 13-ąją ir 20-ąją. "Na, o pavasarį galbūt bus ir kitų įdomių projektų, kurių dabar neišduosiu", - intrigavo pašnekovas.

Praėjusių metų rudens sezoną galima pavadinti ypač reikšmingu R. Vilkončiaus televizinėje karjeroje. Nacionalinio transliuotojo darbuotojai, balsuodami internete, vyriškį išrinko geriausiu 2006 metų televizijos laidų vedėju. "Projektas "Lietuvos šokių dešimtukas" buvo kitoks: reikėjo kitaip atrodyti, kitaip dirbti. Nesitikėjau gauti "bitinuko", bet kolegų pripažinimas teikia malonumą bei skatina dar daugiau siekti ir daryti".

"Lietuvos šokių dešimtuke" R. Vilkončiaus draugiją puošusi choreografė Jurgita Česnavičiūtė, atgavusi jėgas po švenčių maratono, ruošiasi grįžti prie ankstesnio savo gyvenimo - vaikams ir suaugusiems padės šlifuoti šokio žingsnelius bei organizuos šokių vakarus.

Tiesa, kol kas pasiūlymų dalyvauti ar vesti kitus televizijos projektus J. Česnavičiūtė nesulaukė, tačiau mergina viliasi, kad ir kitais metais bus pakviesta vesti "Lietuvos šokių dešimtuką".

"Šis projektas man buvo puiki praktika išmokti vesti laidą tiesioginio eterio metu. Todėl dabar esu kviečiama ne tik mokyti šokio paslapčių, bet ir vesti vakarėlius. Ši gyvenimo naujovė man patinka", - kalbėjo mergina.

Pasigirti didelėmis gyvenimo permainomis laimėjęs projektą ir su partnere Izabele Romanovaite pasidalijęs 50000 litų negalėjo ir dainininkas Mantas. Tiesa, jo karjerai įtakos galbūt turės tai, jog dalyvaudamas projekte vaikinas įrodė, kad šoka geriau nei dainuoja. Todėl neatsitiktinai po "Lietuvos šokių dešimtuko" finalo jis žurnalistams sakė, kad tą vakarą šoko paskutinį kartą ir daugiau nešoks.

Bene vienintelis labiausiai išpopuliarėjęs šio projekto dalyvis - komisijos pirmininkas Jurijus Smoriginas. Įpusėjus projektui žiniasklaida (ir ne tik) jį užsipuolė dėl kandžių ir žeidžiančių replikų neprofesionaliems projekto dalyviams. Choreografui net teko įrodinėti, kokius mokslus yra baigęs, ir teisintis, jog yra kompetentingas vertinti net šokėjų kostiumus. Tačiau didžiausius žiūrovų susižavėjimo šūksnius finalo metu sukėlė paskutinis komisijos pirmininko žodis - J. Smoriginas šokių aikštelėje pademonstravo, jog šokdamas dar gali labai aukštai iškelti koją. Šitokie choreografo gabumai, žinoma, neliko nepastebėti - po kelių dienų jis jau buvo "patalpintas" tarp LNK humoro laidos "Dviračio žynios" personažų.

Pinigai ir populiarumas

Bene didžiausiomis gyvenimo permainomis gali girtis tris mėnesius trukusio LNK realybės šou "Kelias į žvaigždes-2" (KĮŽ-2) dalyviai. Ypač tie, kurie TV ekrane užsilaikė iki gruodžio mėnesio.

Minios gerbėjų, koncertai, kvietimai į vakarėlius, naujų dainų įrašai, netikėti pasiūlymai - visa tai lyg sniego lavina užgriuvo KĮŽ-2 finalininkus, kurie prieš tris mėnesius buvo eiliniai jaunuoliai su eiliniais muzikiniais gabumais.

Tiesa, žodis "eilinis" netinka kalbant apie balsingąjį Merūną Vitulskį. Net vaikino KĮŽ-2 mokytojas solistas Vytautas Juozapaitis pastebėjo, kad "tokie balsai Lietuvoje nesimėto". Todėl nė nedvejojama, kad rytojus Merūnui bus šviesus - po KĮŽ-2 finalo per tris dienas jis buvo pakviestas dainuoti penkiuose koncertuose.

Paskelbtas realybės šou nugalėtoju žurnalistams spaudos konferencijoje Merūnas sakė, kad laimėtus pinigus - 100000 litų - jis investuos į mokslus. Taip pat yra pasirengęs finansiškai padėti ir savo giminėms.

Merūnas tikriausiai bus ir pirmasis KĮŽ-2 dalyvis, kuris jau sausio pabaigoje išleis debiutinį savo dainų albumą. Iki pilno rinkinio dar liko įrašyti vos keletą kūrinių.

Ne ką mažesniu populiarumu galėtų pasigirti ir kitas finalo "našlaitis" Radži Aleksandrovičius (abu - Radži ir Merūnas - augo be tėvų. - Aut. past.). Pagaliau sulaukėme žmogaus, kuris, spėjama, scenoje pakeis tokius estrados korifėjus kaip Aleksas Lemanas ir Stasys Povilaitis. Tiesa, pinigų investicijoms į muzikos mokslus Radži iškovoti nepavyko, tačiau savo bendrabučio kambarėlyje jis dabar galės pasistatyti plačiaekranį televizorių - radijo stoties "Lietus" interneto puslapio lankytojai už vieną iš Radži atliekamų dainų balsavo daugiausiai.

Simonai ir Grūdui šis realybės šou irgi buvo lemtingas. Jų gabumus laisvai jaustis prieš kameras bei tinkamai pristatyti juokingus vaizdelius pastebėjo LNK prodiuseris ir laidų vedėjas Haroldas Mackevičius.

Debiutavusiems laidoje "Lalaila" jaunuoliams buvo pasiūlyta vesti naują laidą "Nerealiai", kuri LNK eteryje startavo jau praėjusį penktadienį.

"Gavusi pasiūlymą pradėjau šokinėti iki lubų", - vėliau savo įspūdžiais dalijosi Simona. "O aš vos į kelnes nepridariau iš džiaugsmo", - be užuolankų rėžė Grūdas.

LNK žiūrovams kol kas nepavyks greitai atsisveikinti su KĮŽ-2 dalyviais. Nuo praėjusio savaitgalio žvaigždūnai, talkinantys savo mokytojams - Zenonui Knyžnikovui, Deiviui, V. Juozapaičiui, Artūrui Novikui, Česlovui Gabaliui ir Povilui Meškėlai, - kurie tarpusavyje varžosi dainuodami į karštuosius mikrofonus, vėl visus sausio šeštadienius karaliaus eteryje. Merūną su Radži pamatysime dar ir sekmadieniais laidoje NML, kur jie pakeis mažiausiai taškų muzikinėse kovose surinkusius "UAB Music" ir "Bugs Band". Na, o vasarį prasidės KĮŽ-2 padėkos turas per Lietuvą.

Auksė BOGUŽAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Po pertraukos vėl kviečiame žiūrėti laidų ciklo „Saulė sodą sodino...“, skirto Tautodailės...

„Saulė sodą sodino...“ apie Kaukynes ir delmonus nuotrauka, foto

Rugpjūčio pirmosios vakarą, 21.30 val., portalo LRT.lt lankytojai turės išskirtinę galimybę išvysti...

„Skrajojantį olandą“ LRT.lt transliuos tiesiogiai iš Klaipėdos senojo elingo nuotrauka, foto

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) uždraudė Lietuvoje transliuoti Rusijos televizijos...

Uždrausta Lietuvoje retransliuoti RT programas nuotrauka, foto

Į "Balticum TV" ekranus sugrįžta žiūrovams gerai žinoma pokalbių laida "Kasdieniai rūpesčiai"....

Į "Balticum TV" eterį sugrįžta diskusijų laida "Kasdieniai rūpesčiai" nuotrauka, foto

Kitos savaitės horoskopas (rugsėjo 28–spalio 4 d.) nuotrauka, foto

Įvairybės, Savaitės pradžioje sėkmė lydės atkakliuosius. Jie galės išspręsti bet kokį ginčytiną klausimą...

Teisėsauga tiria K. Komskio įmonės veiklą Lentvario dvare nuotrauka, foto

Kriminalai, Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“...

Prie Olando Kepurės - intriguojantis radinys nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pajūrio regioninis parkas pasidalijo įspūdingu radiniu - prie Olando Kepurės rastas, manoma,...

Pastatė baseiną. Vandens pripils, jeigu geri būsime? nuotrauka, foto

Nuomonės, 2018 metų birželio 26-oji tapo istorine diena Klaipėdoje. Iškilmingai, gaudžiant fanfaroms atidarytas...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...