2019 m. vasario 16 d. 21:12 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

"Triumfo arkoje" - ir Klaipėdos talentai

(4)

"Triumfo arkoje" - ir Klaipėdos talentai nuotrauka, foto

Neseniai startavusiame antrajame Lietuvos televizijos projekte "Triumfo arka", dar vadinamame auksinio balso konkursu, šiuosyk netrūksta uostamiesčio talentų. Pirmojo dešimtuko dalyvį, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistą, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dainavimo magistrantūros antrakursį Mindaugą Rojų televizija paviliojo galimybe savo kailiu patikrinti, ar daug gyvenime gali pakeisti pasirodymas žydrajame ekrane.

28-erių baritonas scenoje yra solidžiai dramatiškas operos liūtas. O kasdienybėje iš Darbėnų kilęs dainininkas - kaip reta nuoširdus, nepasipūtęs, nelinkęs sureikšminti savo talento ir pasiekimų arba suteikti lemtingos svarbos nuoskaudoms ir nesėkmėms.

Visame kame pirmiausia mato šviesias spalvas. M. Rojui atliekant pedagoginę praktiką, jo kurso vadovas profesorius Eduardas Kaniava bergždžiai mėgino išspausti iš magistranto bent vieną griežtą pastabą studento atžvilgiu. "Jis visai padoriai dainuoja - viskas normaliai", - šypsodamasis jaunesniojo kolegos dainavimą vertino M. Rojus.

Atlaidus kitiems, mat pats nesyk buvo pakliuvęs į situacijas, kurios vienam sukeltų šypseną, o jautresniam - ir ašarą išspaustų. Bet niekuomet nenuleido rankų. Baigęs mokyklą, į Stasio Šimkaus konservatoriją įstojo be jokio specialaus muzikinio pasirengimo. "Čia ir prasidėjo linksmumai", - dėstytojų reiklumą mena M. Rojus. Tačiau netrukus išmoko ir skambinti fortepijonu, ir kitų muzikui privalomų dalykų.

Vėliau tobulinosi Vladimiro Prudnikovo parengiamuosiuose kursuose stojantiesiems į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, tačiau tapo paradoksalios mūsų stojimo sistemos auka: iš specialybės dalyko gavo dešimtuką, tačiau dėl prastų bendrojo lavinimo dalykų vertinimų stojančiųjų eilėje nusirito į galą. Po kurio laiko įstojo į magistrantūrą Klaipėdoje.

Mindaugai, kaip sumanei dalyvauti televizijos projekte?

Jau pernai teatre ne vien aš buvau užsidegęs pamėginti, tačiau varžė gyvenimiškos aplinkybės. Šiemet prisiruošiau. Dalyvavimas reikalauja ir laiko, ir papildomų finansų kelionėms į Vilnių. Studijų baigimas ir, žinoma, darbas teatre taip pat nelaukia. Tačiau, tikiuosi, viską galima suderinti.

Kokių įspūdžių pažėrė pirmosios projekto savaitės?

Kol kas ryškiausi mano įspūdžiai iš televizijos virtuvės - nesuvokiamai greitas darbo tempas. Tai visai kitokia sfera, nei esu įpratęs. Tai, jog programą reikia išmokti per labai trumpą laiką, man šiek tiek kelia nerimo - kūrinys turi įsigyventi tavo mintyse ir širdyje; jeigu dainuodamas tebegalvoji apie tekstą - vadinasi, yra nekas.

Įdomu buvo dalyvauti atrankoje. Anketoje nepagalvojęs įrašiau, kad galiu sudainuoti viską. Komisijos narys Vytautas Juozapaitis perskaitęs liepė: "Viską? Tai padainuok savo kraštiečio dainą "Dviratukas"." Teko suktis iš padėties, juk ji visai ne iš mano repertuaro, - juokiasi. - Klausė ir apie tai, ką pasirinkčiau, jeigu, be "Triumfo arkos", sulaukčiau kvietimo dainuoti užsienyje. Aišku, rinkčiausi pastarąjį variantą.

Kaip vertini savo varžovus projekte?

Daug gabių žmonių. Panelės iš Nacionalinio operos ir baleto teatro labai stiprios. Pažįstu klaipėdietę Viktoriją Stanelytę, "Triumfo arkos" mokyklos mokine tapusią Laimą Česlauskaitę, per miuziklo "Veronika" repeticijas susipažinome su Ona Kolobovaite. Kiti dešimtuko dalyviai - asmeniškai nepažįstami, bet matyti veidai. Manau, kad tokio tipo projekte, kaip bevartysi, lengviau yra plačiajai auditorijai pažįstamiems žmonėms. Kas ten už kokį nežinomą balsuos... Na, žiūrėsime, kaip seksis.

Popstilistika tavęs nevilioja?

Mėgstu pasiklausyti ir padainuoti, pavyzdžiui, Andrea Bocelli tipo dainas. Tačiau ar būtum ypatingas dainuodamas "popsą"? Manau, klasikos dainininkui jis neleidžia savęs visiškai atskleisti.

Matau, turi Vienos vardu pažymėtą rankinę... Parsivežei lauktuvių?

Šią vasarą mėginau jėgas Austrijoje vykstančiame tradiciniame operinio dainavimo konkurse "Hans Gabor Belvedere". Jame jėgas mėgino 3000 dainininkų iš viso pasaulio.

Po turo Jūrmaloje vienintelis iš Lietuvos patekau tarp 158 laimingųjų, kurie dalyvavo finaliniuose etapuose Vienoje. Norėčiau padėkoti Klaipėdos universitetui ir Lietuvos ambasadai Austrijoje už svarią pagalbą. Tačiau į kitą turą nepatekau. Užkimau, šiaip taip sudainavau savo ariją. Nebuvau visiškai patenkintas savimi, tad nenustebau neradęs savo pavardės kito turo dalyvių sąraše.

Projektai prasideda ir baigiasi. Ką ketini veikti po "Triumfo arkos" ir studijų baigimo?

Reikėtų kibti į kalbas. Šiuo požiūriu esu tinginiukas. Moku rusiškai, Darbėnų vidurinėje teko mokytis prancūzų, tačiau universitete, prisipažinsiu, paskaitas praleisdavau, na, pats ir kaltas, - juokiasi. - Opera be kalbų mokėjimo sunkiai įsivaizduojama. Reikėtų mažų mažiausiai kalbėti angliškai, o kur dar arijos italų kalba...

O kalbant apie gyvenamąją vietą, esu prie jos prisirišęs. Man reikia ramesnio miesto, jūros, draugų. Klaipėda - nuostabus kraštas. Mano brolis ir sesuo gyvena Airijoje, o Darbėnuose liko viena mama. Dabar per tuos darbus ne kasdien pavyksta ją aplankyti, bet būtinai susiskambiname.

Vieną naujausių vaidmenų Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre M. Rojus sukūrė miuzikle "Veronika", kurio premjera įvyko vasarą.

Projekto taisyklės

* Kaip ir anksčiau, be pirmojo dešimtuko dalyvių, projekto vyksmą stebi "Auksinis rezervas", pasirengęs bet kada pakeisti iškritusius dalyvius, bei "Triumfo arkos" mokyklos mokiniai.

* Atlikėjų pasirodymą, kaip anksčiau, vertins komisija ir balsuos žiūrovai.

* Iš viso projektą sudaro 4 turai po 3 laidas. Po kiekvieno turo iš dešimtuko iškris po 2 dalyvius. Jų vietą užims vienas solistas iš "Aukso rezervo", vienas - iš "Triumfo arkos" mokyklos.

* Nugalėtojai paaiškės gruodį, o vienam iš konkurso dalyvių bus įteiktas specialus žiūrovų simpatijų prizas.

"Klasikos atstovų šansas"

Laima ČESLAUSKAITĖ, klaipėdietė solistė dainininkė, "Triumfo arkos" mokyklos mokinė

Ši laida - klasikos atstovų šansas pasirodyti plačiajai publikai. Susidomėjusi stebėjau pirmąjį projektą, man labai patiko jo formatas, todėl ir pati sumaniau dalyvauti. Kolegai Mindaugui linkiu sėkmės, o pati taip pat sieksiu pasirodyti kuo geriau ir galbūt taip pat patekti į dešimtuką. Man atrodo, ši laida suteikia daug progų realizuoti save - ko verta vien galimybė padainuoti su Kauno simfoniniu orkestru!

Valerija LEBEDEVA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Diana

2012-12-29   14:54

IP: 86.100.120.210

Laima yra mano puseserė

2010-05-02   07:40

Ką tik visa šeima grįžome iš Mindaugo koncerto Darbėnuose.Neprisimenu, kada taip gerai praleidau aš ir mano šeima/ vyras ir sūnus/.Tai tikrai nuostabus koncertas.
Sėkmės Tau Mindaugai. Būtinai turi nugalėti "Triumfo arkoje".Visada visi balsuojame ir toliau palaikysime.Laikykis.Sėkmės Tau.

rojus

2010-05-02   07:39

aciu,mielieji;*

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Laisvės turime tiek, kiek jos nusipelnėme ir sugebėjome pasiimti, portalui LRT.lt sako...

Sausio 13-oji LRT: stumdė, spardė, puolė buožėmis nuotrauka, foto

Ketvirtadienio vakarą LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ žinomi Lietuvos žmonės dalijosi...

Ramūnas Vyšniauskas: kavos puodelio savikaina – tik 7 centai nuotrauka, foto

Trečiadienį paaiškėjo, kas taps 2019 metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjais. Atrankų...

Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjų duetas nuotrauka, foto

Ten auga laukiniai. Vaiknamiai, atsilikėliai – tokius šiltame tėvų glėbyje augusių bendraamžių...

Tapti milijonieriumi įkvėpė gyvenimas vaikų namuose nuotrauka, foto

Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ neatsigavo nuo ankstyvų tolimų Vilniaus „Ryto“ dūrių ir „Kidy Tour“...

Sankt Peterburge sugriuvo pastatas - viduje yra žmonių nuotrauka, foto

Pasaulis, Sankt Peterburge, Lomonosovo gatvėje esančiame penkiaaukštyje sugriuvo namo pertvaros, pranešė „RIA Novosti“, nurodydama skubios...

Alytuje „Dragūnas“ nukovė „Varsą-Stronglasą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį Alytuje įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio lygoje....

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Klaipėda, "Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...